4.11
2016

          4 листопада – День залізничника

     Своє професійне свято залізничники України відзначають на початку останнього осіннього місяця, а саме – 4-го листопада. Про свою професію та про те, чим живе залізниця у нашому місті, розповіла старший квитковий касир Олексадрійського залізничного вокзалу Тетяна Киман.

   – Я сама корінна олександрійка, тут народилася та живу, – говорить наша співрозмовниця. – В дитинстві любила подорожувати потягом, певно, звідти й почалося. Залізниця – це, як не крути, стабільність, от і зробила свій вибір. Після закінчення профільного вузу в Дніпрі працювала у Користівці черговою по станції, потім старшим комерційним ревізором у Знам’янці, після чого декретна відпустка – і ось уже знову в строю. Життя із залізницею переплетене, чоловік залізничник, у Знам’янці працює, виховуємо двох діток.

     – Залізниця в Олександрії асоціюється, в першу чергу, з вокзалом.

     – У нас дуже гарний та комфортний вокзал, що за обсягами роботи відноситься до третього класу. Протягом жовтня (за неповний місяць) тут придбали квитки близько 992 пасажирів приміського та 15505 пасажирів дальнього сполучення. Виручка від продажу квитків склала близько 1,7 млн грн. Головне завдання функціонування вокзалу – якісне та культурне обслуговування пасажирів, оформлення проїзних документів, надання широкого спектру послуг пасажирам, чим і займаємося.

   Приміром, на Олександрійському залізничному вокзалі створені умови для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями. У безкоштовному залі очікування розташована лава на чотири місця для осіб з інвалідністю, яка позначена відповідним покажчиком. Крім того, для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями на території вокзалу облаштовано пандуси та позначено маршрути руху, встановлено кнопку виклику при вході, в наявності – піктограми та інформаційні покажчики.Максимальна увага приділяється кожному користувачу послуг залізниці.

     – Ті, хто часто користується послугами «Укрзалізниці», скаржаться на постійний ажіотаж та складності з придбанням квитків у напрямках Одеси, Києва та Дніпра.

   – Так, влітку спостерігається традиційне зростання пасажиропотоку в Південному напрямку на 25 відсотків у порівнянні з іншими періодами (весна, осінь). Що стосується Дніпра та Києва, то навпаки, ажіотаж зростає восени та навесні через велику кількість студентів вузів, що прямують з Олександрії до цих міст. Переважно студенти користуються залізничним транспортом через наявність 50- відсоткової знижки на проїзд у разі пред’явлення студентського квитка.
Ми постійно займаємося моніторингом заповнюваності поїздів і в залежності від цього вводимо додаткові поїзди та причіпні вагони. Так, у період з 27 жовтня по 7 листопада ПАТ “Укрзалізниця” призначила ще 4 додаткові поїзди для перевезення під час осінніх шкільних канікул. Поїзди курсують з Києва до Ужгорода, Хмельницького та Харкова, а також у напрямку Запоріжжя – Івано-Франківськ. Таким чином, наразі до послуг пасажирів загалом уже 9 додаткових поїздів.

    – Нещодавно ваше відомство очолив поляк Войцех Бальчун. Що змінилося з його приходом та на які зміни чекати пасажирам?

    – Безумовно, позитивні зміни є, і вони вже відчуваються, Так, заробітна плата залізничників підвищилася на 20 відсотків, було скасовано чотири види броні, встановлено більш жорсткі умови викупу місць для організованих груп пасажирів. Таким чином до 10 місць у поїздах виділено для соціальновразливих верств населення, зокрема, інвалідів 1-ї та 2-ї груп, дітей-інвалідів, інвалідів Другої світової війни, учасників бойових дій в АТО. Визначено обмежену кількість місць для державних установ та організацій. У результаті щодобово «Укрзалізниця» перевела близько 3,9 тисяч місць для довільного продажу квитків. А погано це чи добре – визначати пасажирам, наразі проводиться апробація. З нововведень слід відзначити ще й розгляд необхідності проведення оголошення поїздів двома мовами: українською та англійською.

    – Чого хотілося б побажати на передодні свята колегам та ветеранам-залізничникам?

   – Звичайно, мирного неба, здоров’я, гарного настрою та благополуччя сім’ям залізничників, достатку та добра. Нехай на життєвих та професійних перехрестях в усьому і завжди вас супроводжує зелене світло.

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень