Хепенінг по-Олександрійські
27 листопада на головній площі Олександрії відбувся Хепенінг “Діємо проти насилля”, організований ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” у рамках проєкту “Сила рівності”, що впроваджується Українським Жіночим Фондом.
Приємно, що захід об’єднав представників влади, місцевого самоврядування громадських активістів, журналістів, волонтерів. А саме: регіональне представництво ГО “Інша жінка”, ГО “Матерів дітей з інвалідністю Олександрії “Серце матері”, молодіжний парламент, службу у справах дітей, центр соціальних служб, центральну міську бібліотеку та національну поліцію.
Загалом до заходу долучилося понад 50 осіб, ще близько 100 олександрійців і гостей міста стали безпосередніми учасниками хепенінгу, дізналися про Всеукраїнську акцію “16 днів проти насилля”, отримали контакти національної гарячої лінії, куди слід звертатися у разі домашнього насильства за допомогою спеціалістів, пройшли тест “Що для тебе насильство?“, покликаний допомогти олександрійцям краще розпізнавати різні види домашнього насильства. Справжніми “родзинками” хепенінгу стала фотовиставка “Річ у тім”, організована поліцією та імпровізовані вистави молодіжного парламенту, що яскраво ілюстрували різні види домашнього насильства і мотивували людей зупинитися, замислитися як зупинити домашнє насильство, записати свої варіанти рішень на фліпчарті #діємо_проти_насилля. Найактивніші актори, отримала за свою участь від організаторів фірмові світшоти з написом “Сила рівності” та #ВільніВідСтереотипів.
Керівниця проєкту “Сила рівності” Анна Орловська на питання про мету хепенінгу прокоментувала: “За статистикою кожна третя жінка у світ протягом життя зазнає фізичного або сексуального насилля, але про це не прийнято говорити публічно. Більше того, багато постраждалих вважають насильством лише побої, а приниження, словесні знущання чи критику терплять і виправдовують складним характером партнера. Саме тому у ході хепенінгу через імпровізовані вистави підлітки намагалися звернути увагу пересвічниї мешканців на різні види домашнього насильства та продемонструвати, що це будення проблема, варта визнання та розв’язання”.
Дармоїди-грантоїди… Працювати вони не пробували?
Мне нравится! 0