8.03
2024

День тюльпанiв i мiмоз

Рубрика: Новости. Автор: Olena

З чим асоціюється дата 8 березня? Запитайте у будь-кого, і відповідь не забариться та буде однозначно типовою: це традиційне свято, Міжнародний жіночий день. А наскільки воно ТРАДИЦІЙНЕ і чи завжди воно – свято? І ось тут уже з’вляється простір для дискусій…

Хоча в Україні цей день відзначали давно і навіть ще задовго до епохи соціалізму, але на хвилях революційних змін у нашій Незалежній державі певного часу стали лунати радикальні голоси, мовляв, навіщо нам свято «комуністичної ідеології»? Забути його раз і назавжди! Тим часом більш помірковані опоненти заперечували: а власне, що поганого в самій суті цього заходу – ви що, жінок не поважаєте?! І ось такі суперечки доходили свого часу до Верховної Ради, де «перші голоси» аж двічі подавали законопроєкти про скасування 8 Березня як свята, але обидва рази ці пропозиції не знаходили достатньої підтримки. Ну а ми для повної ясності спробуємо коротко згадати об’єктивний історичний «бекграунд» цієї дати.
Отже, Міжнародний день боротьби за права жінок (англ.International Women’s Day), а ще точніше – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир (затверджений рішенням ООН від 1977 р.) – саме це означає 8-й день березня в сучасній історії. Насправді ж, походження дати ще давніше: 28 лютого (за старим стилем це дорівнює 8-му березня) 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки був запроваджений «Національний день жінки». Вже наступного року, натхнені американським прикладом, учасниці Другої міжнародної соціалістичної жіночої конференції в Копенгагені вирішили щороку за зразком Міжнародного дня праці відзначати у США і Європі «День жінок», присвячений передусім боротьбі за здобуття жінками виборчих прав.
Відтоді і дотепер дату, «узаконену» ООН, щорічно відзначають на згадку про культурні, політичні та соціально-економічні досягнення жінок. Міжнародний жіночий день у всьому світі проводять різними способами: у деяких країнах він у рангу державного свята. В інших країнах відзначається соціально чи місцево.
У деяких частинах світу МЖД досі відображає своє політичне походження, відзначаючись протестами та закликами до радикальних змін; в інших же, особливо на Заході, він в основному соціокультурний і зосереджений на святкуванні жіночності.
Україна – європейська країна. І схоже, надалі теж не збирається відмовлятися від відзначення міжнародної дати. Звісно, у нас давно вже ніхто не акцентує на якомусь там «соціалістичному присмаку» свята, що законно залишається державним. І нікому не спадає на думку організовувати в цей день жіночі маніфестації та протестні мітинги феміністського, соціального чи громадянського спрямування. Для українок і українців – це свято весни. А весна, як відомо, міцно асоціюється з красою, оновленням, сонячним теплом і душевним, що дуже споріднене з жіночністю. День 8 березня – ще одна гарна нагода чоловікам привітати всіх жінок незалежно якого віку, подарувати їм частку свого тепла в день тюльпанів, мімози і весняних первоцвітів…
Це були загальноприйняті наші уявлення. Ну а що думають про 8 березня особисто жінки? Про це поділиться прекрасна половина колективу «Олександрійського тижня», який завжди поважав і поважає традиції визначних дат.

Роздуми напередодні
жіночого свята

Тетяна Кривунь

Весна – час відродження і нових починань. З її приходом щось невловиме проникає у повітря… торкається вашої щоки, відгукується у всьому вашому тілі. О цій порі здається, що ось-ось, ще трішечки – і нарешті все буде добре. Через усі негаразди, невдачі, перешкоди все одно наскрізною яскравою ниточкою тягнеться чудове оптимістичне – ВЕСНА…
З чим у мене особисто асоціюється це красиве слово? – З любов’ю і надією, надією на те, що скоро закінчиться війна. Я зможу нарешті відвідати місце вічного спочинку мого тата, де не була з моменту початку бойових дій на Донбасі. Розповім йому про жахіття війни, про зруйновані села, міста і долі людей… І скажу, що саме весною прийшло розуміння того, що прийде той час, коли все буде по-нашому. Коли доля зробить крок убік і скаже: «Вам достатньо випробувань. Живіть спокійно»… І ми, пам’ятаючи про те, що після зими завжди приходить весна і що завжди треба рухатися вперед, будемо жити! Незважаючи ні на що будемо!..
Користуючись нагодою, вітаю усе жіноцтво з Днем 8 Березня і бажаю щастя і тепла. Щоб закінчилася війна. Щоб матері дочекалися своїх синів і доньок. Щоб поруч були тільки добрі, надійні люди, які у скрутну хвилину допоможуть не роздумуючи.
Нехай в очах жодної жінки не буде смутку, а зморшки якщо й з’являються, то тільки від сміху. І нехай весна квітне не лише на вулиці, а й у серцях кожної!

Надія Зайцева

Прихід весни викликає позитивні емоції. Особливий весняний стан зовсім не вигадка, ми всі його відчуваємо, але вже дві останні весни розстріляні, в нашій країні це дуже тяжко…
Ми на шляху вій-ни, яку не бажали. Ми у війні, яку не можемо зупинити, бо тоді не буде нас. Але я мрію про життя під мирним небом і перемогу в боротьбі проти жорстокого ворога. Бажання жити зараз, не відкладати на потім. Любити. Творити. Подорожувати. Бачити нові можливості. Допомагати.
Не тільки у день свята 8 Березня, а й завжди, бажаю зберігати в серці весняне тепло і святковий настрій. Нехай душевний підйом досягне творчих вершин і любовного апогею. Адже справжня жінка уособлює собою весну незалежно від святкової дати.
Весна – справді час особливий. Тож кохайте, будьте коханими! Втім, не лише навесні…

Неля Захарченко

Упіймала себе на думці, що роздумувати у мирний і воєнний час – це як небо і земля… Тягне до того, щоб вигорнути із душі усе наболіле, розруйноване і спустошене війною – може, тоді б стало легше. Але зразу ж даю внутрішню установку: ти мусиш бути сильною, ти – жінка, ти – берегиня, за тобою сім’я, яка вірить, що разом вистоїмо; на тебе розраховують колеги по роботі, ти можеш прислужитися людям своїми знаннями і досвідом. І з’являється підсилене приходом весни з її сонячними днями і свіжими вітрами бажання жити, сподіватися на мир і перемогу.
Усім читачам газети «ОТ» бажаю здійснення власних мрій і сподівань. Не забувайте цінувати кожен момент свого життя. Завжди ідіть уперед, навіть якщо дуже важко.

Олена Пилипенко

Весна ніколи не приходить сама – вона приходить в компанії з Вірою, Надією та Любов’ю. Це моя найулюбленіша пора року. Навесні відбувається дуже багато чудових речей. Я люблю спостерігати за весняною природою. Бачити, як усе навколо народжується, прикрашається після зимового сну. Разом з природою хочеться оновлення зовнішності, думок, хочеться змін не тільки в собі, а й у суспільстві. Так хочеться, щоб якнайскоріше закінчилася трагедія нашої країни.
Бажаю усім жінкам відчувати себе щасливими, гарними, коханими, щоб ваші близькі та кохані люди були завжди поруч з вами, зігрівали вас своїм теплом і турботою. Нехай теплий весняний вітер 8 березня принесе вам на своїх крилах радісний настрій, любов і щастя. Відпочиньте в цей день від життєвих повсякденних турбот, забудьте про проблеми, пориньте в океан уваги, відчуйте себе королевою, станьте найщасливішою жінкою на світі і залишіться нею назавжди!
Сподіваємося, що ця весна нарешті принесе нам Перемогу.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень