17.03
2017

    Серед 12 мільйонів українських пенсіонерів далеко не всі мають повний стаж. Реальної актуалізації потребують близько 6 мільйонів з них (таким новомодним слівцем називають урядовці приведення у відповідність теперішнньому часу).

    Пенсіонери отримають можливість «докупити» відсутній стаж, сплативши до Пенсійного фонду внески за роки роботи, яких не вистачає до стажу. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише «Економічна правда».

   Ставши перед необхідністю провести актуалізацію виплат, будь-який уряд потрапляє в ситуацію, коли йому треба приймати принципові рішення і підвищувати пенсії тільки тим, хто їх заробив. Не всі ж ці 12 млн пенсіонерів мають повний стаж. У реальному актуалізації потребують близько 6 млн з 12», – заявив Рева.

   За словами міністра, з точки зору піар-ефекту найбільш ефективним було б просто підняти всім пенсії на 200 грн, однак подібне рішення було б несправедливим.

   «Ми повинні дати сигнал і тим, хто внесків не платить, що в майбутньому вони втратять шанс на гідне пенсійне забезпечення», – зазначив він.

   Як пише видання, це не означає, що пенсії тих, кому не вистачає стажу, будуть заморожені, однак виплати їм будуть підвищуватися на мінімальному рівні, як індексації на рівень інфляції.

 «Отож відсутній стаж можна буде, за словами міністра, «докупити». Ось тільки чи багато знайдеться бажаючих, хто готовий на схилі років викласти кругленьку суму за гідне пенсійне забезпечення? Наприклад, десять відсутніх років стажу при мінімальному внеску у 704 грн обійдуться людині у 85 тис. гривень. А гарантувати їй будуть тільки отримання мінімальної пенсії. У підсумку ті, хто заплатити зможе, охочіше витратять наявні кошти на себе, минаючи Пенсійний фонд, а ті, хто грошей не назбирав, просто прирікають себе на жебрацьке існування », – пише видання.

О.Іванченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень