До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
– вчинене вперше – 1 гривня;
– вчинене вдруге – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг);
– за кожне наступне вчинене порушення – у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Також за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого Законом №265 порядку проведення розрахунків, застосовується штраф у розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн) та до посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн).
Дії, вчинені особою, в якої протягом року було здійснено адміністративне стягнення за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн) і на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 -340 грн).
З початку деклараційної кампанії олександрійцями подано 409 декларацій про майновий стан і доходи
За словами начальника Олександрійської ОДПІ Альони Тітекіної, сума задекларованих доходів, отриманих такими громадянами у 2014 році, становить майже 12,3 мільйона гривень та водночас самостійно нараховано майже 740 тисяч гривень податкових зобов’язань.
Так, уже 116 громадян задекларували майже 8,6 мільйона гривень доходів, отриманих у вигляді подарунків та спадщини.
Нагадаємо, що доходи, отримані у вигляді спадщини та подарунків, оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.
Олександрійська ОДПІ висловлює вдячність громадянам, які вже долучилися до кампанії декларування-2015, і нагадує, що задекларувати свої доходи слід до 1 травня цього року.
Для консультацій щодо електронного ПДВ – окрема телефонна лінія
В Олександрійській ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області виділено окрему телефонну лінію для надання консультацій з питань роботи системи електронного адміністрування ПДВ за номером 7-17-78.
Лінія працює щоденно, крім вихідних, з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 18.15.
Як заповнити платіжку в системі електронного адміністрування ПДВ
Для платників ПДВ автоматично відкрито рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:
– у полі «Отримувач» необхідно писати назву платника;
– у полі «Код» необхідно писати код за ЄДРПОУ платника;
– у полі «Банк отримувача» необхідно писати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
– у полі «Код банку» необхідно писати «899998»;
– у полі «№ рахунку» необхідно писати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.
Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповнювати згідно із загальними вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).
Прес-служба Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області