«Одна для одної» та інші проєкти ГО «Серце матері»
Новий проєкт за підтримки YMCA – однієї з найбільших молодіжних організацій у світі – реалізує в Олександрії громадська організація матерів дітей з інвалідністю «Серце матері».
Проєкт має назву «Одна для одної» і покликаний створити середовище для розвантаження та корисного дозвілля матерів дітей з інвалідністю, коло спілкування яких дуже обмежене.
«Наша мета – створити безпечний простір та коло взаємної підтримки для жінок, де кожна зможе ділитися досвідом та почуттями, отримати підтримку та натхнення, навчатися та навчати, надихатися та надихати, а також спільно проводити час, – розповіла очільниця ГО «Серце матері» та координаторка проєкту Юлія Левандовська. – Щотижня ми проводимо різноманітні заходи: майстер-класи, ресурсні зустрічі, арттерапію, бесіди за кавою та багато іншого. Якщо ви теж шукаєте простір, в якому зможете відчувати себе у безпеці, отримати підтримку, натхнення, живе спілкування, розвиватися чи бажаєте надихати інших – запрошуємо до нас».
«Ті, хто особисто знайомий з батьками дітей з інвалідністю або працює з родинами, де є такі діти, знають, що більшу частину особистого часу і фінансів батьки витрачають на своїх дітей – лікування, реабілітацію, навчання, харчування тощо. А зараз, під час військового стану, стрес і страх за дітей підсилилися багатократно. Мами зовсім забувають про себе. Тож хотілося створити простір, де вони могли б зустрічатися, спілкуватися, підтримувати одна одну і хоч ненадовго переключитися – дати жінкам те, що вони в силу життєвих обставин не можуть собі дозволити. Активні творчі жінки громади допоможуть їм розкрити власні ресурси і таланти та зробити перші кроки до своїх мрій», – зауважила Юлія Левандовська.
Проєкт діє з жовтня по грудень. Планується проведення літературних та кіновечорів, фітнес-тренувань, зустрічей з психологом, косметологом, перукарем тощо. Фіналом проєкту стане виїзний ретрит.
Перша зустріч в рамках проєкту «Одна для одної» була з нутріціологом Євгенією Гайденко. Вона провела цікавий та корисний семінар, учасниці якого були вдячні експертці за професійну консультацію, поради та атмосферу. Отримані знання надихнули жінок і стануть їм у пригоді для збереження та зміцнення свого здоров’я. Такі зустрічі мотивують і дають змогу усвідомити, як важливо турбуватися про себе.
У сучасному світі, коли темп життя стрімко наближається до максимуму, важливо не загубити себе серед щоденних турбот і обов’язків. Під час другої зустрічі «Одна для одної» психологиня Ольга Нємова розповіла про те, як зберігати внутрішню гармонію.
Якщо бажаєте долучатися до заходів у якості учасниці – слідкуйте за анонсами на особистих сторінках Юлії Левандовської у соцмережах та пишіть в особисті повідомлення. Попередній запис обов’язковий.
Це один із семи проєктів з YMCA, які реалізуються в Олександрії з січня. Усі вони охоплюють вразливу категорію – дітей та молодь з інвалідністю та їхніх батьків. Серед них і спортивна секція, яка працює на базі інклюзивно-ресурсного центру в гімназії ім. Чижевського, і «Англійський клуб», і майстер-класи з можливістю опанування дітьми і молоддю з інвалідністю професій тощо. Приміром, участь у проєкті для здобуття професії беруть 40 дітей з інвалідністю, більшість з яких уже закінчили школу і більше ніде не навчаються. Наразі майстер-класи проводить майстриня пастильє Софія Римар. Вона власним прикладом доводить, що хобі може стати новою сучасною професією і роздає учням роздруківки з покроковими діями як виготовити пастилу. Після навчання у підлітків світяться очі, вони захоплено діляться враженнями з матусями і чекають наступних занять.
Також учасники проєктів для дітей та молоді навчаються фінансової грамотності.
«Англійський клуб» на базі ГО «Серце матері» працює двічі на тиждень. Вікова категорія учасників – від 14 до 35 років.
Проводилися заходи і для мам – з виготовлення цукерок з пастили від Софії Римар та «Чайна справа» від Наталії Коржової.
Олександрійська громадська організація матерів дітей з інвалідністю «Серце матері» сприяє створенню для дітей з інвалідністю рівних з іншими громадянами можливостей для участі у всіх сферах суспільного життя, безперешкодного доступу до соціальної інфраструктури, розвитку творчих здібностей.
«Кожна дитина по-своєму унікальна, і її потреби специфічні. Кожна дитина є цінною для своїх батьків і родичів, а всі діти разом – це скарб суспільства, запорука його майбутньої долі. Я разом із волонтерами і мамами хочу поділитися досвідом, як це – жити в Україні людям із особливими потребами. Поділитися і спробувати щось змінити – байдужість, ізольованість і несприйняття таких людей у суспільстві. Особливі діти виключені з соціуму, а у їхніх батьків немає вибору, куди з ними піти. І йдеться не тільки про доступність, а й про ментальне ставлення. Це треба змінювати», – додала Юлія Левандовська.
Ярослава Волошко
Залишити відповідь