28.12
2019

Він прокоментував своє призначення та розповів, які першочергові завдання стоять перед ним на новій посаді.

– Коли ви призначені на посаду керівника ВАТ «Кіровоградгаз»?

– З 25 грудня цього року став керівником ВАТ «Кіровоградгаз». До початку грудня я працював заступником голови Кіровоградської ОДА. Разом з Сергієм Кузьменком ми зробили важливу для регіону роботу. Після того як у листопаді облдержадміністрація отримала нового очільника, я вирішив залишити посаду в держадміністрації та рухатися далі. Новий очільник області Андрій Балонь, підписуючи мою заяву на звільнення, подякував за все, що було зроблено.

– Які плани будете реалізовувати на посаді керівника ВАТ «Кіровоградгаз»?

– Перед оператором ГРМ, з одного боку, стоять традиційні завдання: експлуатація розподільних мереж, коректний облік газу (встановлення, обслуговування, повірка лічильників для контролю балансу газу), а з іншого – комерційні задачі: послуги зі встановлення нових котлів, автономного опалення. Зараз я занурююся в ринок, який фактично перебуває в стадії трансформації: від регульованого до вільного. Особисто для мене одне з першочергових завдань – зосередитися на розподільних мережах. Оскільки їх належне утримання – запорука безпечної та надійної поставки газу. Важливе завдання – забезпечувати необхідний тиск в розподільних мережах, це впливає на якість доставки. Ще одна задача – вести коректний облік газу. Без належного балансування галузь не зможе працювати прозоро.

Зважаючи на перспективи розвитку роздрібного ринку газу, очікуване завершення дії режиму ПСО (спецзобов’язання з постачання газу), облгази – і «Кіровоградгаз» в тому числі – мають побудувати новий тип відносин з клієнтами. Оператори ГРМ мають стати компаніями з високим рівнем клієнтського сервісу.

Я прийшов у професійний колектив, який має чимало досягнень у тих напрямках, про які я сказав. В подальшому ми будемо продовжувати цю роботу, за необхідності підсилювати нашу команду досвідченими менеджерами.

– Ви маєте досвід роботи у газовій галузі?

– У газовій сфері я не маю досвіду роботи, але маю більше 15 років досвіду в управлінні бізнесом, в органах місцевої влади. Що таке реформи, мені також добре відомо. У 2018 році очолював Агентство регіонального розвитку Кіровоградщини. Тоді наша команда навчала представників об’єднаних територіальних громад проектному менеджменту. Ці навички були вкрай потрібні для представників місцевого самоврядування в рамках процесу децентралізації. Зрештою, наша робота дозволила п’яти ОТГ залучити 25 мільйонів гривень фінансування від USAID. Я впевнений, що той досвід, якого я встиг набути, буде корисним «Кіровоградгазу «та допоможе команді виконати амбітні плани.

– Ви сказали, що приходите працювати в умовах ринкових змін. Ви вже розумієте, яка стратегія потрібна компанії?

– Днями НКРЕКП підвищила тариф на розподіл газу для ВАТ «Кіровоградгаз». Для компанії це, насамперед, можливість спланувати інвестиційні програми, які дозволять вдосконалювати інфраструктуру та більш ефективно виконувати основні завдання, покращувати умови праці і, звичайно, переглядати заробітні плати працівникам Кіровоградгазу.

Більша частина акцій ВАТ «Кіровоградгаз» належить НАК «Нафтогаз України», і на нас покладають чималі очікування з впровадження кращих європейських практик на ринку газу в нашій області. Тож в подальшому ми хочемо розвивати такі послуги, як енергоаудит, енергосервіс. У наших планах – не просто забезпечувати надійну доставку газу клієнтам, коректний облік та вирішувати технічні питання. Ми хочемо стати компанією, яка допоможе людям економніше споживати газ.

CBN

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень