26.07
2016

З червня поточного року для фізичних осіб та бюджетних організацій абонентська плата за користування радіоточкою становить 17 гривень, а для юридичних осіб – 30 гривень 60 копійок – так вирішив власник мереж проводового мовлення «Укртелеком». А незалежні фахівці вважають: з огляду на сучасні реалії це призведе до чергового скорочення аудиторії українського радіо.


Мережа проводового радіомовлення залишилася нам у спадок від радянських часів. У 1991 році в Україні налічувалося близько 19 мільйонів радіоточок, але за 25 років незалежності їх кількість скоротилася до мільйона. «Укртелеком», до якого перейшла мережа проводового мовлення внаслідок приватизації у 2011 році, не дбає про її відновлення, натомість постійно заявляє про збитковість цієї послуги та застарілість самої технології. Водночас знищення проводового мовлення – це удар по національній безпеці: саме воно якнайкраще пристосоване і повинно надавати сигнали оповіщення у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, введення надзвичайного чи воєнного стану, вважає директор виконавчої київської філії Національної телерадіокомпанії України Олександр Савенко: «Проводове мовлення – це надходження інформації до останньої хати в останньому українському селі. І коли ми так легковажимо, це означає, що українське село ми просто відрізаємо від одного з видів інформації. А якщо підняти плату – нехай воно наче й не дуже дорого, але все одно людина тепер подумає, за що їй у першу чергу платити – за радіо чи за щось інше, життєво необхідне, що також дістається їй недешево. Тобто ми таким чином радіо просто вб’ємо, і це не додасть користі національним інтересам України».
Тож фахівці вкотре наголошують: розв’язувати проблему треба на державному рівні із залученням представників РНБО, уряду та парламенту.
А ми від себе додамо порівняння: у 1991 році абонплата за користування радіоточкою становила 50 копійок. Відтоді кількість одиниць такого джерела інформації скоротилась у 19 разів, а плата за це задоволення зросла (номінально) щонайменше у 34 рази. Скоріш за все, «Укртелеком» просто хоче наостанок якомога більше «нарубати капусти» на проводовому мовленні (поки воно ще зовсім не заглухло), нічого не вкладаючи у нього.

О.Іванченко

Один комментарий

 • Анонім пишет:

  Універсальна категорія, ця уславлена ліберальна ринкова економіка.
  Треба знищити населення – на тобі економічно обгрунтовані комунальні тарифи на життево необхідне…
  Хочеш самознищення, дій аналогічно!
  Щоб знищити бажаний безпековий зв’язок, – залупи ціну всього у 34 рази… і тоді буде те, що і з 19-ти міліонним загоном КПРС…

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень