5.09
2019

Торік українські фермери зібрали рекордний врожай зернових — 70 млн тонн. Майже 6% врожаю зібрали на Кіровоградщині — це шостий показник в Україні і четвертий у центральному регіоні.

Цього року, як очікується, аграрії зберуть ще більший врожай. Проте фахівці вважають, що кіровоградські фермери могли б збирати набагато більші врожаї, розповідає «Ранок з Інтером з 7.00 до 10.30». 

 Чорноземи втрачають силу

З одного гектару в Кіровоградській області збирають майже 37 центнерів пшениці, а в європейських  країнах — суттєво більше. Наприклад, у Польщі — 49, в Угорщині — 52,5, у Німеччині — 76 центнерів з гектару. Фахівці називають три основні причини більш низької врожайності. Перша — це застаріла техніка. До 10% врожаю зернових втрачаються на шляху від поля до елеватора. Банально, зерно висипається з причепів — їх парк зношено на 80%. Друга причина — відсутність сівозміни. Фермери насаджують соняшник та ріпак, які потребують багато поживних речовин. Якщо не змінювати культури, земля виснажується. Третя причина — низький рівень внесення добрив. Якщо в 1990 році в Україні в середньому вносили 44 кілограми азоту на гектар, то минулого року показник склав 37. Для порівняння: в Польщі на 1 гектар вносять 82 кг азоту, в Угорщині — 91, а в Німеччині — 102. Тобто щонайменше у 2,5 раза більше! 

Україна може збирати врожаї по 150 млн тонн!

— Рекордний врожай — 70 млн тонн торік — став можливим завдяки тому, що протягом останніх трьох років обсяг внесення азотних добрив зріс на третину — з 3 до 4 млн тонн, — пояснює Сергій Поважнюк, заступник директора дослідницької компанії «Укрпромзовнішекспертиза». Цього року у фермерів є можливість збільшити внесення добрив через падіння цін — всі українські хімічні заводи запустились на повну потужність і почали витісняти російських імпортерів, які впродовж останніх років суттєво завищували ціни. За умови модернізації парку сільгосптехніки, дотримання умов сівозміни та збільшення обсягів внесення добрив до європейського рівня Україна могла б щороку збирати вдвічі більше зернових — понад 150 мільйонів тонн.  — Для цього потрібно зробити небагато. Забезпечити стабільну роботу українських хімічних підприємств та сприяти сівозміні на полях, — зазначив Сергій Лісковський, віце-президент Союзу хіміків України. 

Утренний город

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень