6.05
2016

27 квітня до Олександрії з робочим візитом приїздив голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко. Привід для відвідин нашого міста – запланована реконструкція олександрійського Палацу культури, кошти на яку мають бути виділені на умовах співфінансування. Губернатора Сергія Кузьменка зустріли у даному закладі міський голова Степан Цапюк, начальник управління культури міської ради Вікторія Чернецька, директор Палацу Григорій Абажей. На місці вони разом обговорили і вирішили ряд питань організаційного плану.

 

Як зазначив міський голова С. Цапюк, для виконання першочергових робіт уже виготовлена проектно-кошторисна документація і за висновками експертизи вартість цих робіт становить 3,8 млн гривень. 90 відсотків коштів буде отримано з Фонду регіонального розвитку та 10% – з міського бюджету. А для виконання другої черги реконструкції, за попередніми підрахунками, треба близько чотирьох мільйонів гривень. Такий проект заплановано розробити додатково.

Які саме роботи необхідно виконати, розповіла Вікторія Чернецька: «Палац культури справді потребує ремонту. Але це
не просто будівля культурного призначення, а ще й пам’ятка архітектури. Варто лише згадати, що один із архітекторів – авторів проекту олександрійського Палацу культури (на той час – театру) колись також брав участь у проектуванні всім відомого Одеського оперного театру. А це означає, що ремонт має бути виконаний на високому рівні – як реконструкція. На даний час уже виготовлений проект часткової реконструкції Палацу. У ньому закладено передусім ремонт даху, який зараз протікає під час атмосферних опадів, відновлення фасаду, а також відновлення бельетажа і балкону у глядацькій залі. Це поки що першочергові заходи, та сесія міської ради вже ухвалила рішення про виділення коштів на виготовлення другої черги проекту реставрації, до якої увійде оновлення власне зали – ремонт підлоги, стелі, стін, оздоблювальні роботи, заміна крісел, а також часткове оновлення сцени. Але заклад і зараз не припиняє роботи, він весь час у русі. Тут
діють танцювальні, пісенні колективи, а також постійно відбуваються різні культурні заходи. Наприклад, і на сьогодні запланована така урочистість, як посвята у гімназисти. Стосовно термінів – ми будемо намагатись отримати до кінця травня проект другої черги, щоб потім можна було всі кошти розподілити для подальшої реалізації реконструкції».

Як було зазначено у ході зустрічі, міська влада і обласна рада клопотатимуть перед Кабінетом Міністрів України про виділення другої частини коштів з державного Фонду регіонального розвитку, щоб спрямувати їх на виконання внутрішнього ремонту. А в цьому році передбачається фінансування першого етапу реконструкції Палацу культури.

О.Осауленко

, , , , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень