3.12
2021

Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, адже кожен громадянин з інвалідністю має відчути турботу суспільства і свою неодмінну причетність до суспільного життя.

В Олександрійській міській громаді працює територіальний центр соціального обслуговування населення міста, який обслуговує жителів похилого віку, осіб з інвалідністю та громадян працездатного віку, якщо вони хворі, до встановлення їм групи інвалідності, усіх інших осіб, які потрапили у складні життєві обставини і потребують допомоги.
У центрі працюють відділення соціальної допомоги вдома; адресної, натуральної, грошової допомоги та денне відділення.

Відділення соціальної допомоги вдома надає допомогу громадянам у їхніх домівках. Це найрізноманітніші види обслуговування від заготівлі дров до приїзду перукаря чи швачки.
Відділення організації з надання адресної натуральної і грошової допомоги організує отримання продуктів харчування, одягу, взуття та інше. Також видається благодійний хліб, який 85 громадян отримують щотижня.

На обслуговуванні в центрі на даний час знаходяться 1820 громадян, з них – 242 особи з інвалідністю.
Із введенням змін до Закону України «Про соціальні послуги», які вступили в дію з 1 січня 2020 року, повністю змінився підхід до надання соціальних послуг. Раніше соціальні послуги на безоплатній основі отримували громадяни, які були одинокими, а зараз все визначається відповідно до середньомісячного сукупного доходу сім’ї або особи.
З 1 липня 2021 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає 1854 гривні. Люди, які мають середньомісячний сукупний дохід до 2 прожиткових мінімумів (3708 грн) обслуговуються у територіальному центрі в межах державного стандарту на безоплатній основі. Якщо людина має середньомісячний сукупний дохід від 2 до 4 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (7416 грн), – вона отримуватиме послуги з урахуванням диференційованої плати, що означає 70% оплати. Ті ж громадяни, у котрих середньомісячний сукупний дохід більше 7416 грн, обслуговуються на платній основі. Проте усі ціни є соціальними та значно нижчими, ніж в інших установах сфери послуг.
З цього року до територіальної громади центру соцобслуговування приєдналися Головківка та Ізмайлівка. Працівники виїжджають на їхні території, також в селище Олександрійське, в мкр-н Перемогу. Сам територіальний центр перебуває на другому поверсі і, знову ж таки, щоб людина, яка має вади здоров’я не відчувала певної безпорадності через неможливість потрапити до центру, на першому поверсі було відкрито приймальню для громадян. Є яскрава вивіска і кнопка виклику, людина може або замовити послугу, або поспілкуватися зі спеціалістом. І ніяких обмежень.
Наприклад, особа, яка не має можливості самостійно пересуватися, може замовити соціальне таксі, звернувшись до територіального центру. Послуга замовляється за 2-3 дні до її виконання, а поїздки відбуваються тільки у соціальних напрямках – до лікарень, міської ради, в Управління соціального захисту і т.д.
Величезним попитом користується Університет третього віку на базі Олександрійського територіального центру. У цьому році набрано 83 слухачі на 7 різноманітних факультетів: від народного мистецтва і літератури до філософії та комп’ютерної грамотності. Остання освітня програма, до речі, стала найбільшим фаворитом серед студентів. У доступній формі можна дізнатися і про те, як замовити ліки, і як придбати квиток на потяг чи зареєструватися у «Дії». Цього року, завдяки сприянню керівництва, були придбані ноутбуки, і відтепер заняття можна проводити з інтерактивними елементами. За проханням відвідувачів планується відкриття факультетів англійської та польської мови. А до Нового Року уже триває підготовка літературних вечорниць та майстер-класу з виготовлення святкових іграшок.
Цього року територіальний центр презентував нову послугу – представництво інтересів. Якщо громадянин не має змоги вільно пересуватися, соціальний робітник може брати його документи і представляти його у різних організаціях.
«Щодня хочеться покращень у сфері своєї роботи, особливо коли займаєш керівну посаду. У думках постійно створюються плани глобальних змін для всієї установи. Коли мене призначили сюди – у приміщенні не було опалення. Але ж до нас приходять люди, щоб отримати соціальну послугу, щоб відчути підтримку і розуміння, натхнення і життєві сили. Вони приходять на масаж та процедури тубускварца, у тренажерний зал та на вечірні заняття університету. Тому моєю першою задачею стало підключення опалення. Згодом, завдяки допомозі міської ради, що надала фінансування, ми встановили пластикові вікна і значно покращили матеріально-технічну базу, встановивши комп’ютери та принтери. Але планів ще дуже багато. Адже потрібні постійні осучаснення та покращення, щоб наші послуги користувалися попитом», – щиро ділиться планами директор територіального центру Олена Анатоліївна Грінчак. Також вона повідомила, що під головуванням заступника міського голови з соціальних питань І.А. Чемерис проведене засідання круглого столу, куди були запрошені усі громадські організації, які мають відношення до осіб з інвалідністю. Це і громадська організація «ВІРА», громадська організація дітей з інвалідністю «Серце матері», «Українське товариство сліпих», фахівці, керівники управлінь Пенсійного фонду, Центру зайнятості та Управління соціального захисту населення. «Ми хочемо почути проблеми осіб з інвалідністю, які їх турбують сьогодні, і шукатимемо можливості вирішення цих труднощів», – сказала Олена Анатоліївна
Відповідно до Указу Президента України і розпорядження міського голови, з вересня проходить акція «Милосердя». Кожна людина може стати благодійником і дарувати людям добро, адже це так легко і зовсім не потребує захмарних коштів. Найбільш вразливі категорії суспільства відчувають нашу увагу і турботу.

Валерія Туз

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень