19.09
2022

Коли в місті розпочнеться опалювальний сезон, якою буде температура в квартирах, і чи взагалі в них буде тепло – на ці та інші запитання нашому кореспонденту відповіла директор КП “Теплокомуненерго” Алла Грибачова.

– Скажу відразу, що цьогорічний опалювальний сезон розпочнеться в останніх числах жовтня. Згідно з лімітами, встановленими Кабінетом Міністрів України, Олександрія отримає газу на жовтень місяць лише на три дні! Це означає, що якою б не була холодна погода, ми не зможемо включити опалення раніше 29-30 жовтня.

– Чиновники з вищого керівництва країни не-одноразово заявляли, що цієї зими температура в квартирах не буде вищою за 18° тепла.

– Жодних офіційних нормативних документів з цього питання поки що нам не надходило. Однак у СНіПах і так прописано мінімальну температурну норму в 18 градусів.

У минулі роки в Олександрії середня температура у житловому секторі була в межах 19-21°. Звичайно, в окремих випадках, залежно від місця розташування квартири, її утеплення та інших технічних аспектів, вона коливалася у бік зниження або збільшення. Але в середньому була не нижчою за 19°. Цього року вона буде нижчою навіть незалежно від того, чи надійдуть офіційні розпорядження чи ні. Справа в тому, що помісячні ліміти газу, затверджені для підприємства, починаючи з листопада по березень, скорочені на 10 %. Це означає, що пропорційно буде зменшена кількість виробленої теплової енергії і, відповідно, у квартирах буде холодніше, ніж у минулі роки. На квітень місяць взагалі не виділені ліміти газу. Тому виходитимемо з тих можливостей, які маємо.

З огляду на війну, враховуючи те становище, в якому перебуває сьогодні економіка, погодьтеся, це ще дуже непогано.

– Ймовірно, ви проробляєте найгірші можливі сценарії в умовах війни?

– Звісно. Для нас найголовніше – не допустити замерзання системи. Ось тоді може статися колапс. Тож, перш за все, важливо забезпечити у морозну погоду циркуляцію води у системі. А для цього – для роботи котлів – потрібен газ та електроенергія. Подача останньої нас хвилює найбільше. Хоч котельні і мають резервні електромережі, але в разі  надзвичайної ситуації, що призведе до їх пошкодження, можуть виникнути великі проблеми.

На сьогоднішній день малі міські котельні мають генератори, які забезпечать роботу агрегатів за будь-яких умов, а ось великі котельні, що обслуговують практично весь житловий фонд міста, генераторів не мають. Ми подали заявку на їх придбання, але поки що відповіді немає. Залишається сподіватися, що нічого надзвичайного в опалювальний сезон не станеться.

– «Теплокомуненерго» готове до нового опалювального сезону?

– Так, готові. Всі заплановані роботи з підготовки обладнання до опалювального сезону виконані. Цього року нами виконано великий обсяг роботи з ремонту котлів та теплових мереж. Нещодавно провели гідравлічні випробування, які, на жаль, виявили понад 20 поривів на магістралях, тому зараз займаємось їх ліквідацією.

Влітку, як і в усій країні,  постала проблема із сіллю, яка потрібна нам для хімічної підготовки води. Але нам вдалося провести закупівлю та завезти вагон солі. В теперішній час продовжуємо заготівлю дров для дров’яних котелень.

Цього року міська рада виділила нам шість мільйонів гривень, які частково використані на поточні ремонти, закупівлю матеріалів, солі, ПММ. Частина коштів буде спрямована на оплату обов’язкових платежів по договорах реструктуризаціі боргу перед НАК “Нафтогазом”.

– Як платить населення за спожите тепло?

– Тут картина вкрай невтішна – борг на сьогоднішній день становить понад 102 млн. гривень. Це борги трьох останніх опалювальних сезонів. Традиційно городяни починають сумлінніше платити за рахунками у грудні місяці, але до літа платежі значно скорочуються.

Ми розуміємо важке становище багатьох містян, тому закликаємо в разі матеріальних труднощів приходити до нас і укладати договори реструктуризації.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень