23.05
2025

Другий Всеукраїнський форум майстрів пастильє 10 травня об’єднав у банкетній залі ресторану Scorini 15 майстринь з усіх куточків України, які приїхали до Олександрії на запрошення організаторки Софії Римар, аби познайомитися, поспілкуватися, обмінятися досвідом і послухати корисні для саморозвитку виступи спікерок.
Також учасницями форуму стали олександрійські жінки-підприємниці, які поділилися власними надихаючими історіями успіху та цінними порадами.

Захід вийшов за рамки звичайного спілкування між представницями професії пастильє і був вартий набагато більшої аудиторії, як платформа з фінансової грамотності, психологічної підтримки, стратегічного планування й організації бізнес-ком’юніті. Адже він і був запланований для натхнення на нові ідеї, об’єднання, розвиток, перезавантаження, нові знайомства та активний пізнавальний відпочинок. Варто відзначити високий рівень організації форуму – все було продумано до дрібниць і чітко сплановано. Окрім іншого, учасниці зібрання отримали подарунки.
Після реєстрації та вітальної фотосесії майстрині познайомилися одна з одною, розповідаючи про себе та свій шлях у професії.
Першою виступила Софія Римар – дружина, мама трьох дітей, яка вже понад чотири роки займається крафтовим виробництвом. За цей період Софія пройшла шлях від домогосподарки до власниці майстерні та розробниці навчальних курсів. Сьогодні вона не лише виготовляє і продає фруктово-ягідну пастилу, фріпси, джерки, чаї, льодяники та інші натуральні й корисні смаколики, а й проводить навчання для всіх охочих опанувати справу пастильє. Та й сама активно навчається, бере участь у конференціях, фестивалях, ярмарках. Власну продукцію під зареєстрованою торговою маркою «Літо цілий рік» Софія реалізує у кав’ярнях, фітнес-центрах, через онлайн-замовлення в Instagram.
Свою справу майстриня започаткувала у декреті, маючи лише мамину сушарку для фруктів і 500 гривень стартового капіталу. Два роки працювала на домашній кухні, постійно збільшуючи асортимент і вдосконалюючи якість продукції. Шукала оточення та коло спілкування, замислювалася над масштабуванням, зрештою дійшла до того, що оформила підприємництво, виграла два гранти на технічне оснащення майстерні та працевлаштування помічниць, один з них – від єРобота. Сьогодні Софія орендує приміщення під майстерню, де є можливість не лише виготовляти продукцію, а й проводити навчання, активно веде соцмережі. На початку повномасштабного вторгнення створила волонтерську команду «Добро об’єднує», яка виготовляла для військових сухі суміші «Непереможний суп з Олександрії».

«Ми не народжуємося зі знаннями, уміннями та навичками – вони приходять з досвідом. А підприємництво – це постійний пошук нових можливостей і шляхів доходу. Звичайно, все встигати неможливо, але треба правильно розставляти пріоритети, вибирати те, що цінне та важливе, балансувати. Все ідеально не буває», – говорить Софія, яка минулоріч отримала нагороду «Успіх року». Секрети її успіху – це працелюбність, системність, готовність рухатися далі та ризикувати, відкритість до людей та змін, постійне навчання, делегування повноважень, спокійне ставлення до конкуренції: «У кожного свій шлях, і треба боятися не конкуренції, а залишатися на одному місці». Важливо також помічати свої досягнення і хвалити себе за успіхи, нехай і маленькі.
В Олександрії вона організувала тримісячне навчання для інклюзивної молоді. Серед інших, його успішно пройшов Дмитро Левандовський, який також був присутній на форумі разом з мамою – засновницею та очільницею ГО матерів дітей з інвалідністю «Серце матері» Юлією Левандовською. Вона розповіла, що родина вже придбала сушарку, посадила город, Діма виготовляє продукцію, яку активно замовляють.
Курси від Софії доступні також онлайн.
Далі учасниці форуму з Києва, Дніпра, Миколаєва, Чернігова, Полтавської, Одеської, Кіровоградської областей та Західної України розповіли про розвиток власної справи. Найстаршій жінці-пастильє – 61 рік, вона повернулася з Німеччини додому і розпочала виготовляти пастилу, тому що це їй подобається. Майже усі майстрині говорили про страх заявити про себе, побоювання осуду, невміння продавати, але їхні старання, розповіді й продукція просто неймовірні – надихаючі, гарні, гідні підтримки та визнання.
Кропивничанка Іоанна Шемедюк – практичний психолог, бізнес-психолог, авторка трансформаційних психологічних програм для жінок – вже не вперше бере участь у Всеукраїнському форумі майстрів пастильє в Олександрії. Музикантка за першою освітою, багатодітна мама у своєму виступі говорила про важливість вміння презентувати себе і ставити гідну ціну за свої послуги та продукцію. Все починається з опори, а це – не самооцінка, а самоцінність. Самоцінність з нами впродовж усього життя, і саме вона формує наш вибір. Тоді як самооцінка змінна, але ми можемо її розвивати, підвищувати. Саме вона формує фінансове мислення. «Ми не можемо стати впевненішими у собі на основі чужого досвіду. Самооцінка зростає на основі прийняття себе різною, любові до себе. Важливо не здаватися, поважати себе, дати собі час, щоб набути досвіду. Найкраще самооцінка формується у сприятливому оточенні, тож варто оточувати себе людьми, у яких є чому навчитися і які можуть підтримати, – підкреслила Іоанна. – Кожна успішна людина має свою валізу зі складнощами, невдачами та поразками, які вона подолала. Треба вчитися самій гідно оцінювати свою працю і вчити людей її поважати. Розвиток починається, коли ми цінуємо свою енергію. Тоді вона повертається до нас у вигляді грошей, заробітку. Важливо тренувати вміння брати гроші за свою роботу – не колись, а сьогодні. Усвідомлювати себе у світі достатку, ідентифікувати себе з ним. І бути вдячними – бо заздрість у фінансово обмежених людей виснажує і забирає ресурси, тоді як вдячність окрилює та знищує бар’єри».
Дуже інформативним та вражаючим був виступ експертки з організаційного розвитку малого та середнього бізнесу, менторки, коуча Анни Орловської, яка розповідала про фінансове планування та досягнення цілей на прикладах з власного досвіду. Успішна підприємниця з 18 років, дружина і мама двох дітей говорила про важливість розвиватися у своєму темпі та конкурувати лише з собою, жити власним життям: «Плануйте великими мазками, все у житті йде паралельно, тому не варто намагатися спочатку побудувати кар’єру, а потім створити сім’ю, треба уявляти, як ви хочете жити і що для цього потрібно, ставити фінансові цілі і знаходити ресурси для їх досягнення. Фіксувати доходи та витрати, формувати базу клієнтів та своє оточення, постійно навчатися. Як говорив Тоні Роббінс: «Ваше життя – це відображення ваших стандартів або те, що ви готові терпіти». Варто визначити наставників та помічників і пам’ятати, що 50% нашого життя залежить від оточення, 10 % – від знань та праці і 40% – від нашого мислення. Ми самі володарі свого життя. Додати у своє оточення тих, хто підтримує – найлегший шлях вийти на високий фінансовий рівень. А вигорання не буде, якщо ви почуватиметеся на своєму місці».
Форум продовжився у неформальному спілкуванні, нетворкінгу та інтерактиві. Зустріч стала справжнім місцем сили, натхнення, нових знайомств та рішень. Вражень від теплого, щирого, емоційного та водночас надзвичайно пізнавального форуму вистачить надовго.
Третій Всеукраїнський форум майстрів пастильє планується восени, повідомила авторка ідеї, засновниця та організаторка заходу Софія Римар. До нього запрошують долучитися усіх, хто шукає простір сили, розвитку, підтримки і натхнення.


Другий Всеукраїнський форум майстрів пастильє 10 травня об’єднав у банкетній залі ресторану Scorini 15 майстринь з усіх куточків України, які приїхали до Олександрії на запрошення організаторки Софії Римар, аби познайомитися, поспілкуватися, обмінятися досвідом і послухати корисні для саморозвитку виступи спікерок.
Також учасницями форуму стали олександрійські жінки-підприємниці, які поділилися власними надихаючими історіями успіху та цінними порадами.
Зустріч стала справжнім місцем сили, натхнення, нових знайомств та рішень. Вражень від теплого, щирого, емоційного та водночас надзвичайно пізнавального форуму вистачить надовго.
Докладніше про форум: https://www.zametka.in.ua/pastilie-bez-kordoniv-forum-shho-nadihaie
Ми в Telegram: https://t.me/zametkainua
Ми в Instagram: https://www.instagram.com/zametkainua


Ярослава Волошко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень