Не вживайте дикорослих грибів!
За оперативними даними Держсанепідслужби України у поточному році вже зареєстровано 22 випадки отруєння дикорослими грибами, від чого постраждали 25 осіб, 6 із яких померли.
На жаль, сумна статистика не обійшла і Кіровоградську область – померли два жителі обласного центру 1976 та 1952 рр.н. Медикам не вдалося врятувати життя чоловіків. За висновками лікарів, вони отруїлися блідою поганкою. Загалом від отруєння грибами в регіоні постраждали шестеро осіб: четверо в Кіровограді (3 випадки) та двоє в Олександрії (1 випадок).
Для порівняння: у 2014 році дикорослими грибами отруїлася 181 особа, померло – 13 осіб; 2013 рік – 196 постраждалих, 15 осіб померло; 2012 рік – 305 постраждалих, померлих – 24 особи.
Слід пам’ятати, що гриби не відносяться до продуктів харчування, які не є незамінними в раціоні людей, однак можуть бути небезпечними для здоров’я, а то й життя. Страви з грибів важкі для перетравлення. Їх взагалі не можна вживати дітям, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.
Характерними симптомами отруєння грибами є блювота, пронос, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла, галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності. Блювання та пронос починаються через півтори-три години після вживання грибних страв, іноді через 6-18 годин та навіть через добу.
Якщо після вживання грибів виникло погане самопочуття, з’явилися нездорові ознаки (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте «швидку допомогу». До приїзду медиків промийте шлунок 1-2 л сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть якщо відчуваєте полегшення, обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи.
Пам’ятайте, що отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Врятування життя потерпілого залежить від своєчасно наданої допомоги.
Л. Хільченко, заступник начальника Олександрійського міськміжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області
Залишити відповідь