3.02
2022

За оновленими даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, Кіровоградська область посідає 2 місце в рейтингу регіонів за площами відчужених земель.

“З моменту запуску ринку землі землевласники Кіровоградської області вільно розпоряджаються своїми земельними ділянками. За цим показником ми – другі в Україні. Станом на 1 лютого 2022 року в області здійснено 4943 правочинів (6% від загальної кількості правочинів по Україні)”, – повідомила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.

Як зазначає очільниця області, ринок землі сьогодні повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи господарювати самому.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку ОДА, наразі оформленням цих правочинів в Кіровоградській області займаються 129 приватних та 29 державних нотаріусів, 24 нотаріальні контори.

Загальна площа відчужених земельних ділянок в області становить 20,66 тис. га (9 % від загальної площі проданих земель в Україні).

Загальна вартість відчужених земельних ділянок становить близько 124 млн. грн.
Медіанна ціна за 1 га землі склала в області 30 214 гривень.

З моменту запуску ринку землі було опрацьовано понад 300 звернень громадян щодо земельних питань.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень