28.01
2021

Про це комерційний директор ВАТ «Кіровоградгаз» Віталій Линник розповів у інтерв`ю “Кіровоградській правді“.

– «Кіровоградгаз» – це досить велика компанія, де працює 1322 чоловіки. Ми маємо в експлуатації майже п’ять тисяч кілометрів газорозподільчих мереж, які експлуатуються від 25 до 40 років. Цю мережу треба утримувати, тобто забезпечити безперебійну подачу газу споживачам. 

Сьогодні ми маємо тариф на розподіл газу 1,92 гривні за кубометр газу з ПДВ – цей тариф для підприємства економічно необґрунтований і збитковий. Розуміючи ситуацію, що склалася в державі, керівництво «Кіровоградгазу» змушене йти на оптимізацію і скорочення чисельності працівників, економію видатків, аби бути готовим працювати за цим тарифом.

В ціну тарифу нам заклали ціну на газ 6,50 гривні на рік. Сьогодні вартість газу фактично становить 9,50 гривні. Ми вже розуміємо, що підприємство матиме збитки. Тобто, ми подали економічно обґрунтований тариф, але нам НКРЕКП, після прискіпливого вивчення, його знизило.

У нас 7-8% споживачів системно не платять за розподіл газу. Теплогенеруючі підприємства області на сьогодні заборгували «Кіровоградгазу» близько 50 мільйонів гривень. Це все ускладнює діяльність підприємства. Вартість сталевої труби зросла на 45% порівняно з січнем 2020 року, курс гривні коливається в межах 30-35%. Відповідно обладнання, необхідні матеріали здорожчали. Не переглядати наш тариф ми не можемо, інакше робота підприємства буде паралізована…

Є мережі, які, можливо, прокладали люди, місцева влада, держава. Але, не дай Бог, на цьому відрізку в межах населенного пункту або чиєїсь присадибної ділянки стався порив газової труби, або інша нештатна ситуація. Яким чином ця громада реагуватиме на цю надзвичайну ситуацію? Чи є у них аварійно-диспетчерська служба, чи є у них спеціально навчені люди, які знають, що треба робити в цих умовах, необхідне обладнання? Це питання набагато ширше. До труби, яка є у приватному домоволодінні, ще є сотні кілометрів надземної та підземної мережі, яку треба обслуговувати, щоб нею доставити газ високого або середнього тиску до газорозподільчого обладнання, яке його понизить до низького тиску і розведе по трубах споживачам. Є технічне обслуговування мережі, майстри, слюсарі, контролери, метрологи, які повіряють лічильники. Це все входить в обслуговування й розрахунок тарифу. Не доведи Боже, якщо виникне якась надзвичайна ситуація, хто тоді скаже, за що я плачу? Якщо умовно розподілити газову мережу, то все те, що доходить до подвір’я громадянина, це сфера обслуговування ВАТ «Кіровоградгаз». Усе, що знаходиться в його приватному домоволодінні, це його власність, – наголосив керівник підприємства.

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Робіть свою трубу )))

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень