12.02
2019

У теплій невимушеній атмосфері у п’ятницю, 8 лютого, Олександрійський медичний уже коледж, а не училище – відсвяткував свій новий статус. На початку року заклад було перейменовано на Комунальний вищий навчальний заклад «Олександрійський медичний коледж». Новий статус надає закладу можливість розвиватися за різними напрямками тісної співпраці з вишами країни, де випускники можуть продовжити навчання у здобутті омріяної професії.

Кожна молода людина, яка мріє присвятити своє життя служінню медицині, що у всі часи людства вважалася найблагороднішою з наук, має усвідомити, що медичний працівник – не тільки професія, але і спосіб життя: поведінки, вчинків, зовнішнього вигляду. Тільки при гармонійному сплетінні глибоких знань і чистоти помислів, людяності й милосердя, мужності, самовідданості можливе досягнення справжньої професійної майстерності. Саме такою є філософія навчального закладу.

За 84 роки свого існування цей навчальний заклад випустив понад 13 тисяч молодших медичних працівників, які працюють і в Олександрії, і в усіх регіонах України та за її межами. Сьогодні Олександрійський медичний коледж здійснює підготовку за спеціальностями: сестринська справа, акушерська справа, лікувальна справа та ортопедична стоматологія.

Із стін училища вийшло багато відомих в галузі медицини людей. Валентин Бурлай – доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії  НМУ ім. О.О.Богомольця. Лілія Нетюхайло – доктор медичних наук, професор кафедри біологічної та біоорганічної хімії «Української медичної стоматологічної академії» в Полтаві. Сергій Мостовий – лікар-кардіолог, лікар ультразвукової та функціональної діагностики Медичного центру «Медбуд» м. Київ, кандидат медичних наук НМУ ім. О.О. Богомольця.

Крім того, серед випускників училища – відомі в місті медики, які внесли вагомий вклад у розвиток практичної охорони здоров’я нашого міста. Це і лікар-рентгенолог-радіолог Олександрійського онкологічного диспансеру В.Фабрика, лікар-рентгенолог Олександрійської міської лікарні Р. Негара, лікар-онколог Олександрійського онкологічного диспансеру М. Стець, лікар-травматолог Олександрійської центральної районної лікарні В. Відюков, лікар-хірург Олександрійської міської лікарні С.Подолян та інші.

Протягом усіх років існування закладу його очолювали видатні керівники і педагоги: Аврам Михальський, Дмитро Пастухов, Неля Погрібна, Григорій Рось, Блюма Герман, Павло Роженцев, Ігор Ковальов Петро Піхальонок. Нині, 12 років, у керма Микола Сергійович Бойко

Під час проведення заходу відмітили і згадали всіх, хто зробив свій внесок у розвиток кузні медичних кадрів. Людмила Зіміна, очільниця осередку Товариства Червоного Хреста в Олександрії і водночас випускниця медучилища, відмітила такий потрібний напрямок роботи, як організація в училищі, а тепер коледжі – загону «Милосердя», що тісно співпрацює з Товариством і об’єднав усіх небайдужих до людського болю і страждань.

«Загін «Милосердя» здійснює волонтерську діяльність виключно за принципом добровільності. На рахунку загону чимало добрих справ. Це і надання допомоги одиноким людям похилого віку, і допомога дітям-сиротам, дітям-інвалідам, що знаходяться на лікуванні в дитячій лікарні під керівництвом викладачів-педіатрів училища; і щорічна добровільна здача донорської крові для хворих міста та району й благодійна матеріальна допомога у вигляді одягу, взуття, продуктів харчування малозабезпеченим родинам міста та району.
Загін “Милосердя” тісно співпрацює з нашим Товариством та міським товариством інвалідів “Віра”, де отримує адреси для постійного обслуговування людей, які потребують допомоги. Це важливий і потрібний напрямок роботи у вихованні медичного персоналу», – відзначила Людмила Зіміна.

До речі, в милосердницькій діяльності студентів медичного коледжу велика увага приділяється психологічній підтримці самотніх людей, роботі з дітьми-інвалідами. Милосердівці встановлюють тісні контакти з ними, враховуючи особливості психоемоційної сфери, допомагають їм у навчанні, прагнуть зацікавити колективним та індивідуальним читанням, намагаються урізноманітнити їхнє дозвілля, влаштовуючи свята та готуючи творчі виступи.

В цілому, судячи з творчих виступів під час свята, студенти коледжу здобувають знання не лише суто в професійному напрямку, а й активно розвиваються творчо. Українські та сучасні молодіжні пісні й танці у виконанні студентів додавали всім присутнім позитивного святкового настрою.

Кіра Давидова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень