11.08
2016

Перші кроки технопарку

Рубрика: Новости. Автор: Админ

П’ятого серня у міській раді відбулося чергове засідання Комітету стратегічного планування Олександрії. У засіданні, яке проходило під головуванням мера Степана Цапюка, взяли участь керівники груп по напрямках планування та представники міської Ради старійшин.


Передусім міський голова охарактеризував основні та першочергові заходи, передбачені планом роботи над довгостроковою Стратегією розвитку Олександрії до 2030 року. Це розміщення документа на офіційному сайті Олександрійської міської ради, де з ним можуть ознайомитися всі бажаючі мешканці міста; проведення 1 вересня громадських слухань по Стратегії; затвердження протягом вересня даного документа міською радою; підписання меморандуму про співпрацю з іспанським містом Сан-Кугат і Центром європейської економічної комісії ООН «Публічно-приватне партнерство для міст» до кінця року та інші заходи. Нагадаємо: у липні цього року у міській раді відбувся круглий стіл за участю представників Центру, дирекції розвитку міста Сан-Кугат, київських науковців і місцевих представників стратегічного планування Олександрії. Головна мета і суть таких планувань – розвиток міст, територій місцевих громад за рахунок залучення інвестицій, інноваційних рішень тощо на основі власних стратегій, незалежно від загальнодержавних. За приклад такого розвитку і було обрано м.Сан-Кугат, співрозмірне Олександрії за кількістю населення. Найбільш успішні у своєму розвитку міста отримали спеціальну назву – «розумне місто».
Конкретизуючи предмет обговорення, перший заступник міського голови Людмила Давиденко означила чотири етапи роботи над стратегічним планом: організаційний (створення комітету стратегічного планування); дослідження середовища та визначення основних проблем, які необхідно вирішити; побудова інфраструктурного плану і «дерева цілей» та затвердження проекту Стратегічного розвитку Олександрії до 2030 року. За її словами, перші два етапи вже виконано і виділено три головні проблеми: економічне зростання і зайнятість населення; інвестиційно-інноваційний розвиток та зростання рівня життя населення. Таким чином, необхідно передусім поставити завдання за напрямками: достойна робота для всіх, комфортні умови проживання на території міста; ефективне господарювання. Розробка інфраструктурного плану стратегічним комітетом продовжуватиметься ще у 2017 році. Але навіть після затвердження при потребі він може коригуватись у залежності від нових завдань.
Стратегією передбачено виконання 42-х цільових програм, шість з яких – довгострокові плани, які впливатимуть на подальший розвиток міста. Вже сьогодні, за прикладом вищезгаданого іспанського «розумного міста», міська влада працює над програмою енергозбереження.
Доволі цікавою була запропонована на засіданні концепція створення так званого індустріального парку (або технопарку – назви доволі умовні, за ними стоїть ціла наука) на території Олександрії. А якщо говорити коротко, то ідея загалом проста: визначити і обладнати максимально зручне місце для організації нових підприємств, забезпечивши його енергопостачанням, інженерними комунікаціями, під’їзними шляхами тощо. Це зробить привабливими умови для інвестицій у місцеву промисловість. Наступний крок – пошук компанії-управителя (можливо – іноземної), яка самостійно працюватиме з потенційними інвесторами. У підсумку такий індустріальний парк самостійно функціонуватиме на території місцевої громади. Розміщення концепції індустріального парку на сайті Міністерства економічного розвитку, за задумом, розширить можливості Олександрії у пошуках інвестора. Разом з тим віддається перевага ініціативі місцевих громад, в обхід громіздкого і корумпованого вищого державно-чиновницького апарату, який часто є головною перепоною для вливання інвестицій у місцеву промисловість. Варто також зазначити, що ідея технопарків далеко не нова: вона давно і успішно працює у великих і малих містах багатьох країн з розвиненою економікою.
Тим не менше всі ці поняття – «індустріальний парк», «смарт-сіті» (тобто «розумне місто») – виявились абсолютно незнайомими для присутніх на засіданні. Навіть лунала думка, що ідея не варта жодної уваги, не вийде з цього рою нічогісінько… І лише коли до обговорення долучився міський голова і навів свої аргументи стосовно раціональності і реальності індустріальних парків, скептики дещо угомонились і навіть висловили декілька хоча й скромних, але де в чому слушних пропозицій.

О.Іванченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень