16.12
2015

15 грудня міський голова С.Цапюк провів чергову апаратну нараду за участю своїх заступників, начальників управлінь міської ради, керівників комунальних підприємств, сільського і селищних голів.

Насамперед Степан Кирилович зупинився на питанні формування бюджету та повідомив, що місто отримало нові контрольні цифри.

Відповідно до змін Олександрії пропонується взяти на утримання міського бюджету два технікуми і три професійно-технічні училища, які раніше фінансувались із кошторису області. На утримання цих закладів необхідна значна сума коштів, державою ж планується виділити на 2016 рік майже в 4 рази менше. Враховуючи, що утримання установ соціальної сфери здійснюється у межах бюджетних асигнувань, в органів місцевого самоврядування складається враження, що відповідні заклади передані міській владі для того, щоб ті їх скоротили «за власної ініціативи».

Зміни до бюджету можуть стосуватися і медичних установ. На утриманні міста держава планує залишити заклади первинної медичної допомоги (дільничні та сімейні лікарі), а вторинна допомога (стаціонари та вузькопрофільні спеціалісти) буде передана на обласне фінансування. Прийняття державою відповідного бюджету ставить під сумнів продовження в Олександрії безкоштовного лікування пільгових категорій громадян у стаціонарах лікарень.

На утримання міста також планується передати пільгові пасажирські перевезення, оплату пільг за послуги зв’язку, санітарно-курортного лікування пільгових категорій населення, здійснення ремонтів помешкань ветеранів тощо.

Крім того, пропонується вилучення частини видатків та розмежування надходження єдиного податку до головного кошторису міста. Якщо раніше Олександрія отримувала 100% податку, у наступному році пропонується одержувати 45%, у зв’язку з чим міський бюджет може втратити близько 7 млн грн.

Враховуючи невизначеність у подальшому спрямуванні державного бюджету, міський голова С.Цапюк запропонував приймати бюджет Олександрії після затвердження державного.

Та, незважаючи на це, сільський і селищні голови Пантаївки, Димитрового, Звенигородки повинні забезпечити стабільність на своїх територіях. Крім цього, у рамках проведення децентралізації міський голова доручив керуючому справами міської ради В.Чеботарьову разом із сільським та селищними головами детально опрацювати Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та підготувати пропозиції стосовно об’єднання громад.

I. Московченко

, .

Один комментарий

 • Анонім пишет:

  Об’єднання громад- це втрата Головами існуючих громад свого статусу обранного Голови, бо змінюються межі территорій де вони уповноважені головувати. Якщо у Голови є голова,тоді важко уявити, щоб він забажав сам собі позбутись “Голови” і йти на нові вибори.
  Ми пережили історичний етап -“Бджоли проти меду”, переживем і етап “Голови проти Голів”, враховуючи припадошно-творчий політ думки чергових мессій…
  Чи є мер міста “командіром” для селищних і сільських Голів???
  Повноваження ім давав мер, чи сільська самоврядувальна громада?

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень