6.01
2023

До Олександрії прибув вантаж гуманітарної допомоги, зібраної мешканцями столиці Франції. Сьогодні подібним новинам уже ніхто не дивується, проте ця подія заслуговує на окрему увагу.

На початку війни мені зателефонував мій давній товариш, який мешкає у Франції, – розповів військовий капелан Павло Царевський.
Він сказав, що хоче познайомити мене з радником мера Парижа – Еріком Готьє, який має намір допомагати українцям у війні проти ворога. З’ясувалося, що він у минулому військовий, морський піхотинець, служив у Французькому легіоні. Зараз радник мера хоче особисто приїхати в Україну, подивитися, що відбувається і яку допомогу треба надати.
Але спочатку ми поспілкувалися по телефону, і я розповів, що на той час було найнеобхіднішим. Після цього він оголосив збір пожертвувань. Парижанами було зібрано дві автівки медичних препаратів, ліків, які й були доставлені Готьє до Олександрії. Ми розподілили допомогу по лікарнях, а самого Еріка я повіз на схід України.

Бахмут, Лиман, Покровськ, Ізюм – він на власні очі побачив, що залишили після себе російські окупанти. Все, що бачив, француз знімав фотоапаратом, а після повернення додому обробив знімки і сказав, що хоче зробити у Парижі виставку відзнятих фотографій, щоб його співвітчизники змогли побачити страхіття війни, перейнятися нашим болем та духом допомоги.

І ось на початку осені він запросив мене до Парижа, де на 15 вересня планувалося відкриття виставки в одній з найвидатніших споруд столиці – Французькому Пантеоні. Також він повідомив, що захід назвав на честь моєї доньки – Серафими (ім’я Серафима означає «вогненний ангел»).

Від такої пропозиції я не міг відмовитися, тож разом з дружиною та донькою ми поїхали до Франції. Виставка пройшла з великим успіхом, на її відкритті був присутній мер Парижа та, як-то кажуть, увесь столичний бомонд. Про виставку сповіщали місцеві ЗМІ, які знімали сюжети для телебачення.
Метою організатора було не тільки привернути увагу французів до війни в Україні, а й, по можливості, зібрати гуманітарну допомогу. І благодійникам вдалося зібрати близько п’яти тисяч євро, на які були закуплені теплі речі, спальні мішки, генератори, продукти харчування.
Проте треба було ще й доправити вантаж до України, а саме – в Олександрію. Профінансувати доставку нам допомогли міський голова Сергій Кузьменко та керівник ПП “Квітка” Світлана Квітка.
Частина допомоги відправлена на фронт, а продовольчі товари будуть розподілені між вимушеними переселенцями, що проживають у нашому місті.


В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень