4.08
2023

Олександрійський аграрний ліцей розпочинає підготовку операторів дронів. З 1 вересня у закладі відкриється перше відділення, де студенти ліцею зможуть, окрім основної спеціальності, здобути навички однієї з найзатребуваніших на сьогоднішній день професії.
Цій події передувала підготовча робота, розпочата ще в 2019 році. Ініціатором створення освітнього процесу за цим напрямком тоді виступило керівництво Приютівської територіальної громади, а ідею підтримали в ліцеї.

Як розповів голова громади Андрій Коломійцев, попит на застосування безпілотних літальних апаратів в Україні зростає з кожним роком. Якщо раніше це було сільське і лісове господарство, сфера екології, будівництво, то сьогодні на першому плані – військові потреби. Формування підрозділів для аеророзвідки та штурмового безпілотного спрямування потребує фахівців цієї справи.
– Ми почали працювати у цьому напрямку в 2019 році, – розповідає Андрій Олександрович. – Спочатку це був любительський рівень, коли з учнями займалися вчителі інформатики, пізніше заключили меморандум про співпрацю з корейською компанією, але налагодженню роботи завадили спочатку епідемія коронавірусу, потім війна.
Та ось зараз, враховуючи запити сьогодення, знову повернулися до цього питання. Оскільки ми співпрацюємо з Олександрійським професійним аграрним ліцеєм, що розташований на нашій території і де навчаються діти нашої громади, то саме тут було запропоновано створити гурток, у якому навчатимуть керувати безпілотниками. До речі, це перший такий приклад в системі профтехосвіти Кіровоградської області.
Вартість обладнання, необхідного для запуску навчання, складає 325 000 грн. Це, зокрема, один великий DJI Mavic 3 та три маленьких безпілотних літальних апарати для дрон-рейсингу та комп’ютерний симулятор.
У свою чергу керівник ліцею Сергій Братченко розповів, що заклад має великі плани розвитку нового напрямку підготовки студентів. Під час війни застосування дронів – це найголовніша запорука перемоги. Дрони є очима наших військових. Вони дозволяють вести розвідку вздовж лінії фронту, виявляти російські сили та ворожу техніку, дистанційно коригувати артилерійський вогонь, наносити удари різними видами вибухової зброї.
А після перемоги застосування безпілотних апаратів матиме найширше використання у різноманітних галузях народного господарства. Зокрема у сільському – це обстеження і моніторинг полів, створення 3D-карт, посів насіння та контроль за сходами, внесення добрив і хімікатів, допомога в іригації та інше.
На сьогоднішній день ми маємо чотири дрони та симулятор для комп’ютера. Це дозволяє почати повноцінний навчальний процес. Перш ніж узяти до рук пульт управління апаратом, студенти відпрацьовуватимуть навички на комп’ютері. Адже, щоб навчитися професійно пілотувати справжній апарат, можна розбити не один дороговартісний пристрій. А на моніторі комп’ютера спеціальна програма дозволяє максимально відтворити реальні польоти. Можна вибирати безліч режимів, створювати карти польотів, виконувати різноманітні завдання. Також студенти вивчатимуть теоретичну частину – конструкцію дронів, їх технічне обслуговування, аеродинаміку тощо.
Якщо хтось вважає, що керувати таким літальним апаратом можна без навичок, то глибоко помиляється, адже недаремно проводяться різноманітні змагання і навіть чемпіонати світу з дрон-рейсингу. Для цього будують спеціальні хитромудрі траси. До речі, у наших перспективних планах створити в ліцеї подібну трасу.
І найголовніше у наших подальших планах – це створення на базі гуртка повноцінної спеціальності оператора безпілотних літальних апаратів. А поки що випускники гуртка отримуватимуть сертифікат про теоретичне і практичне навчання.
Викладатимуть предмет наші педагоги і майстри, яких у свою чергу навчають інструктори громадської організації з Кропивницького “Технопарк флайсіті 4.0”. Ця організація спеціалізується саме на безпілотних літальних апаратах. Треба зазначити, що для військових і наших викладачів курси навчання безкоштовні.
Стосовно набору групи, то бажаючих освоїти нову спеціальність більше ніж достатньо. Багато хто із студентів хоче опанувати пілотування, щоб по закінченні навчання йти до лав ЗСУ та воювати з окупантами, застосовуючи придбані в ліцеї навички. Тож наше завдання – докласти всіх зусиль, щоб студенти отримали найширші знання у цій сфері, – завершив розмову голова громади.


Г.Сергєєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень