25.10
2021

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові.
Він лунатиме в День української писемності та мови — 9 листопада. Спецефір «Суспільної студії» транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі UA:ПЕРШИЙ, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ та на фейсбук-сторінках Суспільне мовлення, UA: ПЕРШИЙ та регіональних філій Суспільного. І традиційно Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського радіо та Радіо Культура. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови. Радіодиктант називають наймасовішим флешмобом осені.
Текст радіодиктанту цього року напише і прочитає в ефірі письменник Юрій Андрухович; професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко вдруге стане науковою консультанткою проекту.
Уперше перед виходом проєкту в ефір відбуватимуться публічні дискусії з мовних питань — упродовж тижня у хабі «Українського радіо», пройдуть обговорення мовного законодавства, мовних квот тощо.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень