Кідрук, булінг і повітряні кульки
В Олександрії обрали переможницю конкурсу «Книгоманія-2020».
Шестикласниця Олександрійського колегіуму Катерина Глазкова стала переможницею другого (міського) етапу 16-ого Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020».
Цьогоріч у конкурсі брали участь учні шостих і сьомих класів загальноосвітніх навчальних закладів Олександрії, але з-поміж них потрібно було вибрати тільки одного переможця (у минулих роках переможців було по двоє – серед шести- і семикласників). Традиційно другий тур «Книгоманії-2020» відбувся в Олександрійській центральній бібліотеці для дітей ім.Ю.Гагаріна, а участь у ньому взяли 16 школярів-книголюбів, які пройшли відбір у першому конкурсному етапі у бібліотеках-філіях або шкільних бібліотеках.
Умови проходження конкурсу майже не змінилися. Учасники змагалися за звання переможця міського етапу у три тури – письмовому (на ерудицію), на кращий читацький щоденник і у головному конкурсному завданні – презентації улюбленої книги, яка не входить до шкільної програми, так, щоб іншим також обов’язково захотілося її прочитати. У порівнянні з попередніми роками, нині школярі більш виважено і відповідально поставилися до участі у конкурсі, більшість дітей підготували справді цікаві презентації, і вразили журі любов’ю до друкованої книги, креативним підходом, широтою мислення, змістовними і гарно оформленими читацькими щоденниками. А які книги вони представляли! Наприклад, семикласниця ЛІТу Каріна Волкова розповіла про твір Стівена Гокінга та його доньки Люсі «Джордж і скарби космосу». Акцент у розповіді ставився саме на те, що складна тема подана у легкій та цікавій формі. А Дарья Метка, учениця шостого класу школи №9, яка була за крок від перемоги, презентувала постапокаліптичну трилогію Ольги Войтенко «У світлі світляків». Були представлені не зовсім дитячі книги «Коко Шанель» Марії Сердюк (про неї розповіла Анна Репенько, семикласниця ЗНЗ №6), «Провина зірок» Джона Гріна (Аліна Назарчук, 7 клас ЛІТу). Вже котрий рік хтось із учасників «Книгоманії» обов’язково обирає для презентації чудову книгу Роальда Даля «Матильда» – цього разу це була Анастасія Довбиш з Олександрійського колегіуму.
Переможниця конкурсу Катруся Глазкова підкорює своєю харизматичністю, артистичністю, щирістю і невимушеністю, але насамперед – начитаністю, ерудицією і яскравістю – як зовнішньою, так і внутрішньою. Дівчинка дуже ефектно представила книгу Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи», де порушуються проблеми взаємин підлітків із батьками та один з одним, булінгу, втечі від реальності в інший світ. Катя проколювала повітряні кульки, які зображували проблеми, і залишила лише одну — з написом «Життя». Впевнені, дівчинка гідно представить Олександрію на наступному етапі конкурсу «Книгоманія-2020» у Кропивницькому, який відбудеться по завершенні карантину. Щиро бажаємо їй отримати головний конкурсний приз – подорож на фестиваль дитячого читання «Книгоманія» у Львів 17-20 вересня.
Про себе Катруся розповіла, що читає багато, любить містику, фентезі, жахи (ці жанри, до речі, тримають першість за популярністю серед підлітків), танцює у хореографічному колективі «Коханочка», займається малюванням у гуртку «Веселкове зернятко» БДЮТ, у вільний час катається на пенні-борді (сучасний скейт-борд). У школі навчається добре, з предметів подобаються математика, німецька та українська мова. Підтверджує: однолітки справді дуже мало читають, проте хочуть заявити про себе і бути почутими, тому й постять селфі і відео у соцмережах. Сама Катя, на щастя, з булінгом не стикалася, але презентацію підготувала з надією, що книга Кідрука допоможе викорінити цю проблему, бо вона дійсно існує. Зараз дівчинка читає «Жорстоке небо» того ж самого Макса Кідрука, планує взятися за книги Стівена Кінга. До речі, друзі прислухаються до її порад стосовно того, що почитати – Катя дійсно багато читає і цікаво розповідає про прочитане. Саму дівчинку до читання ще з дитинства привчила бабуся – вона читала онучці так, що маленька вірила: книгу про ввічливість кіт написав саме для неї.
І наостанок. Конкурс «Книгоманія» проводиться в Україні з 2005 року і за півтора десятиліття у ньому взяли участь понад мільйон школярів, у тому числі – і з Олександрії.
Олена Карпачова
Залишити відповідь