14.03
2022

В умовах масштабної війни з Росією держава вимушена запроваджувати деякі обмеження. Зокрема, громадяни поки що не можуть купувати іноземну валюту.
Українці нині можуть без жодних обмежень продавати іноземну валюту у відділеннях банків, операторів поштового зв’язку й в обмінниках. Це ж стосується онлайн-банкінгу.Офіційний курс в НБУ зафіксували 24 лютого. Згідно з ним, один долар коштує 29 гривень 25 копійок, а одне євро – 33 гривні 17 копійок.
Натомість купити іноземну валюту поки що неможливо. Така заборона діє з 24 лютого. Однак її можна зняти з валютного рахунку в еквіваленті 30 тисяч гривень на день без комісій та у національній валюті у розмірі 100 тисяч гривень. Для цього необхідно попередньо продати валюту з власного рахунку й зарахувавши ці кошти на рахунок в національній валюті. А за кордоном можна використовувати платіжні картки для зняття готівки й розрахунків без жодних обмежень.
Щодо російських і білоруських рублів, то нині заборонено проводити будь-які операції з їх використанням. Також заборонені перекази з використанням картки або іншого платіжного засобу, який випустила платіжна система, яка працює в Росії чи Білорусу. Такими картками не можна розрахуватися в Україні чи зняти з них кошти.
Підприємствам:
Підприємства, які мають спеціальні дозволи та забезпечують виконання мобілізаційних планів, можуть знімати готівкою іноземну валюту без обмежень. На територіях, які перебувають під загрозою окупації Росії, зняти з валютного рахунку можна без обмежень валюту у валюті рахунку, рішення щодо обсягів видачі готівкової валюти будуть приймати керівники відділень банків на місцях, виходячи з ситуації з наявністю готівки.
Закликаємо не створювати зайве навантаження на банки!
Користуйтеся платіжними картками: здійснювати розрахунки можна як з гривневої, так і з валютної картки. Жодних обмежень на безготівкові розрахунки Національний банк України не вводив. Банківська система працює злагоджено. Національний банк, зі свого боку, підкріплює каси банків готівкою та банківську систему ліквідністю.
Разом ми обороняємо фінансову систему нашої країни та заощадження українців!

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень