8.08
2022

Правильний масаж може “поставити на ноги” навіть того, від кого відмовилася традиційна медицина – вважає Олександр Лещенко, який використовує методику доктора Джанет Тревелл: робота с тригерними точками (м’язовими напруженнями), що страждають розладами опорно-рухової системи. Судячи з відгуків олександрійців та аудиторії більшості паціентів, цей метод успішно працює.

Отримавши освіту у Кременчуцькому національному університеті ім. Остроградського з обслуговування медичних апаратів і систем, Олександр закінчив міжнародні курси по масажу у Дніпрі. Працював у різних реабілітаційних клініках та центрах України реабілітологом-масажистом. Вивчав різні традиційні та нетрадиційні методи лікування.
– Я присвятив 8 років практики реабіліто-логом-масажистом, зробив мільйон масажів, вивчив масу літератури, щоб зібрати воєдино “вершки”, яким немає аналогів
– За ці роки роботи я зрозумів, що наша медицина займаеться не лікуванням, а усуненням наслiдкiв, не вирiшуючи саме захворювання. Для багатьох лікарів вік прогресу так і не настав. Незважаючи на те, що медицина зробила величезний крок уперед, у нас старі моделі лікування досі пропагуються, як непорушні істини.
Неодноразово доводилося спостерігати картину, коли пацієнту призначали операцію, хоча можна було обійтися реабілітаційними методами. Наприклад, чоловiк, що займається IT технологiями, який через свою нерухому роботу набрав 120 кілограмів і заробив міжхребцеву грижу. Він переніс 5 (!) операцій, при цьому лікарі чудово знали, що йому достатньо відкоригувати харчування та призначити відповідні фізичні навантаження, i тим самим уникнути операцii. У цьому випадку, як і у багатьох інших, лікарі намагалися усунути наслідки, а не причину.
Проте у подібних наслідках є вина і самої людини. Адже для регулярних занять спортом, дотримання правильного харчування потрібна воля та бажання, але такі якості є не у всіх. Люди за своєю натурою ліниві. Виходить, що людина сама вибирає легкий, але хибний шлях: операція, “чик-чик” – і готово. І напружуватись не потрібно!
Те ж саме стосується і нетрадиційної медицини: різні мануальні терапії, акупунктури – це все, за великим рахунком, викачування грошей. Пацієнту навіюють, що, мовляв, такі дорогі та відомі методи лікування добре допомагають. Це навіювання досягається масовою рекламою. Якщо ці методи і допомагають чимось, то лише видимим усуненням наслідків хвороб, але аж ніяк не їх причини…
Практично у кожної другої людини є проблеми зі спиною та опорно-руховим апаратом. І лише коли вже сильно “припікає”, вони йдуть до лікарів. А ті відразу ж направляють на рентген, який зазвичай показує або грижу, або остеохондроз. Так ось, у 90% випадків бiль у спинi дають не грижi, а м’язовий спазм. Остеохондроз – це вікові зміни, що призводять до руйнування хряща. І в цих випадках найкраще лікування – це спорт, тренування з обтяженням для зміцнення м’язів. Міцні м’язи стабілізують суглоби, захищають їхню відмінність від зовнішніх навантажень. Тож і складні та важкі операції зазвичай не потрібні.
До мене приходить багато пацієнтів, які пройшли через усіх можливих лікарів, але одужання не отримали. Наприклад, одна дівчина ніяк не могла позбавитися болю в шиї і трапеції. Виявилося, що цей бiль дають спазми м’язiв, на які потрібно було впливати не стільки фізично, скільки психологічно. Якщо пояснити “на пальцях”, то втягувати шию в плечі у неї було закладено ще в дитинстві від страху, коли на неї кричали батьки. Як тільки був усунутий цей шлейф страху, спазм зник, а з ним і біль. Хоча подібне часто трапляється від банальних протягів або підвищеного навантаження на м’язові блоки – це все виправляється масажем.
Я розумію, що для правильного призначення навантажень та харчування потрібен індивідуальний комплексний підхід, потрібне доскональне вивчення особливостей організму, що враховує як фізичні навантаження і харчування, так і психологічні аспекти – емоцiйну складову. Таких спеціалістів у нас немає, адже тут необхiдно об’єднувати психiчно-біомеханічнi ообливості людини – це дуже складний процес, який на тренерських курсах не вивчають.
Проте правильний масаж допомагає від багатьох захворювань. Він дає результат уже з першого сеансу і, як правило, відразу ж знімає відсотків на 50 біль. Хоча лiкувальний масаж також несе болючі відчуття, правильнiше сказати, не сам масаж дає бiль, а зажатi спазмами мязи. Масажисту доводиться знаходити під шкірою тригери, які потрібно роздавити і таким чином дати можливість організму себе вiдновити.
Насамкінець можу дати профілактичну пораду, як знімати запалення суглобів, заспокоювати м’язову систему. Для цього можна 1-2 рази на місяць приймати сольові ванни. 400-500 г морської солі потрібно розчинити у горячiй водi, набрати теплу ванну і вилити цю сiль у ванну. Тривалість процедури – 15 хвилин. Це краще за всякі таблетки і мазі. Процедура зніме втому, розслабить гiпертонус і покращить нервову провідність.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень