29.04
2017

    Довготривалі чутки і пересуди стосовно підвищення тарифів на послуги водопостачання і водовідведення, які надає ОКВП «Дніпро-Кіровоград», в Олександрії 21 квітня «вилились» у громадські слухання щодо можливості і доцільності даного непопулярного заходу.

    В обговоренні важливого для міста питання взяли участь 467 олександрійців (при трьохста мінімально необхідних для проведення слухань).

      На початку, згідно з порядком денним, слово надали обласному гостю – генеральному директору підприємства «Дніпро-Кіровоград» Роману Ілику. Як і слід було чекати, він послався на об’єктивні обставини: зростаючу вартість електроенергії, підвищення рівня мінімальної зарплати тощо, логічно підготувавши таким чином аудиторію до теми про неминучість підвищення тарифів на воду та їх економічні складові. Не вдаючись у подробиці, картина вимальовувалася така: сьогодні тариф на холодне водопостачання і водовідведення для жителів багатоповерхівок складає 17,69 грн за м3, а підприємством запропоновано підвищити його до 21,396 грн. Тариф на централізоване водопостачання для приватного сектору становить 16,632 грн, і його пропонується збільшити до 20,268 грн.

     У свою чергу начальник управління економіки міської ради Ростислав Черевашко у своєму виступі повідомив про розрахунки, які провели фахівці його підрозділу щодо складових тарифу обласного підприємства, назвавши, зокрема, середню зарплату в ОКВП «Дніпро-Кіровоград» (5370 грн), а також зарплату деяких посадових осіб цього підприємства – до 14 тисяч грн. Це повідомлення викликало легку хвилю збентеженого гомону, яка прокотилася залом. Нагадав керівник управління і про значні обігові кошти, які підприємство витратило не на інвестиції у виробництво, та значні втрати води у мережах, що у кінцевому підсумку теж призвело до здорожчання собівартості продукції і як наслідок – підвищення тарифів на водопостачання. Він вважає, що саме тут і криються резерви, які можуть бути використані підприємством, аби залишити вартість послуг для населення на попередньому рівні.

   У ході обговорення перший заступник міського голови, депутат обласної ради Людмила Давиденко зазначила, що підвищення тарифів підприємством «Дніпро-Кіровоград» нещодавно було призупинено депутатами обласної ради через порушення процедури внесення даного документа. Створено спеціальну комісію у складі депутатів та фахівців ЖКГ, аби детально ознайомитися зі складовими тарифу. Позиція підприємства зрозуміла, але враховуючи, що зростання тарифів стане додатковим фінансовим тягарем для людей, необхідно більш виважено підійти до вирішення цієї ситуації і ретельно обрахувати всі показники. Обласні депутати від Олександрії будуть виступати проти підвищення тарифів на воду для населення та ініціюватимуть питання щодо виділення коштів підприємству з обласного бюджету для покриття різниці в тарифах, запевнила перший заступник міського голови.

   Питання підвищення тарифів на воду викликало бурхливе обговорення серед присутніх. Найактивніші з ватажків формальних і неформальних громадських утворень ставили обласному керівнику різні гострі запитання – починаючи з того, яка у нього освіта, і закінчуючи якістю води. Але всі були одностайно і категорично проти збільшення вартості послуг на воду та внесли пропозиції стосовно передачі міського водопостачального підприємства назад у комунальну власність.

     Рішенням громадських слухань прийнято наступне: враховуючи складну соціально-економічну ситуацію, низький рівень заробітних плат і пенсій, запропоновано залишити тариф для населення на рівні 17,69 грн, а різницю в тарифах дотувати з обласного бюджету. Департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА необхідно проаналізувати пропозиції, які були оприлюднені на громадських слуханнях щодо складових тарифу, для надання економічно обґрунтованих розрахунків. Прийнято рішення поставити питання про звільнення з займаної посади профільного заступника голови Кіровоградської ОДА С.Коваленка за доведення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» до штучного банкрутства (про це зокрема теж згадувалося у виступах доповідачів). Також вирішено порушити питання перед депутатами Кіровоградської обласної ради про повернення громаді Олександрії міського водоканалу. Під час прийняття рішення були враховані пропозиції громадських активістів.
Із 467 учасників громадських слухань «за» відповідне рішення проголосувала 461 особа, «проти» – троє, «утрималися» – 3 особи.

О.Осауленко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Кто-то увидел – “перемыр’я”…
    А, кто-то и “обостренье классовой борьбы” – “А”-класса городского с губернским -“К”-классом.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень