19.05
2021

Центральноукраїнський педагогічний і Центральноукраїнський національний технічний університети готові стати потенційною базою для навчання медиків у Кропивницькому. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Валерій Жалдак.Він провів зустрічі з керівництвом обох вишів, а також ознайомився із навчальною базою.
«Обидва університети зацікавлені у створенні на своїх базах медичних факультетів у майбутньому. І педагогічний, і технічний мають необхідні навчальні потужності», – прокоментував тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації.
Він пояснив, розміщення факультетів у майбутньому на базі одного з двох кропивницьких вишів є складовою дорожньої карти збереження медичної освіти на Кіровоградщині.
«Зараз на порядку денному основне питання – це збереження освітнього медичного потенціалу в регіоні. Нам сьогодні потрібен перехідний період. Ведуться перемовини з МОЗ і МОН. Також стурбованість ситуацією довкола згортання роботи факультетів ДНМУ в Кропивницькому висловили і в Офісі Президента. Відтак відпрацьовуємо всі можливі шляхи», – зазначив Валерій Жалдак.
Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації додав, водночас фахівці ОДА працюють над підготовкою алгоритму отримання у перспективі ліцензії на надання освітніх послуг із медичних спеціальностей.
«Ще раз наголошую, для нас важливо залишити профільний виш, щоб наповнити медиками лікарні Кіровоградщини. Обов’язок обласної влади – забезпечити належне функціонування медичної системи», – підкреслив Валерій Жалдак.
Як уже повідомлялося, раніше тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації доручив напрацювати дорожню карту зі збереження медичного вишу в Кіровоградській області.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень