14.07
2023

Марки від Охапкіна

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

З початку липня в усіх стаціонарних відділеннях «Укрпошти» на Кіровоградщині можна придбати нову воєнну марку, присвячену головному управлінню розвідки Міноборони та звільненню острова Зміїний.

Автор поштового випуску – заслужений художник України з Олександрії Олександр Охапкін. Це його третя марка для «Укрпошти». Серія присвячена бійцям спеціальних штурмових підрозділів системи МВС і має назву «Слава силам оборони і безпеки України». «Мені допомагало керівництво окремих родів військ. Завдання було зробити таку творчу копію», – розповів художник.
Марка вийшла 30 червня – у річницю звільнення острова Зміїного. Загальний тираж марки складає 1 075 000 блоків. Кіровоградська область отримала 18,5 тисяч марок. За потреби надійдуть іще.
Вартість марки – 30 гривень, сім гривень з кожної йтиме на благодійність – купівлю дрона для військових. Окрім марки, вийшли два конверти та листівка. Поштові набори охоче купують колекціонери.

Раніше ескіз О.Охапкіна посів друге місце у конкурсі кращої різдвяної листівки, який також оголошувала «Укрпошта».
Художник відомий в усьому світі як автор українських «домашніх ікон». Незважаючи на славу, він дуже скромна людина, живе в Олександрії і 40 зі своїх 60 років викладає станкові дисципліни та скульптуру в Олександрійській дитячій художній школі. Серед його учнів – відомі в Олександрії художники Ірина Кваша та Василь Ковач. Бажаючих потрапити на навчання до нього дуже багато. Та в художника специфічний «конкурсний відбір», який проходять далеко не всі. Кожного, хто приходить до нього з бажанням вчитися, він «перевіряє на міцність» — намагається відмовити, причому доволі різко: «Та нащо воно тобі потрібно? Іди додому! Ти не будеш малювати!». Дехто дійсно замислюється або ображається і йде назавжди. А є ті, хто переступає через гордість, сціпить зуби, дивиться з-під лоба, але все одно приходить. Тобто, бажання вчитися перемагає. Таких Охапкін і бере на навчання. І потім з гордістю говорить про них: «Мій учень!» або «Моя учениця!».
Зараз, під час війни, дивовижні роботи художника сприймаються по-особливому тепло і щемно, ми бачимо в них набагато глибший сенс, міцне коріння, потужні меседжі. Та насамперед – красу і витонченість мистецьких шедеврів.
Окрім «хатніх ікон», Охапкін пише неймовірні ілюстрації. Минулого року деякі з них були представлені на виставці у галереї Art.goodzik. Кожну з них, професійно і реалістично прописану до дрібних деталей, можна розглядати годинами. Виконані вони для декількох книжок – «Неймовірні пригоди Ваш-артії» Тамари Аноко, «Золото Роду» та інших творів поетеси та громадської діячки Зої Ружин, а також книг етнографині й мистецтвознавиці Романи Кобальчинської, яку Олександр Охапкін називає своєю другою матусею. Деякі з цих робіт є приватною власністю. Зараз у своїй домашній майстерні художник працює над ілюстраціями ще для двох книжок.
«Працюю на втіху собі і на радість вам», — говорить Олександр Охапкін.
Для довідки: Олександр Ігорович Охапкін народився 28 січня 1962 року в Житомирі. Закінчив Дніпропетровське художнє училище, факультет живопису Київського державного художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури). Живе в Олександрії. З 1982 року працює вчителем Олександрійської дитячої художньої школи. Працює у галузі станкового малярства.
Написав ікони для Собору Св. Юра (Львів), Свято-Миколаївської церкви на Аскольдовій могилі, української церкви Св. Володимира (Париж) та ін. Мистецтвознавці називають творчість Олександра Ігоровича «релігійною поезією у фарбах».
Спільно з Степаном Ніколенком Олександр Ігорович виконав живописні панно, дерев’яні та металопластикові композиції для приміщення Олександрійської центральної міської бібліотеки для дітей, написав ікони та сюжетні композиції для Свято-Покровського кафедрального собору та церкви Святих Анастасії і Федора в Олександрії, для церкви Петра і Павла в Кропивницькому.

За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм у 2016 році Олександру Охапкіну присвоєно звання з аслуженого художника України. Його картини експонувалися на багатьох виставках в Україні та за кордоном – в Римі, Парижі, місті Ільвешаймі (Німеччина). Твори художника зберігаються в фондах Спілки художників України, приватних колекціях жителів Німеччини, Франції, США, Канади, Польщі, Італії та інших країн.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень