30.06
2021

Реформування системи дитячого харчування – питання, якому Кіровоградська ОДА приділятиме першочергову увагу. На цьому в рамках тематичної наради закцентувала голова облдержадміністрації Марія Чорна.

«Минулого тижня я з колегами працювала на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Здорова країна», де увага приділялася реформуванню системи дитячого харчування. Як відомо, торік за ініціативи першої леді країни Олени Зеленської стартувала ця реформа і на її запуск виділили 400 мільйонів гривень державної субвенції на модернізацію харчоблоків шкіл. І наша мета сьогодні – сприяти покращенню ситуації харчування дітей, їхнє здоров’я – це головне питання. Діти – це ті, хто в майбутньому дбатимуть про нашу старість. Тож зараз прошу спільними зусиллями долучитися до вирішення питань, пов’язаних з організацією харчування дітей», – наголосила очільниця ОДА.

Голова облдержадміністрації зазначила, що торік у 48 школах області встановлено сучасне обладнання на харчоблоках, у 30 школах проведено ремонти їдалень. І цьогоріч ця робота продовжується.

За перше півріччя за кошти місцевих бюджетів на Кіровоградщині оновили технологічне обладнання для 19 шкіл, придбали кухонні меблі та посуд для 27 шкіл, 13 дитсадків, 3 ПТУ, а поточний ремонт провели у 8 школах та 4 дитячих садочках.

«Ми не зупиняємося. Станом на сьогодні на контролі Офісу Президента є чотири школи Кіровоградщини, які задіяні до проекту щодо здорового харчування. Мова йде про школи №4, №6, №7 у Знам’янці для яких вже придбане обладнання на 243 тис грн та до 30 липня будуть проведені ремонтні роботи. Також до проєту включено філію «Казарнянська ЗОШ опорного навчального закладу «Трепівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» де вже проведені ремонтні роботи та закуповується сучасне обладнання – додала голова облдержадміністрації Марія Чорна.

Серед актуальних завдань – організація мультипрофільного харчування для дітей. Наразі є три його види – комплексні обіди, дабл меню та шведський стіл. Останній вид планують запровадити після повного зняття карантинних обмежень.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень