16.06
2016

Чим живе «крановий» завод

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Олександрійський завод підйомно-транспортного обладнання «Віра-сервіс Інтермаш» сьогодні залишається одним із найстабільніших підприємств у нашому місті. Це підтвердили хоча б останні повідом-лення про черговий великотоннажний виріб, виготовлений і відвантажений кранобудівниками. Детальніше про нього нам розповів директор заводу Михайло Сулятицький:


– Це був спеціальний контейнерний 190-тонний кран-перевантажувач. При перевезенні його комплектуючі вузли і агрегати зайняли 18 залізничних платформ. Пункт призначення – логістичний центр у Грузії, який зараз будується для освоєння так званого «Шовкового шляху». На мою думку, важливо відзначити, що це велике замовлення було виконано нашими працівниками у короткий термін: від проекту до виготовлення і відвантаження – всього за 4 місяці. Раніше подібні вироби ми виготовляли близько року.
– Здається, це не єдине виконане вами замовлення за останній час?
– Так, тільки у травні ми виготовили і відправили замовнику в Азербайджан 2 козлових крани вантажопідйомністю 12 т і шириною моста 66 метрів. Повинен сказати, що виготовленням та відправкою такого обладнання ми не обмежуємося: проводимо монтаж і налагодження кранів на місці їх розташування, а також за потребою замовника виконуємо різні споріднені роботи. Наприклад, вирішуємо такі спеціальні завдання, як підйом вантажів двома кранами, обслуговування радіокерованих кранів та багато інших, для чого направляємо своїх спеціалістів. Ці та інші можливості у нашого підприємства є.
– А як із замовленнями на перспективу?
– На даному етапі плануємо у серпні відвантажити ще два крани. Важливо, що зараз до нас повертаються колишні наші замовники, які знали підприємство у минулі роки. Тому наполегливо працюємо з ними як в Україні, так і в країнах СНД. Ведемо переговори і з розрахунком на європейський ринок. Але говорити про це детальніше зараз поки що і ранувато, і недоцільно з комерційних міркувань. Як тільки щось вийде, тоді обов’язково з вашими читачами поділюся.
– Отже, основний профіль підприємства – вантажопідйомні крани – залишається незмінним?
– Загалом так. Але повинен зауважити, що ми не прагнемо виготовляти «лінійку» звичайних кранів, які можуть виготовити всі. Наша марка – це крани спеціального призначення, наприклад, уже згадані контейнерні перевантажувачі, ливарні крани, обладнання для переміщення великих вантажів та інші. Також виробляємо великі металоємні форми для лиття мостових залізобетонних балок, спеціальні вузли і обладнання для кранів. Є ще невеликі замовлення від Міністерства оборони України.
– Зараз багато говорять про дефіцит робітничих кадрів, мовляв, важко знайти грамотних спеціалістів.
– Певною мірою це справді так. Але у нас завдяки стабільній і прибутковій роботі підприємства та непоганій зарплаті (середня по заводу становить приблизно 5 тис. гривень, хоча робітники-відрядники отримують і більше) вже склався злагоджений колектив, готовий виконувати складні завдання. Це інженерно-технічні працівники, досвідчені конструктори, яких удалося зберегти, і робітничі кадри – всього на сьогодні 160 чоловік. У подальшому, за умови реальності вищеназваних перспектив, можливе розширення виробництва. Але при наборі нових працівників ми віддаємо перевагу підготовленим. Втім, трудиться у нас і молодь, яка навчалася вже на нашому підприємстві у процесі роботи та вмотивована на працю.

О.Наріжний

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень