3.04
2020

Не так давно голова громадської організації «Думка Громади Олександрії» Олександр Кіяшко провів відеоекскурсію територією майбутнього індустріального парку міста та звинуватив міську владу у бездіяльності. Він розповів, що остання неодноразово заявляла про намір вкласти гроші в розвиток цього парку. Була навіть розроблена програма, якою передбачалося витратити на це кошти з місцевого бюджету, але за чотири роки так нічого і не зроблено.

«Щоб підмести вулиці і посадити троянди, не потрібно мати багато розуму. А щоб прибрати стільки сміття – тут потрібні мізки… Якщо подивитися всю документацію, яка стосується питання індустріального парку, я впевнений, що на цю територію списані великі гроші – на розробку планів, на обробку всіх цих документів, на розробку схем, проектів і всього іншого. Це мільйони гривень. І вони, схоже, розійшлися по кишенях.., – стверджує Кіяшко…

Звинувачення серйозні, тож за коментарями ми звернулися безпосередньо до Сергія Гриценка, заступника міського голови з питань економіки.

– Для мене це дуже болюча тема! – відповів заступник міського голови. – Нещодавно на Facebook такий собі «революціонер» виклав чергову порцію нісенітниць, які стосуються індустріального парку «Олександрія» (далі ІПО). Звісно, у спеціалістів, які займалися розробкою концепції ІПО, крім сміху, той «брєд» визвав хіба що роздратування тим, що такі «активісти» беруться коментувати те, в чому й близько не розуміються.

Отже. З 2016 року над проєктом створення індустріального парку «Олександрія» працювала робоча група, яка за допомоги представників міністерств розробила Концепцію створення індустріального парку, а представниками Олександрійської міської ради успішно була захищена на засіданні комісії в Мінекономрозвитку 11 квітня 2018 року. В результаті чого 13 квітня 2018 року Індустріальний парк «Олександрія» було включено до Реєстру індустріальних парків за №31.

До речі, на розробку концепції і захист її в міністерстві з міського бюджету не було витрачено ні копійки. Це дуже легко перевірити і це ще одна нісенітниця, яку розповсюджує «великий комбінатор» Кіяшко.

Питання розчищення території індустріального парку постало як першочергове, але спершу треба було вирішити земельне питання, адже територія знаходилася в оренді. Треба було вжити заходів щодо можливого відшкодування збитків від колишнього орендаря земельної ділянки – МПП «АКВА». Саме це й затримало виконання робіт з розчищення.

Міська влада відповідає перед громадою за нераціональне використання коштів, тому намагалася через силові структури примусити винних привести територію до ладу. Колишній орендар, керуючий санацією, без погодження з міською владою самовільно розібрав адміністративні споруди, які знаходилися на території колишнього м’ясокомбінату. З цього приводу мною особисто були направлені листи до правоохоронних органів.

Були направлені листи і до прокуратури м.Олександрії та Олександрійської державної виконавчої служби щодо примусового очищення МПП «АКВА» від будівельного сміття території колишнього м’ясокомбінату та повернення її в придатному для подальшого використання стані, відповідно до акту прийому-передачі земельної ділянки. На жаль, порушене питання не було вирішене позитивно.

Також міська влада зверталася і до різних гілок влади про виділення коштів на благоустрій ІПО, але також позитивних результатів немає.
На сьогоднішній день немає позитивного рішення з боку обласної влади щодо підтримки та можливого фінансування проекту створення індустріального парку. Хоча коли ми починали створювати ІПО, то і обласна, і державна влада запевняли нас у своїй всебічній підтримці.

На жаль, немає також і підтримки від народного депутата від “Слуги народу” Олега Воронька, який обирався від нашого округу.

Тому залишається єдиний вихід – виконати розчищення території індустріального парку «Олександрія» за рахунок коштів із місцевого бюджету. Дякуючи нашому депутатському корпусу, кошти керуюча компанія вже отримала. І ми маємо надію, що цього року нами буде розпочато будівництво першого етапу ІПО.

Звісно, краще, щоб було побільше активних та небайдужих громадян міста, які допомагали б у вирішенні проблемних питань розвитку міста, у тому числі й ініціативи щодо створення нових виробництв. Та, на жаль, є такі «активісти», як Кіяшко, які “поливають брудом” усе, що робить місцева влада. Тож звертаюся до мешканців міста з проханням не довіряти таким псевдоактивістам, які критикують кожний рух міської влади, хоча самі для міста не зробили абсолютно нічого.

Це наше місто, і я закликаю всіх дійсно небайдужих олександрійців розбудовувати його разом, – наголосив Сергій Гриценко.

С. Иванов

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    44 сесия 7 скликання вам все поясне там стр 30 про витрати милионив з бюджетив и строки деребанов?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень