14.06
2018

    Нещодавно «ОТ» повідомляв, що молодіжним лідером року-2018 до Дня міста визнано Дарію Любарську. На урочистій церемонії нагородження вона приймала привітання та статуетку. Як зізнається сама дівчина, для неї нагорода неочікувана, проте, вона певна, – не остання, і є своєрідним поштовхом до нових звершень. Дар`я – учениця 10 класу НВК «Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа ІІ ступеня». У свої 15 років вона призер багатьох наукових конкурсів і олімпіад, займається дослідженням історії рідного краю та популяризує її серед громадськості міста під час краєзнавчих конференцій і заходів. Крім того, дівчина є членом Малої академії наук України, депутатом Молодіжного парламенту та очолює проект «Зробимо Україну чистою разом» у рамках Всеукраїнської соціально-екологічної акції.


    Як юний науковець, Дарія у своїй роботі у Малій академії наук запропонувала добувати воду для побутових потреб із атмосферного повітря, яке, як відомо, містить велику кількість вологи. Суть ідеї полягає в спеціальній конструкції даху будь-якої будівлі, в яку вмонтована установка. За задумом, такий дах здатен забезпечувати водою жителів цілого будинку. Дівчина переконана, що ця установка з кожного квадратного метра своєї поверхні може отримати взимку до 10 літрів води з повітря. Свій проект вона представляла на національному етапі Міжнародного конкурсу творчих робіт учнівської молоді «INTEL EKO Україна-2017», де отримала 4-е призове місце. У Стокгольмі Дар`я дійшла до фіналу конкурсу, де перемогти їй не вдалося, але представлена нею робота все ж отримала позитивні оцінки журі. На думку наукового керівника Дарії – Світлани Піскової, ідея учениці оригінальна і є вкрай актуальною, зважаючи на постійне зростання тарифів на воду.

   Як зізнається сама дівчина, поєднувати навчання в школі, наукову та громадську діяльність їй нескладно – вона встигає все. Запорука тому – детально спланований графік: «Розпоряджатися своїм часом за законами так званого тайм-менеджменту зовсім нескладно. Достатньо виокремити пріоритети та не витрачати часу на дрібниці. Наприклад, я усіляко намагаюся уникати соціальних мереж в інтернеті, оскільки вони забирають чимало часу». А на питання: «Коли встигаєш відпочивати?» Дарія відповідає, що насолодитися відпочинком намагається під час літніх канікул, аби набратися сил на весь наступний рік.

     За словами дівчини, визначальну роль у її життєвому потенціалі відіграє мама. Саме вона з самого дитинства вірила у все нові й нові здобутки і звершення донечки і дотепер підтримує її в усьому. А науковий керівник С.Піскова говорить, що Дар’я – це учениця, яка має достатньо рідкісну в наш час неймовірно потужну жагу до нових знань, вона наполеглива і завзята. А якщо на якомусь етапі не отримує омріяної перемоги, не розчаровуєтья і не опускає рук – це, навпаки, стимулює її до вдосконалення.

Ірина Кошкіна

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень