17.11
2021

Мосту бути!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

З жовтня місяця розпочалася активна фаза будівництва мосту через Войнівське водосховище, який з`єднає селища Приютівку та Войнівку.

Треба відзначити, що початкові плани щодо термінів будівництва зазнали деяких змін. Так, у ході підготовчих робіт були виявлені плавуни, складні підводні рельєфні перешкоди, ливневий водостік, що проходив  під землею на місці запроектованої опори мосту. Усунення цих перешкод потребувало часу та виважених технічних рішень, тож мова йшла навіть про тимчасове припинення робіт і переробку всього проекту. Інженерам вдалося знайти вихід, як втілити проект з найменшими втратами. Так, ливневий водостік було вирішено перенести вбік від майбутньої споруди, а щоб убезпечити міст від плавуна, зробити обвідну конструкцію. Саме цим зараз і займаються будівельники.

Щоб перекрити додаткові затрати, керівництву територіальної громади треба знайти додаткові кошти. Як повідомив голова Приютівської територіальної громади Андрій Коломійцев, це можуть бути як ресурси власного бюджету, так і залучені з обласного або державного бюджетів.

Голова громади сподівається, що ці питання вдасться вирішити, і вже з наступного року мешканці селищ отримають змогу користуватися надійною переправою через водосховище. За задумкою керівництва ТГ, цей проект має стати ланцюгом у туристичному маршруті Приютівськими визначними місцями. Сам міст, який стане прикрасою цього регіону, буде з’єднаний пішохідними доріжками з центральними вулицями Войнівки і Приютівки, далі з ландшафтним парком, розташованим на березі водосховища, а ще далі – у перспективі – з’єднає цю локацію з іще однією прикрасою місцевості – Великою та Малою скелями, розташованими на так званій Оліївській водоймі.

Зараз підрядна організація ТОВ «Мостобуд» виконує бетонування 4-х фундаментів, які будуть основою  споруди. Паралельно триває виготовлення металевих конструкцій, зокрема несучого елементу – пілону, який стане опорою підвісної мостової споруди.  Як кажуть будівельники, якщо ніяких форс-мажорних                несподіванок більше не відбудеться, то вже за кілька місяців об’єкт може бути зданий до експлуатації. Зараз паралельно з заливкою бетону йде робота по виготовленню металоконструкцій. Їх можна буде починати монтувати, як тільки “вистояться” фундаменти мосту – на це потрібно до 60 діб.

Будівництво ведеться за проектом, розробленим архітектором Олександром Завірюхою. Міст буде вантовий на одному пілоні, за зразком пішохідного моста в Харкові. Його довжина складе 165 метрів, проліт над водою – 103, ширина – 2,5 метра, висота складе більше 25 метрів.

Нагадаємо, що цей проект став можливий завдяки наполегливості народного депутата від 103-го округу Олега Воронька, який приклав чимало зусиль, щоб Кабінет Міністрів погодив будівництво та виділив необхідні кошти на створення надійної переправи, яку місцеві жителі чекали кілька десятиліть.

Нині сполучення між Приютівкою та Войнівкою здійснюється за допомогою порома, який є небезпечним та фактично нікому не належить.В. Петров

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень