26.04
2024

Олександрійська зоозахисниця, голова громадської організації «Зоодопомога» Альона Котова стала лауреаткою Всеукраїн-ської зоозахисної премії-2024.
Всеукраїнська зоозахисна премія – це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Премію заснували UAnimals та міжфракційне об’єднання “Гуманна країна” у 2023 році. У березні 2024 відбулася друга церемонія нагородження.

Альона не знає, хто подав заявку про її відзнаку. Номінувати зооволонтерів може будь-хто. Важливо обґрунтувати, чому саме ці люди гідні нагороди. Серед багатьох номінантів журі – засновник гуманістичного руху UAnimals та ініціатор створення МФО «Гуманна країна» військовослужбовець ЗСУ Олександр Тодорчук, співголова МФО “Гуманна країна”, народна депутатка України Юлія Овчинникова, засновник ГО «Зоопатруль Україна» Дмитро Ревнюк та очільниця ГО «Кожна Тварина» Тамара Х’юман – обрали 10 переможців. Вони і отримали відзнаки від UAnimals та “Гуманної країни” у Києві.
«Премія – це відзнака для всього нашого міста, – прокоментувала подію Альона Котова. – Для кожного, хто хоча б один раз допоміг тварині та хоча б раз зателефонував, що десь потрібна допомога. Для кожної людини, яка піклується про тварин – чи то волонтер, чи засновник мініпритулку, чи бабуся, яка годує котиків, чи люди, які допомагають зоозахисникам закривати борги. Якби не всі ми – наше місто не помітили б. Якщо на нас звернули увагу, значить, ми все робимо правильно».

Окрім пам’ятної статуетки, кожен лауреат зоозахисної премії отримав у подарунок термос, дощовик і сертифікат на знижку в розмірі 500 грн на одноразове придбання корму для тварин від спонсорів заходу.
Громадська організація «Зоодопомога» заснована перед початком повномасштабного вторгнення – 19 січня 2022 року. У її складі працюють Альона Котова, Леся Піньковська та п’ять волонтерів. На орендованій території вони дбають про 138 собак і 45 котів, врятованих від загибелі на вулицях Олександрії. Хоча насправді і зона відповідальності у зоозахисників набагато ширша, і тварин, якими вони опікуються, більше в рази. Адже основні завдання громадських активістів – порятунок і стерилізація чотирилапих. Усі небайдужі можуть підтримати ГО «Зоодопомога» посильними добровільними пожертвами: 5375 4115 0650 0326 Олена Котова (Монобанк), 4731 2196 1923 4507 Леся Піньковська, Pay pal – alekszoohelp@gmail.com.
«Люди, які в часи війни рятують тварин, мають не просто добре серце, а й снагу ділитися добром, коли самим живеться украй складно, – розповідають засновники UAnimals. – Гуманність волонтерів, працівників притулків та реабілітаційних центрів, ветеринарів, які лікують постраждалих тварин, — це взірець. І це також те, що відрізняє нас від ворога. Ми мріємо, що одного дня не стане причин для порятунку тварин, але поки ці причини існують, ми хочемо дякувати зооволонтерам і підтримувати їх – словом, відзнаками і, звісно, справами та вчинками».
Спочатку, два роки тому, засновниці ГО «Зоодопомога» орендували гараж, де утримували підопічних тварин. Але кількість врятованих собак і котів постійно зростала, і незабаром їм стало затісно у гаражі. Волонтери винайняли приватний будинок, але через деякий час довелося виїхати і звідти – на притулок почали скаржитися сусіди. І ось уже понад рік велике господарство ГО «Зоодопомога» розміщується на орендованій території на околицях міста. За рік збудували вольєри, провели на ділянку воду, майже розрахувалися з величезними боргами.
Іноді, звичайно, опускаються руки. Коли на рахунку майже не залишається коштів, а потреби величезні. Щодня телефонні дзвінки: «Альона, тут таке!.. Альона, я знайшла… Альона, допоможи, забери, я не волонтер, а ти повинна, це ж твоє, ми ж тобі допомагаємо…» При цьому борги перед клініками – 10 тисяч гривень, за вольєри- 80 тисяч, за світло – 2 тисячі, за стерилізацію – 6,5 тисяч. А ще треба докупити ліки в аптечку, купити таблетки сімпаріка для диких тварин, відвезти нових хворих тварин.
За два роки олександрійські зооактивісти стерилізували понад 1000 вуличних тварин. Для проведення операцій оплачують проїзд і послуги ветеринара з Кропивницького. Іноді стерилізують на день по 30 тварин, яких Альона з волонтерами ловлять на вулицях міста.
Основні потреби ГО «Зоодопомога» – вольєри, стерилізація і клініка, тобто, витрати на лікування тварин і, звичайно, на корм для них. Допомогти можуть усі охочі. Інформація про діяльність громадської організації широко висвітлюється на сторінках Альони Котової та ГО «Зоодопомога» у Facebook. «Хочете допомагати тваринам? Запрошуємо в групу однодумців, які бажають покращити життя хвостиків. Ми розуміємо що самі не можемо допомогти усім, але разом ми можемо зробити багато», – закликають зооволонтери.
До речі, у притулку для тварин ГО «Зоодопомога» ви можете знайти чотирилапого друга у родину чи охоронця у домогосподарство. Серед собак і котів є й породисті.
О.Маріїнська

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень