Хотите жить на Бугогардовской?
Хотите или нет, а придется – в случае, если горсовет нового созыва поддержит инициативу общественных организаций, которые подписали обращение к местной власти с предложениями по переименованию улиц и площадей города, как того требует Закон о декоммунизации. В частности, среди инициаторов – Координационный центр волонтеров Александрийщины, «Союз солдатских матерей и жен военнослужащих», «Рідний Дім. Олександрія», «Сокіл», «Шлях до життя», «Відсіч».
Всего их обращение содержит 97 предложений с обоснованиями. В основном, назвать улицы предлагается в честь украинских (или александрийских) деятелей науки, культуры и искусства или вернуть им исторические названия, что не везде представляется к месту. К примеру, улицу 50 лет Октября активисты хотят переименовать в Бердянскую – дескать, это ее историческое название. Бердянск, конечно, прекрасный город, но при чем здесь сегодняшняя Александрия? Разве жители города не найдут более удачного названия?
Некоторые предложения отрицания, думаю, не вызовут ни у кого: бульвар 60 лет СССР переименовать в Покровский, потому что площадь Кирова когда-то называлась Покровской. Так же и вместо 20 лет Октября улица, названная в честь одного из руководителей города Григория Сокальского (1853-1913), врача-хирурга, одного из основателей публичной библиотеки, много сделавшего для развития образования и медицины Александрии, отлично вписывалась бы в топонимику города. Аналогично – улица имени Василия Сухомлинского вместо 40 лет Октября. Хоть Сухомлинский и не совсем наш земляк, но Павлыш, где он работал, от нас недалеко, и в Александрии живут родственники знаменитого педагога, а педучилище носит его имя. Улицу Вильгельма Пика предлагается переименовать в честь Инны Шульги, Почетного гражданина Александрии, основательницы Музея Мира, переулок Комсомольский – в честь Юрия Осмоловского, выдающегося хирурга, основателя первой горбольницы. Площадь Ленина активисты хотят назвать площадью Соборности, как и центральный проспект. Лично мне больше нравится название историческое площади – Соборная, и проспекта — Соборный. Красиво и обоснованно. На мой взгляд, хорошие предложения по переименованию Ленинградской – в Скифскую, Сакко и Ванцетти – в Каменную (историческое название), Красноказачью – просто в Казачью.
Под действие Закона о декоммунизации попадает и название переулка Интернационального – его предлагают переименовать в честь Ивана Бузанова, украинского селекционера, родившегося в Новой Праге. Может, уместнее было бы назвать именем ученого улицу в самом поселке? Площадь Павла Корчагина инициаторы посчитали уместным назвать Знаменской – мол, недалеко трасса на Знаменку. Над этим названием стоило бы еще подумать.
Есть в списке предложения, продиктованные сугубо веяниями нашего времени: улицу Артема назвать Волонтерской, Горького – Добровольческих батальонов, Дзержинского – в честьУкраинского войска (которое защищает Украину от внешних захватнических военных агрессий и вторжений, сказано в пояснении), Калинина переименовать в Винниченко, Клары Цеткин – в Усовскую, Колхозную – в Бойцовскую, Луначарского – в Небесной Сотни, Островского – в Сечевых Стрельцов, Парижской коммуны – в Вертолетчиков, Пионерскую – в Чернолесскую, Петровского – в Ивана Мазепы, Чекистов – в Грушевского, Красноармейскую – в Защитников Украины, Красностуденческую – в Василия Стуса. Будут ли актуальными эти названия лет через 10? Не возникнет ли у следующего поколения желание их переименовать?
Некоторым улицам предлагается вернуть исторические названия: Пархоменко переименовать в Онуфриевскую, Пролетарскую – в Николаевскую, Свердлова – в Бульварную, Семашко – в Ярмарочную, Советскую – в Головковскую. Среди исторических названий есть и такие, которые вряд ли понравятся украинским патриотам из-за своей «русскости». Так, переулок Котовского хотят сделать улицей Марьинской (очень красивое, но слишком русское название, хоть и историческое), Переулок Павла Морозова – улицей Ивановской (есть такая русская поговорка – «на всю Ивановскую»). Есть исторические названия, вызывающие недоумение у современников. Например, улицу Энгельса предлагается назвать Молдавской – к чему? А предлагаемое название улицы Анри Барбюса – Рековая (Рікова). Лучше уж Речная.
Или вот: лейтенента Шмидта переименовать в Слан Камень (так раньше называли Бадыну). Понравится ли жителям улицы новое название? «Где ты живешь?» — «На Слан Камне». Звучит? А как вам новое название улицы Ульянова – Бугогардовская? Трудно выговариваемое непонятное название в честь административной территории Новой Сечи. Может, и оригинально, но, по-моему, неудачно. Думаю, со мной согласятся многие жители города – лучше называть улицы красивыми нейтральными именами, не зависящими от политического строя, власти и веяний времени.
В любом случае, общественные организации молодцы, что проявили инициативу. А то александрийцы как-то инертно отнеслись к вопросу переименования улиц и площадей родного города. Внедрять Закон о декоммунизации будет городской совет нового созыва. Ему и предстоит обобщать предложения общественности, составлять список предлагаемых названий объектов топонимики и выносить все это на суд жителей города. Очень надеемся, что с нами все-таки посоветуются, прежде чем переименовывать улицы, на которых мы живем.
Елена Карпачева
Хочу відповісти на критику і зауваження, висловленні в статті. По-перше, пропонується перейменувати 96 об’єктів, а не 97, їхній список з обґрунтуванням по кожній назві можна подивитися тут http://bit.ly/1JWw67O
Стоовно Бердянської, то це чудова традиційна назва. Раніше поки поселення були невеликими, спершу замість вулиць були дороги, до якихось інших населених пунктів, які й називалися відповідно до того поселення, до якого ними можна було проїхати. Для прикладу, центральною вулицею Харкова нині є Сумська, яка раніше була дорогою на Суми. В Олександрії ми маємо Кременчуцьку, а центральний Проспект, до того як стати вулицею Соборною (у середині ХІХ ст.) називався Чигиринською вулицею, бо це був шлях до Чигирина.
Чому проспект і площу пропонується назвати “Соборності”, а не “Соборні” описано в обґрунтувані за посиланням. Якщо коротко то тому що собор вже давно знесено і дослівна стара назва виглядатиме анахронічно.
Стосовно Івана Бузанова, то він наш земляк, родом з Олександрійщини, цілком заслуговує на вшанування пам’яті, а що там вирішать у самій Новій Празі нам не відомо. Можете їм написати листа з пропозицією назвати щось на честь Бузанова, не факт що вони то приймуть.
Вулиця Дзержинського дотична до Олександрійської військової частини, цілком логічною є назва пов’язана з Українською армією, ніякого “віяння часу” тут немає, чи ви вважаєте що в Україні війська не існувало раніше, чи не існуватиме за кілька років? Далі йде великий перелік пропозицій, які автор статті називає “віяннями часу” і стверджує що їх перейменують за років десять. Звісно це не так. На приклад, вулиця Бойківська (а не Бойцовская, як вказано у статті), це давня історична назва, що походить від назви Бойківського кутка (тепер це 14 -тий мікрорайон) і є на старих мапах міста. “Усівська вулиця” – на вшанування історичної назви міста (Усівка), і перших поселенців, від прізвищ яких й походить ця назва. Володимир Винниченко – це видатний український драматург і прозаїк, що народився і виріс на Кіровоградщині, Василь Стус видатний український поет і літературознавець що жив і працював на території нашої області. Михайло Грушевський, видатний історик, громадський діяч, перший фактичний голова сучасної України. На його честь в Києві названо одну з центральних вулиць, на якій розташовані Кабмін та парламент, і щось за двадцять років ніхто так і не зібрався її перейменовувати. Чорний ліс це історичний реліктовий лісовий масив на захід від Олександрійського району. Крім того, багато олександрійців стали на захист України від російського вторгнення. частина з них загинула, пожертвувала здоров’ям, тому вшанувати їхній подвиг є правильним і порядним вчинком. Ці назви ніколи не “застаріють” і не “втратять актуальності” поки існуватиме Українська держава і поки наше місто входитиме до складу України. Якщо ж автор статті розраховує на те що за десять років Олександрія вже входитиме до складу Новоросії чи Юго-Западного федерального округа Российской федерации то це вже геть інша справа.
Про Молдавську вулицю написано в обґрунтуванні – раніше на ній мешкали вихідці з Молдови. Дивно що нікого не дивує Молдаванка в Одесі, а тут це викликає заперечення. Вулиця Рікова раніше російською мовою називалася саме “Риковая”, тобто це була транслітерація з української, якою розмовляли самі мешканці вулиці.
“Слан Камінь” це благородна назва сербського походження, і звучить цілком нормально. У Києві є вулиця “Княжий Затон”, на приклад, і ніхто не проти. Те самі із Бугогардівською, на честь Бугогардівської паланки Запорозької Січі, до якої входила територія Олександрійщини. Саме в час існування цієї паланки й почалося активне заселення нашого краю, фактично виникло поселення Усівка.
Мне нравится! 0
Спасибо за содержательный ответ. Видно, что Вы не равнодушны к истории Александрии. Описывать известных украинских личностей, думаю, не стоит, их и без того все знают, а если хотят узнать подробнее — есть книги и Интернет. Поэтому не стала описывать это в статье. “Якщо ж автор статті розраховує на те що за десять років Олександрія вже входитиме до складу Новоросії чи Юго-Западного федерального округа Российской федерации то це вже геть інша справа” — это Вы зря. Имелось в виду, что устареют или утратят актуальность названия, связанные с сегодняшними событиями в Украине. Нет же у нас улиц, названных в честь перестройки, “новых украинцев” 90-х и т.п. Княжий Затон звучит лучше, чем Слан Камень. Бугогардовька паланка — ничего не имею против, но как название улицы, на мой взгляд, не очень годится. И вообще, вопрос переименования улиц — очень спорный, Вы же не станете этого отрицать? Думаю, александрийцы сломают еще немало копий, прежде чем наши улицы обретут новые имена. Если хотите, Леонид, можете высказать свою позицию на страницах нашей газеты.
Мне нравится! 0
“их и без того все знают, а если хотят узнать подробнее — есть книги и Интернет. Поэтому не стала описывать это в статье.”
я вам, власне, такого й не закидав. Я написав пару речень про деякі з наведених прикладів, для пояснення того чому ці постаті є бо нашими земляками, або просто видатними особистостями.
“Имелось в виду, что устареют или утратят актуальность названия”
як можуть “застаріти” імена видатних українських письменників, або людей що стояли біля витоків незалежної України? Тіки в тому випадку якщо Україна припинить своє існування, і більше ніяк.
“Нет же у нас улиц, названных в честь перестройки, «новых украинцев» 90-х и т.п.”
Це ж які мали б бути назви? “Малиновопіджаківська”, “Барижна”. “Рекетирська”? Ну ви й змішали мухи з котлетами) Як на мене цей аргумент надзвичайно недоречний.
“Княжий Затон звучит лучше, чем Слан Камень.”
Ну трохи краще, згоден, проте “Слан Камінь” видається дивним лише з незвички. Власне ця вулиця і ще парочка сусідніх, судячи з їх пролягання, є частиною села Слан Камінь (Бадина) ще десь напевне з кінця ХVІІІ. Тобто це власне і є той Слан Камінь. Тому й хотілося б зберегти історичну пам’ять місця. Хоча можна, якщо вам так милозвучніше, на приклад “Сланкамінська вулиця”, абощо.
“Бугогардівська вулиця” нмд в сто разів краще за вулицю 70 років Жовтня, при тому що ця кострубата й огидна назва існувала десятиліттями і всі якось то писали і терпіли. До речі, як на мій смак, “Бугогардівська” звучить чудово)
Мне нравится! 0
“Бугогардівська”,- а бу-га-га.. “Бамбарбіяк-кергудинська”, значно мелодичніше звучить – тішить, ніжить, надихає украінську калинову, лагідну співучу мову, – аж вуха в’януть… Чи у когось розквітають?
Мне нравится! 0
зверніться до міської ради зі своєю пропозицією
Мне нравится! 0
Леонид, а Вы спросили жителей улицы Ульянова – хотят ли они жить на Бугогардовской? Или это будут решать такие ура-патриоты, как Вы?
Как у вас все категорично: чуть что не по вашему, так сразу – “рука Москвы”. Завтра вы захотите переименовать Александрию в Усовку, а всех, кто против объявите сторонниками Новороссии?
Мне нравится! 0
Ну чудово просто, ви назвите мене “ура-патріотом”, я вас – “совковою ватою”, то так й порозуміємося) А якщо серйозно, то це не той тон який має використовуватися адекватними людьми.
“Как у вас все категорично: чуть что не по вашему, так сразу — «рука Москвы»”
Надумані звинувачення.
“Завтра вы захотите переименовать Александрию в Усовку, а всех, кто против объявите сторонниками Новороссии?”
Ну це вже просто нонсенс! Не приплітайте мене до своїх вигадливих фантазувань.
Мне нравится! 0
Посмотрел по ссылке предлагаемые замены названий. С большинством согласен, но некоторая часть вызывает неприятие. Зачем опять использовать в названии улиц имена политических деятелей или политических событий. Пройдут годы и неизвестно как в очередной раз поменяется взгляд общественности на тех или иных деятелей или политические события.
Ученые – да, окружающая местность – да, даже направления дорог – да. Это все на века. Остальное все это временно.
Мне нравится! 0
Я тоже пыталась об этом сказать, но как видите — инициаторы обижаются… Хотя ранее говорили, что готовы к диалогу. Это же только предложения, их можно обсуждать? Или я ошибаюсь?
Мне нравится! 0
Покажіть мені ту протівну підлюку що ображається, я натовчу їй пику)))) Якщо це ви про мене, то запевняю вас, що я ані крихти не ображаюся) Ми висунули пропозиції, ви критикуєте – ми відповідаємо на критику – це й називається дискусією.
Мне нравится! 0
“Ученые – да, окружающая местность – да, даже направления дорог – да. Это все на века. Остальное все это временно.”
Нууу в теорії може воно й так, але в реальності цілковито не відповідає дійсності. Наведу простий приклад: до революції 1917 року абсолютна більшість вулиць Олександрії мала так званні “нейтральні назви”: Поштова, Бульварна, Бердянська, Таврійська, Крюківська, Головківска, Кам’яна, Іванівська, Березівська, та інші. І як ви думаєте, скільки їх зберегло свої назви? Жодна. Більшовиками (комуністами) було перейменовано всі до одної, у відповідності до їхньої ідеології. Звідси висновок – коли до влади приходять носії тоталітарної ідеології жодна “нейтральність” не врятує, бо вони зроблять все аби намертво вбити в голови населенню свою пропаганду, в тому числі й через топоніміку. Потрібно просто не допускати тоталітаризму.
“Зачем опять использовать в названии улиц имена политических деятелей или политических событий. Пройдут годы и неизвестно как в очередной раз поменяется взгляд общественности на тех или иных деятелей или политические события.”
Це ви про кого, про Сагайдачного чи про Яновського? Всі що там перераховані – це видатні українські письменники, діячі української історії та культури, майже всі вони так чи інакше пов’язані з нашим краєм. Їхні імена втратять актуальність лише тоді коли припинить своє існування Україна і не раніше. Тому не думаю що вже зараз олександрійську громаду треба націлювати на те аби люди підлаштовувалися під Новоросію, чи щось на зразок.
Мне нравится! 0
А как же 6-Грудня? Советская Армия освобождала город.Может в 6-Серпня? Будем политкорректны. ОУН,УПА здесь вроде и не при чем. Именами выдающихся генералов Вермахта? Или просто Вермахта?
Мне нравится! 0
Потік свідомості? Якщо вам не подобається назва вулиці “6-го грудня” ви завжди можете звернутися з відповідними пропозиціями до міської ради, але не думаю що ця назва підпадає під дію закону про декомунізацію.
Мне нравится! 0
Для ул. Чекистов, без дорожного покрытия, которую при первом дожде можно называть Лиман(половина улицы затоплена по заборы) и назвать Грушевского – это шутка? Нету слов.
Мне нравится! 0
більшість вулиць Олександрії і майже всі провулки підходять під ваше описання, а називати ж їх якось потрібно)
Мне нравится! 0
Маленька поправочка, Юрій Осмоловський не був засновником першої міської лікарні, просто її головлікарем певний час, а сама лікарня заснована ще у ХІХ сторіччі
Мне нравится! 0
Ну и черта наша украинская, как только пан бросит “косточку раздора”, так мигом слетятся и набегут спцлісты, насоветуют как смачно её обсосать, да так творчески чтобы идеологическая пенка бешенства вокруг губ устойчивой была! Постройте наконец новую улицу , село, курятник или собачью будку, разбейте палисадник на Новой площади и упражняйтесь в выборе наименования… Мы ведь уже , прошли через очередной идеологический идиотизм переименований “товарищами”! Ну почему такая рьяная, с комсомольским задором, готовность его повторить! Чем мы собираемся помочь тем многим нашим предкам – создавателям и назывателям? Им это нада, а нам!? Не постигнет ли нас та же злая участь , когда наши непричастные шустрые зомби-потомки отчебучат аналогичное, не имея, как и МЫ сейчас, никакого морального на то права. Кто и зачем уполномочил нас на такую гнусность? С какой целью нас хотят рассорить-разделить с нашими отцами и дедами – созидателями, а также и друг с другом. Я знаю!- Бестолковой власти, чтобы властвовать надо уметь РАЗДЕЛЯТЬ(!), а мы как лошары ведемся с радостным визгом с притопом и прихлопом ! Когда хватит ума разорвать этот порочный и несвоевременный для обнищавшего народа круг! =Фэнтези= А вот когда разбогатем, заметим , что улицы бывают, как вдоль, так и поперек (стриты и авеню) и цифр арабских и римских достаточно для озаглавления их. P.S. Как нам только повезло, что никто не успел понаприсваивать названия подьездам, площадкам, кухням и ванным…то-то работенки идеологически-творческой нам покинули бы – планы, сроки, отчётность, может и соц. (кап.)-соревнование возродилось бы?
Мне нравится! 0
ARлЕkiNO, согласен.
Мне нравится! 0
Жму руку!
Мне нравится! 0
Якийсь потік хворої свідомості…
Мне нравится! 0
Спасибо, добрый доктор – то у Вас дискуссия, то Вам, щырому пропагандысту- антытоталітарысту, так любо використати іх опробовані надбання…,а коли нема чого відповісти…, то “Иван Васильевич меняет профессию” на доктора медико- исторических наук. Ужас не в единичном трансформере, ужас в том, что ведутся на эту мякину…- мастерски отвлекая от ГЛАВНОГО УЖАСА ВСЕЙ СТРАНЫ – МОЕЙ РОДИНЫ, НО НЕ МОЕГО ГОСУДАРСТВА ! Вот какой неожиданный у меня диагноз доктор – боюсь не справитесь, ибо он уже на уровне подсознания, с ним уносят вперёд ногоми… Как то так.
Мне нравится! 0
Не бачу сенсу дискутувати з неадекватом. Це ж як намагання пробити стіну головою – безглуздо, лиш голова розболиться.
Мне нравится! 0
Так и я о том же…рад, что оказался понятым, а значит мысль свою “неадекватную” донес для ” адекватных” в доступной форме… Убеждать Вас, что МИР соткан из противоречий, вечного единства и борьбы противоположностей, бессмысленно, ибо это Вы лучше меня знаете, как “боец идеологического провластного фронта”…Но внушаемым и апологетам, Вашим, скажу проще: – У баррикады Две стороны, но выбрать можно только Одну.
Мне нравится! 0
Ого, щось аж даосизмом війнуло) Звісно я знаю що в Світі немає однозначно чорного і білого, реальність переповнена суперечностями й неоднозначностями та все таке інше. Тому власне, в запропонованому проекті декомунізації міської топоніміки враховано все що лише можна врахувати: і повернення історичних назв, і не повернення деяких історичних назв (типу Тюремної, чи Грязної), і давню історію міста, і історію освоєння краю, й історичні поселення які увійшли до складу міста, і видатних діячів Олександрійського земства, і наших земляків які боролися за незалежність нашої з вами держави України, і художників соцреалістів, і купу купезну усіляких письменників-уродженців Олександрійщини/Кіровоградщини які прославляли радянську владу й отримували від неї звання й Сталінські премії, й директорів Ленінградської кіностудії, й природні пам’ятки нашого краю, й козаків, й лікарів, й науковців, й українців, росіян, молдаван, євреїв, поляків, грузинів, німців та людей інших національностей, не кажучи вже політичні вподобання. Але вам плювати на це все, вам байдуже до наших пояснень та обґрунтувань. Хоч ви й пишете про світові протіворєчія, але насправді ж самі відмовляєтесь їх бачити і без кінця описуєте мене тут як якогось бандеро-термінатора що має на гадці лише пожирання немовлят. Це, звісно ж не так, проте ненависть й крайня заідеологізованість заважає вам адекватно сприймати дійсність. Мені прикро за вас.
Мне нравится! 0
А стрит и авеню – это идея ! Просто цифры и никаких проблем , это НА ВЕКА.
Мне нравится! 0
“Стріт” в перекладі українською – це буде вулиця, а “авеню” – проспект. Відповідно такого поняття в українській правовій системі як “стріт” та “авеню” не існує. Тобто якщо в когось в якості реєстрації буде записано якийсь “стріт” це означатиме що людина є бомжем. А якщо ви хочете назвати вулиці просто під номерами – то повинні розуміти, що такі номерні назви, окрім незвичності й незручності для мешканців, ще й будуть дуже недовговічними, та будуть перейменовані за першої ліпшої нагоди, адже не становитимуть для містян жодної цінності. Нагадаю, що номерні назви були й в нашому місті, на приклад, провулки 1-й та 2-й Червоностудентський, 1-й та 2-й Комунальний, 1-й та 2-й Кримські, і де вони? Всі були давним-давно перейменовані.
Мне нравится! 0
“Стриты и авеню” – приведены, как модель, как намёк реализации варианта “вдоль и поперек”, во избежание очередной идеологической зашоренности…
А не ретрансляции Википедийной мудрости…
Мне нравится! 0
Главное- никакого очередного идеологического пропагандонства давно неумещающегося на ушах от стогов лапши. От “покращения вже сьогодні”, до … “через рік ви невпізнаєте Украіну” – таки да – збувається…, але ж “маємо те, що маємо”! И чтобы мы всуе(как Господа), не поминали господ правителей…нате вам игрушечку-переименовалочку превратите её в национальную потешечку – как корриды в Испании… Как то так.
Мне нравится! 0
Вопрос с гос. языком немного приутих, военные действия, слава Богу, на Донбассе заканчиваются, власть подкинула свежую идею о переименовании улиц, городов. А подумать о последствиях никто “не удосужился.”Очередное яблоко раздора для думающего украинца.
Мне нравится! 0
Пакет декомунізаційних законів був прийнятий на початку 2015 року, хоча мав би бути прийнятий ще на початку 1992. Ну тобто тема не нова, просто терміни вже спливають.
Мне нравится! 0
“Тому власне, в запропонованому проекті декомунізації міської топоніміки враховано все що лише можна врахувати:….”(с). Не учли только мнение, людей, проживающих на территории, которая попала под данный проект, что и происходит, с Кировоградом.
Мне нравится! 0
Шановний, ви взагалі в курсі що газета, на сайті якої ми зараз з вами перебуваємо, видається зовсім не в Кіровограді?
Мне нравится! 0
Я, Вам, о тенденции, как бы расширил, наш кругозор.)
Мне нравится! 0
Мені ви точно нічого не розширили, я й так знав що Кіровоград збираються перейменовувати.
Мне нравится! 0
Леоніде! Просте питання до Вас. Чи дозволили б Ви самому собі активно займатись перейменуванням із заідеологізованими Негідниками більшовиками? Відповідь очевидна. А, нинішніх Ви вважаете… Гідниками(!) і тому займаєтесь!? Більше по великому рахунку у мене і у Вас – обоє украінці – протирічч нема. Бо Героі, Вчені, Письменники, Земляки одні і тіж – увіковічмо іх на меморіальних дошках, в музеях, куточках у бібліотеках, а головне у пам’яті людській, не примітивним начальницьким “чего изволите” способом! Не перенапружуйте свою фантазію тими художніми домислами, які я не викладав. Доречі те саме, Ви з гумором, пропонували напочатку дискуссіі. Водорозділ у питанні, кому служити – Господу і Людям, чи лицемірній Мамоні!? Вибір у кожного є !
Мне нравится! 0
Проблема в тому що я просто не можу зрозуміти з ваших коментарів, яку думку ви намагаєтеся донести до мене( Початок мені не зрозумілий, далі щось більш-менш примирливе, а потім починається щось таке що геть погано піддається розумінню. З того що мені вдалося розібрати, ви вважаєте що я перебільшив те як ви малювали з мене монстра. Ну звісно, про робота-бандерівця – це була художня гіпербола, але ж ви писали про мене: “щырому пропагандысту- антытоталітарысту”, “боец идеологического провластного фронта”, що для мене є лише чорне/біле, ще щось. Тому я не вважаю своє перебільшення аж таким недоречним.
Мне нравится! 0
Давайте по “падежам”:1)Ви щира людина – так/ ні
2)Ви пропагандист(за посадою, або за покликанням) – так/ні
3)В пропаганде нуждается власть. Это мощный рычаг для манипуляций сознанием общества. Реализацией в угоду(по указке или по своей воле) занимаются пропагандисты! какие? -провластные – да/нет
4)Вы опасаетесь тоталитаризма, как зла – значит антитоталитарист – да/нет
5)Слегка видоизмененная, набившая оскомину известная, ставшая саркастической фраза ” боец невидимого фронта”- это и о ЧК, и КГБ , и о пропагандистах, умеющих анализировать, но подхватывающих не основную, а отвлекающую, искусстно вкинутую и не своевременную идею власти. Власть ,как специфическая обособленная от общества СИСТЕМА нуждается в своём САМОСОХРАНЕНИИ, а провластных её бойцов(защитников), зовут пропагандистами. Вам ЭТО надо?! – да/нет
Мне нравится! 0
Отже, я брав участь у написанні цього звернення, оскільки вважаю що декомунізація суспільного інформаційного простору є хай і не дуже важливою, але необхідною складовою розвитку нашого суспільства, яку необхідно було здійснити ще не самому початку 1990-тих, і забути про неї, але процес якої чомусь гальмувався аж до нашого часу.
Мне нравится! 0
“Не дуже важливою”- тобто, не основна, на якій треба сконцентрувати сили суспільсва, навмисно вкинута…відволікаюча від основноі(по типу, “чем бы дитя не тешилось, лишь бы не забеременело”…очередной революцией-переворотом)
Не своечасна – бо актуальність іі Ви відносите до початку 1990-х – т.е. перезрела настолько, аж до состояния гнили. Надо было ещё тогда, искренне считаете и утверждает Вы! “Сьест то сьест, да кто ж ему даст”! Бывшая верхушка КПСС и Украинские СС-шники продали и предели всех нас, стали Керователями ПО-НОВОМУ и…сколько же наивной простоты нужно иметь, чтобы считать возможным принятие и разгул закона ” о декоммунизаци” – по отношению к самим себе любимым и властвующим!? “Резня”, в кавычках и без, спутница любого переворота…но чтобы захватив власть(!), устроить СЕБЕ САМОЙ такой садомазохизм, ну не унтерофицерские они же жёны!
Мне нравится! 0
“«Не дуже важливою»- тобто, не основна, на якій треба сконцентрувати сили”
не дуже важлива, але тим не менше, важлива, на ній можна сконцентрувати частину сил суспільства, зробити та й рухатися собі далі. До речі, суспільство не дуже то й напрягається з декомунізацією, так що сил на це майже не витрачається)
“Не своечасна — бо актуальність іі Ви відносите до початку 1990-х — т.е. перезрела настолько, аж до состояния гнили.”
Дуже не вдала аналогія. Наведу вдалішу: декомунізація це як ремонт будинку, який треба було зробити ще 1992 року, але його затягнули аж до 2015, проте однак ремонтувати потрібно, бо інакше будинок розвалиться.
Далі знову починається якийсь потік свідомості. Я так розумію суть зводиться до того що ви не дуже любите нашу владу. Ну я її теж не дуже люблю. То й що? І ще я геть не розумію що таке “Украинские СС-шники”.
Мне нравится! 0
Коммунистическая партия Украинской советской социалистической республики, передовой отряд строителей светлого комм. будущего…, ядро политической системы. Яркие представители-поводири – Кравчук , Кучма, Мороз, Лазаренко! Молодое комсомольско-хищное пополнение – Турчинов, Юля,Тигипко, и все “Чикагские мальчики”- рехохматоры ! Так понятно? Или Вы уже прикалываетесь?
Вы признаетесь в небольшой НЕЛЮБВИ к власти, я признаюсь в большой, толи мне похорошеет, толи Вам поплохеет, тай мабуть “здыбаємось”, але асоціативно, я собі уявляю цю зустріч – посередині уготованоі нам прірви!
Мне нравится! 0
Змушений констатувати черговий потік свідомості людини, яка, мабуть, багато чим не задоволена. У своєму попередньому пості ви не написали що Україною продовжували управляти “Бывшая верхушка КПСС и Украинские СС-шники”. Про перших я розумію, а от про других – ні, хто це такі? Я запитав вас про це. Замість відповіді, ви детально пояснили мені ким являються люди саме першої, названої вами категорії, але я то й так знав.
Мне нравится! 0
*замість “не написали”, має бути “написали”
Мне нравится! 0
Таким как пан Леонід надо голосовать за имена Сталина и Ленина. Потому как эти два товарища проявили необычайную доброту позволив выжить таким как Леонід .
Мне нравится! 0
По-перше, я народився значно пізніше, після смерті Сталіна, а тим більше Леніна, і тому абсолютно точно вони не могли допомогати мені виживати. По-друге, ніякого голосування зараз не відбувається, вибори були 25 жовтня, і другий тур у нас не передбачений, так само як і відсутній зв’язок між виборами і декомунізацією. По-третє, навіть якби й було якесь голосування, голосувати за імена Леніна і Сталіна не можливо, оскільки вони підпадають під дію закону про декомунізацію.
Мне нравится! 0
Леонид, спасибо за подробное обоснование переименования улиц. Очень интересно, многого из написанного не знала. Со многими названиями согласна, но мне кажется, что нужно кроме просвещения жителей города еще и опрос какой-то провести. Возможно будет выбор из нескольких названий или хорошие предложения других , не менее достойных или просто красивых названий. Вопрос: сын живет на ул. Ленинского Комсомола ( когда-то была ул.Чапаева, переименовали лет 40 назад). Планируется ли переименование и на какое?
Мне нравится! 0
Має бути громадське обговорення, перед перейменуванням.
Вулиця Ленінського комсомолу пропонується до перейменування на вулицю Михайла Бачинського, українського історика, що народився (1887 р.) і виріс в Олександрії в родині знаного в місті педагога. На початку 1920-тих жив і працював в Олександрії, викладав історію та українську мову в різних освітніх закладах міста. В Одесі займався опрацюванням і виданням архіву Запорозької Січі. Був розстріляний у 1938 році.
Ця та інша пропозиція доступна за посиланням http://bit.ly/1JWw67O
Мне нравится! 0
Кто-нибудь, из выступающих здесь, удосужился изучить историю наименования наших улиц? Я уверен, что нет. Потому, что среди названий, которые были на на табличках до 40-50-х годов прошлого века ОЧЕНЬ много нейтральных певучих названий. Но нет! Обязательно нужно писать фамилии! Кроме Сокальского – все нафиг! Кстати, улица Кременчугская была раньше Петрівьского Из направлений, была Головковская, Кировоградская, пер Крымский, пер. Черноморский, Полтавская (она же Таврическая), . А еще была Князя Игоря, Полевая, Школьная, Каменярськая, переулок Тихий. А площадь Кирова, бывшая Покровская, одно время носила название Украинский Майдан. А Первомайская была не только Почтовой, но и Свердловской. А проспект побывал не только Соборной, но и Днипровська, Головна, Жовтнева. А Декабристов была Сагайдачного. Семашко побывала Госпитальной. Пер Серова был Зеленым. Крюковская была Запорожской. Была улица Зеленая. ….
Можно продолжать долго. Вся эта информация есть и никуда не девалась
Много было. Но я так понимаю, что что никого это не интересовало. Жаль.
Мне нравится! 0
“Кто-нибудь, из выступающих здесь, удосужился изучить историю наименования наших улиц? Я уверен, что нет. ”
Ви помиляєтеся. Я вивчав це питання доволі ретельно.
“Потому, что среди названий, которые были на на табличках до 40-50-х годов прошлого века ОЧЕНЬ много нейтральных певучих названий. ”
По можливості, всі “співучі” назви вулицям з теперішніми комуністичними назвами, ми запропонували повернути.
“Кроме Сокальского — все нафиг!”
Ну добре що хоч не нах#й) Може поясните, чому Сокальському так пощастило? І чому ви так ненавидите всіх решту?
“Кстати, улица Кременчугская была раньше Петрівьского.”
То й що? Взагалі то, раніше вона називалася Ісаковська, до початку більшовицької диктатури. Проте це не суттєво, бо Кременчуцька не підлягає декомунізації, а от згаданий вами Петровський – підлягає)
“Из направлений, была Головковская,”
Такої вулиці не було. Були Нижньо-Головківська (нині Радянська) й Верхньо-Головківська (нині Гайдара). І назви були ці не від напрямку, а від назви Головківського кутка міста (нині 14-тий мікрорайон). А назва кутка походила від прізвищ перших там поселенців. І в своїх пропозиціях, якраз запропонували повернути вулиці Радянській історичну назву Головківська але без приставки “Нижньо-“, аби не люди потім не плутались. Вулиці Гайдара не запропонували повернути історичну назву “Верхньо-Головківська” з тих же міркувань.
“Кировоградская,”
Є Кіровоградське щосе в місті. Але у будь-якому випадку, скоро Кіровоград перейменують і ця назва буде вже не актуальна.
“пер Крымский”
Він і зараз є.
“пер. Черноморский”
От про цей провулок ніколи не чув.
“Полтавская (она же Таврическая)”
У своєму зверненні ми запропонували повернути вулиці Примакова історичну назву Таврійська.
“А еще была Князя Игоря”
Ніколи не чув.
“Полевая,”
Вона й зараз є. Крім того є і Нижче-Польова вулиця і провулок Польовий.
“Школьная”
Зараз є.
“, Каменярськая, ”
Нічого не плутаєте? Є провулок Цеглянокаменярський, може це він?
“переулок Тихий.”
Зараз це провулок Івана Головка. Ви знаєте хто це такий?
“А площадь Кирова, бывшая Покровская, одно время носила название Украинский Майдан.”
Саме тому ми й запропонували повернути цій площі назву Покровська. Хоча офіційною її назвою була Провіантська, проте всі називали її Покровською, через церкву. А назва “Український майдан” звучить якось трохи занадто претензійно, проте можна її теж пропонувати.
“А Первомайская была не только Почтовой, но и Свердловской.”
Ну по-перше, вулиця Першотравневу не пропонується перейменовувати взагалі, по-друге, назву Свердлова зараз носить інша вулиця, по-третє, Свердлов якраз таки підпадає під декомунізацію, тому ваша пропозиція такого перейменування є недоречною.
“А проспект побывал не только Соборной, но и Днипровська, Головна, Жовтнева.”
А до того як стати Соборною, ця вулиця називалася Чигиринською. То й що? До чого цей екскурс?
“А Декабристов была Сагайдачного.”
Декабристи не підлягають декомунізації.
“Семашко побывала Госпитальной.”
То ви хочете аби їй повернули не історичну назву Ярмаркова, а назву Госпітальна?
“Пер Серова был Зеленым.”
Серов не підлягає декомунізації.
“Крюковская была Запорожской.”
Взагалі то, вулиця Крюківська знаходиться в районі аеродрому і існує лише на папері, по факту, відтоді як її формально створили там зараз досі є лише городи і один недобудований будиночок.
“Была улица Зеленая. ….”
Як вона зараз називається?
“Много было. Но я так понимаю, что что никого это не интересовало. Жаль.”
Звісно цікавило. Ми вивчали всю доступну інформацію з цього питання. І ті назви, які пропонуються в рамках декомунізації, є зовсім не випадковими.
Мне нравится! 0
Шлях до Млина, Театральна, Сільськогосподарська, Херсонська, Базарна, Громадянська (Николаевская, Пролетарская), Центральна (Шевченко, Управська), Верхне Базарная (Красноармейская), Лісна (Тельмана), Калинінська (от Калина, а не от Калинин) она же Средняя, Красноказачья (Зернова, Межева, Казацька), Чапаева (Січева), Святослава Завойвника (Фрунзе), Вокзальна (Перекопська, Діброва), Кр Студенческая (Студенська, Вітовского), Мостова (Почтова, Первомайская), Залізнична (Парижской Комуни, Бородинська), Наливайко, Фабрична, Березівська ( 20 лет Октября), Юнацька (Порохова, Партизанська), Сковороди, Кобилянської….
Это не фантазии или пожелания. Это реальные названия наших улиц из истории.
Мне нравится! 0
“Шлях до Млина”
Це нині вулиця Клари Цеткін. Історичну назву ми не пропонували повернути, через певну неактуальність на сьогоднішній день. Хоча, у принципі, не проти “Шляху до Млина”)
“, Театральна”
Зараз є така вулиця
“, Сільськогосподарська,”
Ніколи не чув
“Херсонська,”
Ніколи не зустрічав такої назви
” Базарна”
Так колись напівофіційно називалася площа Леніна. Ви ж розумієте, що повернення такої назви є неактуальним? Тим більше коли є варіант “Соборності”.
“, Громадянська (Николаевская, Пролетарская),”
Громадянська – це вочевидь вже більшовицька назва, ми ж пропонуємо повернути назву Миклолаївська, від назви першої церкви міста, яка стояла на початку вулиці.
” Центральна (Шевченко, Управська),”
Вулиця Тараса Шевченка не підлягає декомунізації.
“Верхне Базарная (Красноармейская),”
Взагалі то вона називалася Абазинська.
“Лісна (Тельмана)”
Ця невелика й маловідома вулиця в центрі міста називалася так через лісопилку, що знаходилася на ній. Оскільки лісопилки вже й сліду не лишилося. то повернення такої назви цій вулиці є неактуальним.
“Калинінська (от Калина, а не от Калинин) она же Средняя,”
І що це була за вулиця? Як вона називається нині?
“Красноказачья (Зернова, Межева, Казацька),”
У своєму зверненні ми пропонуємо назвати цю вулицю Козацька
“Чапаева (Січева), Святослава Завойвника (Фрунзе),”
Ви впевнені що такі назви взагалі колись могли існувати в нашому місті?
“Вокзальна (Перекопська, Діброва)”
Ми не пропонували перейменовувати вулицю Іллі Діброви.
“Кр Студенческая (Студенська, Вітовского)”
Теперішня вулиця Червоностудентська складається з кількох шматків, що колись були різними вулицями. Західний відрізок був Водопійною. Центральний, який зараз значною мірою знесений і перетворився на двори п’ятиповерхівок – був Федорівською. Далі взагалі не ясно як то називалося. Це така собі вулиця-конструктор. складена зі шматочків. Назва “Студентська” наразі є недоречною, оскільки на вулиці немає ніяких навчальних закладів, де б навчалися чи мешкали студенти. Стосовно “Вітовського”, ви впевненні? Вітовський – це ж військовий міністр ЗУНР https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=7657 Коли б це в нашому місті могла існувати вулиця на його честь?
“Мостова (Почтова, Первомайская),”
Ви вже писали про Першотравневу у попередньому своєму пості. І я вже відповідав. що вулицю Першотравневу ми перейменовувати й не плануємо!
“Залізнична (Парижской Комуни, Бородинська),”
В місті зараз є вулиця Залізнична.
“Наливайко,”
Ніколи не зустрічав такої назви.
“Фабрична,”
Зараз є.
“Березівська ( 20 лет Октября),”
Зараз є Березівська.
“Юнацька (Порохова, Партизанська),”
Історична назва – Порохова. Юнацька – це мабуть щось таке було на початку комуністичної влади. Але знову ж таки, це не має ніякого значення, бо ми не пропонуємо Партизанську перейменовувати.
“Сковороди, Кобилянської….”
Ніколи не зустрічав таких назв. Мабуть це з тої ж категорії, що й Вітовського, Наливайка, Святослава Завойвника… Ви почали свій випад з того, що стверджували що ненавидите саме прізвища людей в назвах вулиць і на противагу їм взялися розписувати, які були гарні неіменні назви колись. Проте серед названих вами, з половини є саме іменними. То як це розуміти? Як знущання?
“Это не фантазии или пожелания. Это реальные названия наших улиц из истории.”
Відсотків 40 % назв. які ви назвали, є й зараз. А частина викликає, м’яко кажучи, недовіру. Більшість решти не становлять інтересу, оскільки стосуються тих вулиць, які ми й не пропонували перейменовувати в рамках декомунізації.
Мне нравится! 0
Коммунисты имели право переименовывать, строя на этих улицах современные дома и БЕСПЛАТНО отдавая квартиры в этих домах александрийцам. Сколько и на какой улице построили дома для ЛЮДЕЙ ваши правители,пан Леонід? Вот эти улицы и переименуйте.К чужой печке своей ж…й прислонится все горазды.
Мне нравится! 0
Не мали вони ніяких прав, не вигадуйте. До речі, комуністи знесли купу будинків і споруд в центрі, що були окрасою міста, й побудували на їх місці переважно безликі хрущоби, а на місці старого міського кладовища зробили АТП.
Мне нравится! 0
Так снесите все эти уродливые постройки, переселите граждан в свои , и гордитесь этим.А заодно и переименуйте улицы, назвав их именами строителей этих домов. Кстати, сколько домов построено в городе с 1991года? Сколько новых улиц появилось? Сколько граждан за это время ПОЛУЧИЛИ квартиры?…Так я скажу:за эти годы с граждан , получивших квартиры от СССР, были содраны деньги за приватизацию Украиной(????).А ответа на мой вопрос я таки подожду.
Мне нравится! 0
То, что город коммунисты изуродовали – это факт. То, что у людей забрали их дома и дали квартиры, еще пол беды, а вот то, что у многих отрезали участки по самые двери и они продолжают жить во дворах многоэтажек, так за это нужно коммуняк на гилляку. И ничего толькового они не сделали, потому как необразованные лапотники были. Не может кухарка управлять государством Бред это все
Мне нравится! 0
«Это не фантазии или пожелания. Это реальные названия наших улиц из истории.»
Я это не зря написал. Так что еще раз повторю, это не предложения по переименованию, а просто экскурс в историю. А относительно сомнений по поводу названий, так у меня документы на руках. Никаких фантазий.
Мне нравится! 0
Дак тогда исправь это, верни людям , а потом улицам.А ты учитывал тех, кто жил в подвалах?бараках? Или это не люди? Ватники? Или кухарка не имеет право на жилплощадь с минимумом удобств? Голубая кровь? А вот горячо любимый некоторыми (пом.революцию на майдане помнишь?) пан Ющенко, говорил , что управлять будут не профи, а главное (!!!) предельно честные люди.И кто назовет его коммунистом? Так вот на гиляку надо тех, кто вначале ломает, а потом кормит обицянками.Где памятник Ленину? Нету.А помойка посреди города есть. Вначале постройте, переселите, потом переиминовывайте.От названий жил.условия не поменяются, а повод пропиариться есть.Не в этом есть патриотизм.Не в этом.
Мне нравится! 0
Памятники убийцам не должны уродовать наши площади. А помойку цап держит специально, что бы такие товарищи как ты, могли пургу гнать. Геть!
Мне нравится! 0
Наши площади должны украшать помойки….здорово.Я небыл инициатором низвержения памятника.С давно умершими не воюю.А ты бы вместо горячо любимого “геть” попробуй сделать что либо вместо сломаного. Балаболы, воюющие с теми , кто не может дать в ответку…
Мне нравится! 0
Леоніде! Ваше щире захоплення історією , історією рідного краю, топонімікою – той обсяг знань , який у Вас є, це можливо Ваша наукова праця, Ваше і хоббі, і Ваша “коронка”, нічого окрім поваги, навіть у такого неадеквата(з Вашоі легкоі руки) не викликає. Співпало у просторі і у часі , ту синицю, що у Вас у руках(профессійні знання), капіталізути саме зараз у омріянного кожною творчою людиною журавля(стати необхідним владі), це по людські зрозуміло. Така вєзуха, для рідкісних “хоббі” буває раз на віку і далеко не в кожного,- люди з крепкими ліктями іі не упустять(зі слабкими будуть намагатись ті ж самі лікті кусати до скону)- теж по- людські зрозуміло. Але погодьтесь , те що людина робить НЕ САМА, повинна довіряти тому з КИМ вона ЦЕ робить!(не треба тільки високопарноі патетики – з людьми і для людей, іхнього блага…куди завели нас поводирі є очевидним). Своє вмотивоване ставлення (довіру) до нинішньоі ВЛАДИ Ви вже задекларували. А далі без даосизму, просто і рубануто, як у В.Висоцького – “Ты бы пошёл с НИМ в разведку – НЕТ или ДА”?!
Мне нравится! 0
По поводу локтей мне нравится )) Распихивать всех вокруг по пути на пьедестал – это в крови у Александрийских “краеведов”.
Мне нравится! 0
Будь ласка, дайте відповідь на ті питання, що я поставив тут вище. Дуже цікаво дізнатися відповіді.
Мне нравится! 0
Это в смысле доказать, что названия улиц, про которые вы не слышали, все таки существовали? )))) Зачем это мне? Есть такая –
КНИЖКА
адресная домобудівель та мешканців
міста Олександрія
відділ благоустрію
на 1941 рік.
(прописью от руки чернилами на титулке: Начата 1-го января 1941 года)
Вот в ней и есть названия, как старые так и новые (на тот момент). Совсем старые дореволюционные там не все. Но старые есть на старых картах. Это все не проблема. Просто я никогда серьёзно не занимался систематизированием этого материала. Признаюсь, пару неточностей я мог допустить, (Головковская, Каменярская) Но разбирать их по косточкам, также как и ваши (Красностуденческая – дворы пятиэтажек и др..) не собираюсь. То что старые названия существуют, но ими названы не те улицы, что раньше, это дебилизм комунистов. Зачем было Кировоградскую называть Куйбышева, а Кировоградским шоссе соседнюю? Таких примеров много. Та же театральная. Какой смысл в сегодняшней театральной? Кстати, Театральная была Ленина до 6-го Декабря. Тоже дебилизм.
Мне нравится! 0
Тепер зрозуміло, звідки ви брали інформацію. 1941 був дуже буремним в історії нашого міста, можливо в цьому криється розгадка тих таємничих назв вулиць, ймовірно це назви вулиць періоду німецької окупації, які з’явилися якраз у 1941. Проте й проіснували вони лише пару років, до повернення радянської влади. Тому навряд чи варто повертати саме ті короткочасні назви.
До речі, чи оприлюднювали ви десь цей документ, що маєте на руках, аби й інші люди могли отримати доступ до цієї інформації? А якщо ні, то може ви могли б це зробити? На приклад, викласти скани, чи фото сторінок у своєму ФБ.
Стосовно Червоностудентської, то у центрі вона дійсно перетворилася на двори п’ятиповерхівок, принаймні на відтинку від проспекту до Партизанської, помилки тут немає. Цікаво також дізнатися, яких ще помилок, на вашу думку, я припустився.
Стосовно Театральної, то її давньої назвою була – Казначейська, “Театральна” – це напевне короткочасна радянська довоєнна назва. Чи може це назва саме часів німецької окупації? Пізніше вона стала Леніна, а у 1970, коли вирішили назвати Леніна проспект, на честь 100-річчя вождя, вони й перейменували її на 6-го грудня, для звільнення назви. Проте зараз, ніхто не пропонує перейменовувати вулицю 6-го грудня. Ну а сучасна Театральна в приватному секторі Перемоги – це дійсно смішно)
Ще ви згадували ставровинні мапи з назвами вулиць. Загалом серед старих мап міста, мені відома лиш одна з назвами вулиць https://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/9/93/%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%87.%D0%A5%D0%A5.jpeg
У вас є якісь ще старі з назвами вулиць?
Мне нравится! 0
Мне особенно нравится вот эта http://ipic.su/img/img7/fs/karta_.1446539041.jpg
Мне нравится! 0
Стосовно Червоностудентської – вы все таки заблуждаетесь Мне больше ничего не доказывайте, просто пройдитесь по этому отрезку улицы. То, что вы считаете двором относится к Проспекту, а не к этой улице. Это спортплощадка во дворе бывших 3000 мелочей. ВСЁ! Больше там нечему называться двором. По поводу названий во время оккупации вы правы, но есть одно но. В этой книге есть много зачеркнутых названий или с пометкой БЫВШАЯ. Многие из приведенных, я взял оттуда. И в третий раз хочу уточнить, я не предлагал ничего переименовывать. Ни одну улицу. Я просто приводил примеры существовавших в нашем городе названий. Лично мне многие из них нравятся. То, что сейчас названия (красивые) не соответствуют содержанию, меня возмущает. Та же Клубная на Победе, отображает суть куда лучше чем сегодняшнее название. Наши предки называли улицы для себя и под себя, а не ломали голову, имя какого очередного дятла нужно увековечить этак лет на 20. Вы спрашивали почему Сокальский. А вот поэтому. Его вклад в историю города ни у кого не вызывает никаких сомнений. И вряд ли эта точка зрения поменяется. Все остальное от лукавого. Я конечно утрирую, Есть Леся Украинка, есть Грушевский и многие другие, но они никаким боком к нашему городу не касаются. А мы сейчас про город, а не про Украину в целом. Ну, разве что Чижевский… В противном случае не удивлюсь появлению улицы Цапюка.
Мне нравится! 0
“Мне особенно нравится вот эта http://ipic.su/img/img7/fs/karta_.1446539041.jpg”
Ця мапа не є старовинною, крім того, на ній зображенолише частину центру міста, й до того ж немає жодної старої назви вулиці – лише сучасні. Ця мапа, це зовсім не те про що йшла мова.
“Стосовно Червоностудентської — вы все таки заблуждаетесь Мне больше ничего не доказывайте, просто пройдитесь по этому отрезку улицы. То, что вы считаете двором относится к Проспекту, а не к этой улице. Это спортплощадка во дворе бывших 3000 мелочей. ВСЁ! Больше там нечему называться двором.”
А замість того там би мала бути саме вулиця.
“По поводу названий во время оккупации вы правы, но есть одно но. В этой книге есть много зачеркнутых названий или с пометкой БЫВШАЯ. Многие из приведенных, я взял оттуда. И в третий раз хочу уточнить, я не предлагал ничего переименовывать. Ни одну улицу. Я просто приводил примеры существовавших в нашем городе названий. Лично мне многие из них нравятся. То, что сейчас названия (красивые) не соответствуют содержанию, меня возмущает.”
Так, дуже було б цікаво побачити цей унікальний документ. Ви можете його якось оприлюднити?
“Та же Клубная на Победе, отображает суть куда лучше чем сегодняшнее название. Наши предки называли улицы для себя и под себя, а не ломали голову, имя какого очередного дятла нужно увековечить этак лет на 20.”
Сьогоднішня назва цієї вулиці – Клубна, тобто вона не змінилася. Стосовно наших предків, то цю назву дали цій вулиці ті самі комуністи що знищили всі історичні назви вулиць у місті.
” Вы спрашивали почему Сокальский. А вот поэтому. Его вклад в историю города ни у кого не вызывает никаких сомнений.”
Приблизно 95% нинішніх мешканців міста ніколи не чули про Сокальського, боюся в них можуть виникнути певні сумніви. Крім того, чому ви проти наших пропозиці, назвати вулиці на честь Гороновича, Пишчевичів, та інших подібних діячів, які у принципі, робили те саме що й Сокальський?
“Я конечно утрирую, Есть Леся Украинка, есть Грушевский и многие другие, но они никаким боком к нашему городу не касаются. А мы сейчас про город, а не про Украину в целом. Ну, разве что Чижевский…”
А чому ви проти вулиць на честь Чернова, Шор-Плотнікової, Бачинського, Горського, Шполянського, Морозовського та інших видатних олександрійців?
“В противном случае не удивлюсь появлению улицы Цапюка.”
Цапюк ще досі живий, тому вулицю в його честь назвати не можна.
Мне нравится! 0
Акунин, а как можно с Вами связаться? Напишите на почту редакции, пожалуйста: alex_week@mail.ru. Хотелось бы пообщаться на эту и другие темы по краеведению, если Вы не против. Я так понимаю, Вы располагаете богатой информацией.
Мне нравится! 0
Я против. Ищите да обрящите. Все перед вами, но вы не хотите видеть. То, что достается на халяву, да еще в неограниченных количествах, не ценится и воспринимается как должное. А ценить мы начинаем, только потеряв. Так не должно быть.
А вы уже потеряли, но еще не оценили. Соболезную.
Мне нравится! 0
Да, с самооценкой у вас все в порядке, даже слишком. Беру назад свое предложение. Соболезнования не принимаются.
Мне нравится! 0
После того как я вам отказал, можете делать со своим предложением что угодно. Ваше право. А оценивать мою информацию – так это вы пытались, а не я. Не правда ли ? Или я не имел права вам отказывать? Что вы там говорили про самооценку? ) Повеселили, спасибо.
Мне нравится! 0
Извините, Григорий Шалвович, сразу в образе не признала. Потом по коментам узнала и поняла, кто пишет.
Мне нравится! 0
Преклоняюсь пред Википедийной мудростью каждого…
Мне нравится! 0
Шановний, ну от навіщо ви мені все це пишете? Ну от серйозно. Хіба ж я наймався вашим психотерапевтом? Упевнений що ні. То нащо ж мені цей невпинний потік явно нездорової свідомості? Знайдіть собі відповідного спеціаліста і, сподіваюся, він вам допоможе. Шановний, повірте, я нічим не зможу вам розрадити,
Мне нравится! 0
Эпиграф:- “слесарю слесарево”, “историку. …”! Незабвенный Михаил Сергеевич, ведя дискуссию о перестройке, реформах, перезагрузке, любил говорить -“на сей счёт есть два мнения – одно моё, а второе неправильное”…У меня чистый горный ручеек, а у тебя “потік хвороі свідомості”… Образно выражаясь, помыв определенные рученки, в горном ,чистом ручейке , он станет источником той ядовитой заразы-раздора. И кто то, делающий непонимащий вид, уже закатал рукава рубашечки…
У нашій недалекій історіі, був якийсь письменницько-політичний захід(типа з’ізду). З високоі трибуни цього з’ізду виступав Олесь Гончар(який пройшов від “Прапороносців” до “Собору”). Перші слова звернення до участників прозвучали так:- “Любі друзі і шановні вороги…” – зал завмер у оцепенінні, витримавши паузу він продовжив свій виступ. А тепер питаннячко, чому на період ющенкізму перша частина фрази набула такоі популярності у вжитку, та дуже швидко набула гротескно- саркастичного забарвлення? Як на разі “куля в лоба”! Щодо втрати чемного ” шановні”, зробіть висновок самі, люди добрі- учасники обговорення! Заразом подумайте і про “специфічну вагу” СЛОВА , чи НАЗВИ(найменування), що теж в основі своій є слово!
Мне нравится! 0
Кстати, смеяться над Бугогардовской, а именно это звучит в заголовке статьи, может только не Украинец. Русскоязычный, слух которого режут многие Украинские слова, всегда смеялся над мовою. А потому для смешливых я хочу рассказать, что такое Бугогардовская.
Буг – это я думаю всем понятно. А Гард – это то, от чего потом произошло слово ГРАД, ГОРОД. Поселение. Вот почему русское – город на Буге, не вызывает смеха, а Украинское Бугогард, а если быть уж совсем точным, то Буго-Гард – это неприемлимо? Учите мову, господа русские, если уж живете на Украине.
Буго-Гард – такое название на самом деле носила территория сегодняшнего юга Украины во времена, предшествовавшие приходу сюда российских колонизаторов. “Диким полем” эти места назвали уже потом россияне, и лишь для того, чтобы утверждать над нами свое сомнительное превосходство.
В Южноукраїнську знаходиться той самий знаменитий каньйон Південного Бугу – Національний парк Бузький Гард, Гранітно-степове Побужжя – це унікальна фітосістема, яка за різноманітністю рослинного світу не має аналогів в Україні.
Археологічний комплекс національна пам’ятка “Історичний ландшафт центр Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького” о. Гардовий Великий і і колиска козацтва Гардовий Малий (Клепаний) … до місця знаходження козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці центром православ’я XVII-XIX століття н.е. !!! … від порома …. до семи гротів … 7 печер часу пізнього середньовіччя … і ще раніше ніж Київська Русь … найдавніша держава Гардарія … до можливих козачих скарбів
Мне нравится! 0
Умный дурачок…
Мне нравится! 0
Рад познакомиться.
PS Странная у вас фамилия.
Мне нравится! 0
дуже круто!
Мне нравится! 0