20.02
2020

Громадська рада при виконавчому комітеті Олександрійської міської ради направила звернення до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерія Тарасюка щодо скасування окремої плати за транспортування газу.

У тексті звернення йдеться про наступне: «З січня 2020 року громадяни України, в тому числі і мешканці міста Олександрії, які є абонентами природніх монополістів, що забезпечують домогосподарства природнім газом, отримують 2 платіжки. Одна з них – окрема плата за транспортування газу. Вона сплачується окремо і прийшла вже за новими правилами – від оператора газорозподільних мереж. Це вимога Євросоюзу в рамках Третього енергетичного пакету. Газ видобувають одні, а перевозять його інші. Тому й гроші треба розділити. Теоретично, це мало б створити вільний ринок, адже українці самі можуть обирати постачальника газу. Із зростанням конкуренції на цьому ринку, ціна падатиме, а якість кращатиме.

Та все це лише в теорії. На практиці підприємства просто розділилися умовно на облгаз і облгаззбут. Тобто юридично це дві різні компанії, але фактично власник один. Отже кошти так чи інакше потрапляють до однієї кишені, а конкуренція є віртуальною.

Крім цього, ціна за транспортування газу аж ніяк не залежить від кількості спожитого газу за місяць, а чомусь обраховується за відповідний період минулого року. Тобто, людина, яка може і не користувалась природнім газом у певному місяці, повинна сплатити за транспортування кошти. В деяких випадках це значні суми для городян, які досягають 200-250 гривень для власників будинків у приватному секторі міста.

Вважаємо, що стара система сплати за природний газ була оптимальною та забезпечувала сплату за спожиту послугу. На основі вище викладеного вимагаємо: 1. Прийняти рішення про скасування окремої плати за транспортування газу та повернути систему сплати за газ, яка діяла до грудня 2019 року.

Рішення про направлення листа прийнято на засіданні громадської ради при виконавчому комітеті Олександрійської міської ради Кіровоградської області «12» лютого 2020 року у зв’язку з численними зверненнями мешканців міста та з метою недопущення підвищення соціальної напруги у суспільстві з даного питання».

Сайт міськради

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Піариться влада і тільки, є питання як покращити нарахування, але їх не оминути взагалі . це всім зрозуміло, навіть меру.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень