22.12
2017

     Нещодавно Кіровоградщину відвідали представники турецьких промислових компаній, «Атлас Реньюебл Енерджи», «Атмосфера-Інжинірінг», «Енерджи Девелопмент Юкрейн» та АТ «Енісолар», профільованих на енергетичну галузь. Мета заморських гостей – обговорення можливості будівництва на території нашої області сонячних електростанцій.

   За інформацією, отриманою з офіційних джерел, вони зустрілися з заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрієм Коломійцевим, з яким і вели відповідні переговори.

    Як зазначив А. Коломійцев, в області достатньо вільних майданчиків для впровадження проектів з альтернативної енергетики. «Сьогодні альтернативна енергетика є одним із пріоритетів розвитку області», – підкреслив посадовець.

   За його словами, на території області вже функціонують 11 сонячних електростанцій, і найближчим часом планується збудувати ще вісім.

      “Ми не зупиняємося на цьому, адже у нас є достатньо вільних площ для розташування сонячних електростанцій”, – підкреслив Андрій Коломійцев. Він наголосив, що обласна влада налаштована на конструктивний діалог та спів-працю з інвесторами, забезпечивши максимальне спрощення дозвільних процедур та відсутність бюрократичних перепон.

   Що ж обіцяють майбутні (чи потенційні) інвестори в обмін на погодження їхніх намірів з місцевою обласною владою? Представники турецької компанії висловили готовність реалізувати на території Кіровоградщини чотири проекти у сфері сонячної енергетики, два з яких – в Олександрійському та Новоархангельському районах у найближчій перспективі. Під кожен проект реєструватиметься окреме підприємство, що забезпечить відповідній території робочі місця, додаткові податки та підтримку соціальної інфраструктури населеного пункту.

  Свої наміри сторони зафіксували у відповідному Меморандумі, який був підписаний під час зустрічі.

О.Колмаков

Один комментарий

 • Анонім пишет:

  Кто нибудь, когда нибудь, начнет ли свой сказ, из себестоимости 1кВт Эл.эн. получаемой сиим дивным способом??? Когда добрые турецкие дяди норовят окупить сию затею. Что, кто и почему, с распростертыми объятиями, возбуждается принимая закордонных, с южным солнцем и загаром гостей, в наших широтах? Бизнес, он даже в ладошку не плюнет, если не будет видеть СВОЕЙ выгоды? А какую, и из чего, готовы увидеть мы, принимающая сторона?
  Я понимаю, что нет лучше угля, кроме как Пенсильванский!))(хоть и серы там до хрена и больше), здесь конечно экологически гораздо чище.. НО! – какова цена?, срок службы?, …и самое главное – избыток производимой Эл.эн. продаем за границу!, Внимание! – По цене меньшей чем своему товаропроизводителю!!! Шоб он сдох, не выдержав конкуренции, по энергетической составляющей в производстве товара.
  Остается добавить – Верной дорогой идете товарищ!
  Товарища звали – Сусанин Иван.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень