28.11
2019

Міський голова Степан Цапюк прокоментував наміри керівництва селища Пантаївки створити територіальне об’єднання з Бандурівкою, Ясинуваткою та Диківкою Знам’янського району: «Днями відбулося друге засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою та Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області.

І я був здивований тим, що селище Пантаївка, яке підпорядковане Олександрійській міській раді і є одним цілим з нашим містом, вирішила від нас відокремитися і об’єднатися з Бандурівкою, Диківкою і Ясинуваткою. Міська рада дотує Пантаївку на 14 мільйонів гривень на рік. І ще 5-6 мільйонів селищу буде необхідно, щоб створити у новій ОТГ систему управління після відокремлення.

Коли  співробітник ОДА повідомила мені  цю новину, я не повірив – невже це рішення жителів селища? Як з’ясувалося, це ініціатива селищного голови Ігора Бульби, який переконує пантаївців, що, мовляв, Олександрії селище не потрібне і немає іншого виходу, ніж або приєднатися до Нової Праги чи Приютівки, або створити нову ОТГ. Але ж для такого кроку потрібне рішення громади, а жителі селища говорять, що нічого не знали про збори, оголошення було розміщене у магазині, а на обговорення прийшли лише наближені до селищного голови особи. Чому ж на збори не запросили міського голову і депутатів міської ради?

Ми дізналися, що Пантаївський селищний голова Ігор Бульба у селищі не прописаний, у нього квартира у Києві, і у громадському житті Пантаївки він участі не бере. Чому ж він вирішує долю селища? А якщо і Олександрійське, якому міська рада виділяє кошти навіть на бензин, вирішить приєднатися до Нової Праги?

Ні Пантаївка, ні Олександріїське на статус Олександрії не впливають, але ми багато років стільки коштів вкладаємо у їхній розвиток! Я розумію, що людей ввели в оману. Ми хочемо скликати позачергову сесію міської ради і проголосувати за те, що Олександрія і селища Пантаївка та Олександрійське – одна адміністративно-територіальна одиниця, і ми проти роз’єднання і просимо Пантаївську селищну раду нас підтримати. Рішення міської ради буде направлено і у вищі щаблі влади. Якщо ж Пантаївська селищна рада не прийме відповідне рішення, ми з першого грудня припиняємо фінансування селища і транспортне сполучення  з ним».

Перший заступник міського голови Людмила Давиденко додала – депутати Пантаївської селищної ради мають намір ініціювати дострокове припинення повноважень І.Бульби за те, що селищний голова не дбає про інтереси громади і одноосібно приймає доленосні рішення. Заяви на кшталт «Олександрія від нас відмовилася» – безпідставні, оскільки на селищі утримується вся соціальна сфера, скорочень у бюджетних закладах не було, є централізоване теплопостачання, асфальтуються дороги. А 60 осіб, присутніх на громадських слуханнях, не можуть вирішувати долю селища.  

Також міська влада пропонує губернатору Кіровоградщини розібратися з цією ситуацією, адже А.Балонь – гарант виконання законів на території області, а закон говорить – об’єднання мають бути добровільними.

Так у чому ж інтерес Пантаївського селищного голови, який так хоче відокремитися від міста і створити нове територіальне об’єднання? Як слушно зауважила секретар міської ради Олена Богоявленська, інтерес у буквальному розумінні приземлений – земля.

 Олена Карпачова

коментарі 4

  • С.Дьячук пишет:

    Я уже написал комментарий по этому поводу в другой ветке. Но поскольку эта тема касается и нашей отрасли (медицинской), продублирую тут.
    Три вопроса. Первый – принципиально-концептуальный. В Александрии есть горсовет, два поселковых совета и один сельский. Разве это не объединение территориальных громад? Второй – практический. Может, баба с воза кобыле легче? Ну, потеряем около 6 тысяч населения. Не критично. Зато какая экономия на инфраструктуре! Третий – жалостливый. А люди понимают, сколько неудобств принесет им это объединение?

    Мне нравится! Thumb up 0

    • Допитливый пишет:

      Сами себе ответьте на вопрос.
      Приципіально и коцептуально ответьте! (Шел, насаждаемый сверху сурово-добровольный процесс децентрализации…)
      – Горіла сільрада – у геть незалежній, непричасній, вільній, незалежній, Войнівці…
      – Чого!???
      Чого її рвали, як тузік грєлку!?))

      Мне нравится! Thumb up 0

  • Три вопроса. Первый – принципиально-концептуальный. В Александрии есть горсовет, два поселковых совета и один сельский. Разве это не объединение территориальных громад? Второй – практический. Может, баба с воза кобыле легче? Ну, потеряем около 6 тысяч населения. Не критично. Зато какая экономия на инфраструктуре! Третий – жалостливый. А люди понимают, сколько неудобств принесет им это объединение?

    Мне нравится! Thumb up 0

    • Gavrilenko пишет:

      Насчет “бабы з возу” – может оно и к лучшему было бы)

      Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень