7.02
2019

У п’ятницю, 1 лютого, відбулася 59 сесія Олександрійської міської ради. Депутати оприлюднили свої запити та звернення. На початку до присутніх і секретаря звернувся депутат Бойко, який попросив давати питання порядку денного завчасно, аби була можливість ознайомитися і розібратися, бо є моменти, по яких усі голосують, проте навряд чи щось розуміють. Після перемовин щодо цієї пропозиції з секретарем Оленою Богоявленською, слово взяла депутат облради Людмила Давиденко, яка підтримала ініціативу в тому плані, щоб ініціювати роз’яснювальні зустрічі з профільними спеціалістами для депутатів, які «навряд чи щось розуміють». «Це нормальна практика, я вважаю. Не обов’язково депутати мають відмінно орієнтуватися у земельних чи економічних питаннях», – зазначила вона.

Під час традиційної розминки депутат Горошко звернувся із проханням від жителів мікрорайону Перемога, які у зверненні з 22 підписами ініціюють облаштування ринку для продажу сільгосппродукції. Іншими словами, пенсіонери хочуть цивілізовано продавати продукцію, вирощену своїми руками. У майбутньому питання буде вивчене і вирішене.

Перейшовши до розгляду планових питань порядку денного, сесія затвердила програму розвитку міжнародного співробітництва Олександрії на 2019 рік; звіт міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами міської ради за 2018 рік та звіт про виконання міського бюджету за 2018 рік.

Депутати більшістю голосів внесли зміни до міського бюджету на 2019 рік. Таким чином, було розподілено 7,7 млн грн вільного лишку, цільових коштів та державної субвенції. Кошти вільного залишку розподілені на придбання спеціальної техніки для санітарного утримання міста; на реалізацію програми з модернізації вуличного освітлення та інші програми місцевого значення.

Крім того, кошти медичної, освітньої субвенцій направлені за цільовим призначенням. Також депутати схвалили реорганізацію лікувальних закладів, що надають вторинну медичну допомогу, в комунальні некомерційні підприємства, а також внесли зміни до Положення про порядок надання в оренду нежитлових приміщень (будівель, споруд), що знаходяться у комунальній власності територіальної громади міста Олександрії.

Рішенням міської ради збільшено загальну чисельність апарату міської ради, а саме – фінансового управління на 3 одиниці. Ці зміни регламентує новий указ Кабінету Міністрів України.

За ініціативи депутата Анатолія Горошка сесія схвалила рішення преміювати міського голову з нагоди 65-річного ювілею. Степан Цапюк подякував депутатам та доручив управлінню праці та соціального захисту населення розподілити премію між онкохворими дітьми, які потребують фінансової допомоги на лікування.

Крім того, на сесії було розглянуто ряд земельних та архітектурних питань. Бурхливе обговорення викликав звіт управління приватизації, оренди майна та землі міської ради. Голова управління Олександр Купченко намагався аргументувати необхідність другого пункту проекту рішення, який несподівано з’явився у тексті. Цим другим пунктом пропонувалося виключити з переліку об’єкти комунальної власності, що підлягають приватизації. Мова йшла про нежитлове приміщення площею 246,4 кв. м на вул. Бульварній, 1. Депутат Євген Алімов наголосив, що місто не перший рік має чималий дефіцит бюджету. То навіщо вилучати зі списку приватизації об’єкт, що мав би принести понад 600 тисяч гривень? «Це, як на мене, суттєві кошти, які можна було б використати на потреби соціальної сфери Олександрії», – сказав він.

Наступним питанням, яке викликало бурхливе обговорення, стало зниження плати за земельну ділянку у 80 гектарів, яку за сільгосппри-значенням використовує підприємець Андрій Сопєлкін. Слово взяв депутат Віталій Заріцький, який запропонував провести публічні торги і віддати землю тому, хто зможе платити більше. За словами В.Заріцького, сума в майже 140 тисяч гривень на рік плати за 80 гектарів – це занадто мало, тож немає сенсу її знижувати: «На початок нинішнього року місто має дефіцит бюд-жету у 27 мільйонів гривень. Економічна ситуація як у країні, так і в місті складна. Проте вже кілька разів на сесії виносять питання зниження плати за землю. Я вважаю, це лоббі певних політичних сил».

У результаті підприємець так і не отримав знижки, хоча його інтереси до останнього захищала секретар міськради Олена Богоявленська. Проти проекту голосували депутати різних фракцій.

Крім того, розглянувши клопотання мешканців багатоповерхівок, депутати прийняли рішення про створення в Олександрії ще 7 ОСББ.

Ірина Кошкіна

Один комментарий

  • Шёл мимо... пишет:

    Майже у кінці каденції наступає прозріння у частині повного баранізму депутатського корпусу.(не розуміють за що голосують!)
    Що характерно, є кому підказати як виправити ситуацію! Але де були Ці розумаки напочатку, коли йшла битва за демократичний Регламент проведення сесійних засідань? Хто схрумав і не поперхнувся т.зв. Депутатський День, по четвергах, напередодні сесії? На якому можна було вільно обговорити усі питання порядку денного сесії? Самим дрімучим, хоч щось зрозуміти!
    І це – НЕ дозволяло б з’являтись невідомому питанню, як “чорту із табакарки” на самій сесії!)

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень