15.09
2023

Моє українське весілля» зібрало у Палаці культури «Світлопільський» аншлаг на прем’єрі 8 вересня. Довгоочікувана нова вистава від народного аматорського театру юного глядача «Апельсин» справила на глядачів незабутні враження. Режисер і сценарист «Апельсину» Наталя Зозулінська завжди тонко відчуває віяння часу і вміє створювати саме те, чого зараз найбільше потребують всі українці. От і цього разу комедія за мотивами серіалу «Скажене весілля» влучила точно в ціль. «Сміємося – значить, не здаємося!»

Динаміка, ексцентрика, гумор (особливо на тему нашого сьогодення під час війни), акторська гра на фоні яскравих декорацій, світлові ефекти, вдале музичне оформлення, хореографія (народний ансамбль танцю ” Віночок” Палацу культури “Олександрійський театр”, керівник Наталія Баннік) – кожна складова спрацювала на один результат – великий успіх «Мого українського весілля». До речі, показ вистави відбувся в рамках щорічного Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».
Не можна не відмітити прекрасну філігранну акторську гру Юрія Вєтрова (Василь Сердюк) та гротеск і артистизм Єгора Ющика (зав. клубом Назар). Саме вони найбільше привертали увагу і запам’яталися. Також виділялися актори Валентина Вєтрова, Максим Козинець, Валерій Шохін (Франсуа), Денис Сопілко, Анна Хворостина. Загалом усі актори кожен по-своєму зробили свої персонажі колоритними і характерними. Ансамбль був гармонійним, а дійство експресивним і захоплюючим.

Актори «Апельсина» – не професіонали, це група різних за професіями людей, яких обєднала любов до театру. Проте грають вони не менш переконливо та яскраво, ніж деякі гастролюючі зірки сцени. А виставою «Моє українське весілля» намагалися піднести моральний дух українців. І, здається, їм це вдалося. За сюжетом, у сімї Василя Сердюка відбуваються бурхливі події: його донька привозить із Франції майбутнього зятя для знайомства з батьками. Але раптом виявляється, що француз Франсуа не зовсім той, кого очікував побачити батько. Чи дасть Василь Романович згоду на одруження його Катрусі з європейцем? Чи відбудеться весілля?

Батько Василь Романович у блискучому виконанні Юрія Вєтрова бореться з власними почуттями. З одного боку, французький зять – це дуже престижно, а з іншого – дуже відповідально, бо і зустріти, і прийняти його треба на європейському рівні. А що вже й говорити про весілля, вести яке доручають справжньому фахівцю своєї справи завклубом Назару (Єгор Ющик, по суті, зіграв сам себе, але додав сільського гламуру і гротеску). У клубі є і балет, і гурт «Літра», і неперевершена Бусінка.
Французький зять, який заради коханої навіть вивчив українську мову («Як буде українською «дуже кльовий»? – «Пришелепкуватий»), виявився… афроамериканцем, який все, що відбувається навколо, фільмує для свого YouTube-каналу, адже дуже цікавиться українськими традиціями. Тато нареченої навіть подумав, що це «найманий працівник» у справжнього майбутнього зятя. Але батьківські сподівання розбилися об страшну правду: його донька збирається заміж за смаглявого парубка, нехай і майбутнього лікаря, якого тесть аж ніяк не може прийняти. Йому ж бо хочеться похизуватися перед сусідами – підприємливою цигансько-одеською родиною. А чим хизуватися? Василь Романович вигадує усілякі випробування для довірливого француза, аж поки любов доньки не розтопила кригу в його серці, і він не згодився на одруження любої Катрусі. Чи тільки зробив вигляд, що згодився?
Зрештою, звичайно, у фіналі дійства був хепі-енд. А вистава закінчилася шаленими оплесками.

«Це саме те, що зараз потрібно українцям!», «Неперевершено! Сценарій, вдалий акторський склад, музичне оформлення, темпоритм, режисерське рішення – професійно!», «Обрана життєва комедійна тема з українським гумором – влучна! Довго чекав глядач. Українці сміються, тож тримаються, зростає віра в майбутнє країни!», «Дякую! Це потужно, яскраво, цікаво: і сценарій, і гра акторів, і декорації, і музичне оформлення. Режисеру – браво!», – відгуки глядачів говорять самі за себе.
Браво, «Апельсин»!


Олена Карпачова
Фото – Віталій Попко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень