23.09
2016

    Шістнадцятого вересня відбулася чергова (двадцята) сесія Олександрійської міської ради, на порядок денний якої було внесено більше двадцяти питань.

    Перед початком їх розгляду у ході розминки депутатами було озвучено ряд звернень громадян. Виборці через своїх обранців просили міську владу зокрема встановити світлофори на проїжджих частинах вулиць поблизу навчальних закладів, звернутися до Одеського відділення «Укрзалізниці» з проханням відновити рух пасажирської електрички до станції Вознесенськ, яка курсувала раніше, була зручним і порівняно дешевим видом транспорту. Ще одне звернення стосувалося скарги садово-городнього кооперативу на голову цього ж товариства, яка начебто підробила документи і цим позбавила права власності на землю сімдесят членів кооперативу. Були зачитані також інші звернення громадян до міської ради.

   У ході розгляду черги денної депутати затвердили Стратегію сталого розвитку м.Олександрії до 2030 року. Цей документ обговорювався напередодні на громадських слуханнях і розглядався на засіданні виконкому. У зв’язку з цим сесія також проголосувала за створення нових структур: управління стратегічного планування та комунальну установу «Інститут розвитку міста Олександрійської міської ради», які, за задумом, сприятимуть реалізації Стратегії та виконанню передбачених відповідним документом програм. Правда, з запропонованим проектом рішення погодилися не всі: заступник міського голови Сергій Гриценко виступив проти, вважаючи, що управління і комунальна установа дублюватимуть одне одну. Також були проти або утрималися при голосуванні представники «Солідарності», «Самопомочі» та Радикальної партії Олега Ляшка. Але більшістю голосів рішення про створення згаданих нових структур було прийняте.

   Наступне рішення сесії продиктоване іншими реаліями життя. У зв’язку з тим, що  останнім часом різко збільшилася кількість сімей, які користуються житловими субсидіями, на працівників управління праці та соціального захисту населення різко посилилося службове навантаження. Відповідно було вирішено збільшити чисельність штату даного підрозділу на 10 працівників. Тут варто пригадати, що за попереднього скликання міської ради управління соцзахисту зазнало скорочення чисельності службового персоналу на 18 одиниць.
А нинішня сесія також проголосувала за збільшення штату управління з надзвичайних ситуацій міської ради на одну одиницю у зв’язку з розширенням його повноважень у сфері цивільного захисту.

    Депутати ухвалили проект рішення про створення комунального підприємства «Муніципальна варта Олександрійської міської ради», яке допомагатиме Олександрійському відділу Національної поліції забезпечувати охорону громадського порядку та запобігати кримінальним і адміністративним правопорушенням на території міста. Хто очолюватиме муніципальну варту і якою передбачається її чисельність, поки що невідомо.

    Депутати затвердили також список народних засідателів Олександрійського міськрайонного суду.
Сесія внесла зміни до міського бюджету на поточний рік, а також змінила тип та назву Ліцею інформаційних технологій на «Навчально-виховний комплекс «Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа ІІ ступеня». Пов’язані з цим зміни, згідно з чинним законодавством, дадуть можливість у подальшому здійснювати набір учнів на навчання, починаючи з 5-го класу.

   На виконання відповідних законів України на сесії внесено зміни до міської «Програми збереження історичної пам’яті про Перемогу радянського народу над фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні на 2012 – 2020 роки», а саме слова «Велика Вітчизняна війна 1941 -1945 років» замінено словами «Друга світова війна 1939 – 1945 років».

    Також міська рада передала багатоповерхівку №107 по пр.Соборному з балансу КП «Житлогосп» на баланс об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний-107». Як завжди, на сесії було розглянуто і прийнято рішення з ряду земельних та архітектурних питань.

 О.Осауленко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень