Михайло Сулятицький: «Місто має жити повноцінним життям»
Як працюють комунальні служби міста в умовах війни? На це запитання нам відповів начальник УЖКГ Олександрії Михайло Сулятицький.
– Війна – не привід сісти і скласти руки, а воєнний стан не відмінив життя міста, не відмінив роботи комунальних служб, тож з перших днів війни ми продовжували працювати з урахуванням тих обставин, що склалися.
Треба сказати, що ми намагаємося виконувати свої обов’язки якісно і вчасно, незважаючи на те, що навантаження на комунальні служби значно зросло. Адже, окрім основних повсякденних завдань, на нас покладена допомога технічного забезпечення оборони міста в умовах війни.
Щодо заробітної плати нашим працівникам, то з початку воєнних дій були певні складнощі через збої у роботі деяких державних установ, проте вже через тиждень ця робота була налагоджена, платежі почали надходити, тож зараз затримок з заробітної плати немає.
Проте проблемним питанням стала оплата населенням за послуги комунальних підприємств “Теплокомуненерго” та “Житлогосп” та інші. З початку війни платежі значно скоротилися – у порівнянні з березнем минулого року вони зараз складають 60 %. Але самовіддана робота наших працівників, які своїм прикладом показали, що місто не впало у відчай, що воно живе і продовжує працювати, підбадьорила людей, додала впевненості, тож потроху платежі починають зростати.
Треба донести людям, що комунальні платежі ніхто не відміняв. У наших підприємств є обов’язки перед постачальниками газу, електроенергії, води, паливно-мастильних, будівельних матеріалів та іншого, і без оплати цих складових комунальні служби не зможуть виконувати свою роботу. Також від своєчасної оплати послуг залежить і заробітна плата наших працівників. Тож закликаю громадян не зволікати з оплатою.
Що стосується опалення міста, то за січень ми розрахувалися с постачальниками газу, але за березень накопичився борг у сумі більше
7 мільйонів гривень. І якщо ми не розрахуємося за нього, то, згідно з законодавством, нам можуть запровадити норму розрахунку за ринковою вартістю. Тобто, замість 16 тис. гривень за тисячу кубометрів газу ми змушені будемо платити по 30 тис. Це призведе до ще більшого накопичення боргів, що врешті-решт може призвести до припинення постачання газу. Це цілком реально, незважаючи на воєнний стан. Тож, якщо ми не хочемо залишитися без тепла у наступному сезоні, то мусимо сплатити за рахунками. Шановні олександрійці, від вас залежить, чи буде тепло у ваших оселях.
Така ж сама ситуація і в КП “Житлогосп” – платежі скоротилися на 40 % у порівнянні з березнем 2020 року. І якщо ми хочемо отримувати своєчасні послуги, треба сплачувати за рахунками.
Зауважу, що сьогодні значно зросла вартість палива, а відтак зросли і витрати на виконання робіт, у першу чергу на вивіз сміття та забезпечення роботи аварійних служб. Проте, враховуючи матеріальне становище наших громадян у ці важкі часи, ми не підіймаємо тарифи на свої послуги. Але сподіваємося на їхню свідомість, розуміння і підтримку.
Олександрійські комунальники намагаються не лише підтримувати належний стан нашого міста, а й поліпшувати надання послуг. Ось нещодавно вперше на вулиці міста вийшов «пилосос». Минулого року для КП «Чисте місто», яке займається утриманням вулично-шляхової мережі, за кошти місцевого бюджету була придбана мультифункціональна дорожня машина. Цей універсальний автомобіль марки Ford оснащений відвалом для розчищення від снігу і піскорозкидачем для обслуговування вулиць у зимовий період та потужним пилососом із функцією зрошування водою під час прибирання у літній період.
Зараз вона налаштована на роботу у весняно-літній період і вже почала прибирати вулиці міста. Ця сучасна машина значно полегшить працю комунальників, дозволить вивільнити робочі руки для інших нагальних потреб і дасть можливість покращити якість прибирання вулиць.
Стосовно ремонту доріг. Ми не знімаємо з порядку денного заплановані проєкти по капітальному ремонту доріг та внутрішньодомових мереж, усі плани залишаються в силі, але строки їх виконання дещо переносяться. Зараз не працюють державні реєстри, а об’явлені тендери скасовані на певний період. Але у нас є надія, що найближчим часом ці питання вирішаться, і ми зможемо розпочати роботу.
Що стосується поточного ремонту доріг, то тендери на їх виконання також були “заморожені” распорядженням Кабінету Міністрів, тому зараз ми готуємо такі договори на виконання робіт, які не потребують тендерних процедур. Це прямі договори з виконавцями, сума яких не перевищує 50 тис. гривень, що дозволено законодавством. Тож як тільки запустяться асфальтові заводи і встановиться сприятливий температурний режим, ми приступимо до роботи.
Сьогодні серед наших громадян іде полеміка у соцмережах, чи потрібно займатися ремонтами доріг у такий важкий час. Хочу стаказати, що треба жити майбутнім, а не зволікати на тимчасові, сподіваюсь, труднощі. Ми впевнені у перемозі, тож треба відповідно не сидіти склавши руки, а працювати, у данному випадку, над збереженням та поліпшенням нашої інфраструктури. Тим паче треба зважати на те, що зараз через наше місто їде величезна кількість наших співвітчизників, а дехто з них і залишається в Олександрії. Тож ми маємо показати і їм, і нашим містянам, що тут комфортно, затишно і спокійно.
Г. Сергєєв
Залишити відповідь