23.04
2018

Чи буде все добре?..

Рубрика: Новости. Автор: Lena

    Лідера групи «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука прискореними темпами готують до політичної кар’єри в Україні. Ця новина облетіла вже майже всі інтернет-портали, як результат – розгорілися гострі баталії навколо його персони. Одні вважають його патріотом країни, який тонко і душевно відчуває все, що коїться в Україні, а значить, має право претендувати на крісло президента. Інші називають його амбітним політиком в майбутньому, проте сумніваються у його компетентності для такої високої посади, вбачаючи при цьому американський вплив на його політичні заяви. І, як це вже стало модно, – супротивникам Вакарчука-президента приписують проросійську політичну налаштованість. Та чи все так однозначно? Маловідомі й незрозумілі широкому загалу ЗМІ вперто нав’язують образ щирого та енергійного патріота. Однак аналіз навіть нечисленних інтерв’ю зі співаком дозволяє зрозуміти його далеко не однозначні переконання. Вакарчук сповідує дивну суміш міфологій і різко негативно відгукується про українських націоналістів.


   Та може, це все фейк?

  Проте, на фейк не схоже. Ви помітили, що лідер «ОЕ» досить тривалий час відсутній в українському медіа-просторі? Виявляється, він за допомогою американських консультантів і справді активно готує власний політичний проект, повідомляє Newsonline24. При цьому, поки відбувається його навчання, Вакарчук намагається не потрапляти в інформаційне поле без необхідності та не прив’язувати себе до сучасних політичних сил. За інформацією кількох джерел, співак працює над запуском політичного стартапу під робочою назвою «Європейський вибір», а тому він не повинен асоціюватися у виборців з будь-яким справжнім політиком. Він буде розкручуватися за абсолютно новими, мало відомими в Україні політичними технологіями.

   До речі, нещодавно Вакарчук виступив у Києво-Могилянські академії і, як дехто вважає, фактично зробив «заявку на президентство», окресливши своє бачення процесів перед молоддю, за посиланням на власні джерела повідомляє Znaj.ua.

   Думка політологів

   Відомий політолог Андрій Золотарьов назвав бачення Вакарчуком майбутнього України «вельми невиразним»: «Після лідерських курсів у Стенфорді у нього досить абстрактне уявлення, що робити з країною. Тут Вакарчук програє всім… Святослав Вакарчук вже був в політиці. Під час позачергових виборів 2007 року він був обраний до складу парламенту за списком НУНС. За рік свого перебування у Верховній Раді так і не зрозумів, навіщо він там опинився. Здається, він тільки раз виступив з трибуни з невиразними пропозиціями жорсткіше регламентувати рекламу алкоголю і тютюну на телебаченні. У підсумку склав мандат з формулюванням «політика – це не моє», – написав політолог у на своїй сторінці у Facebook.

   Приблизно те ж, але у більш грубій формі заявив політолог і поет Ігор Гридасов. Він сказав, що завданням Вакарчука є виконання «підступного плану з дестабілізації України». Відомий політолог Олександр Кочетков проаналізував президентські перспективи Святослава Вакарчука. Він розповів, що кумир мільйонів українців може стати гідним лідером. Політолог також уточнив, хто буде формувати команду для співака, передає «Преса України».

  Він додав, що сьогодні українській державі потрібен інший лідер, який стане «смертельним вироком зрадникам України».

  «Сьогодні Україні потрібен президент-воїн. І якщо він буде робити те, що повинен, його прихильники будуть регулярно критикувати. А противники – люто ненавидіти. Але Славко звик, що його люблять. Йому подобається, що його люблять. Якщо в ресторані до нього не підходять люди з проханням сфотографуватися на пам’ять, він починає сумувати», – зазначив він. Кочетков також зазначає, що Вакарчук – це протеже Віктора Пінчука, який «знає, чого хоче і як цього домогтися».

    Купи-продай

    Цікаво, що за розкрутку політичного стартапу Вакарчука взялися два олігархи, які нібито постійно ворогують і змагаються за фінансові активи – Сергій Льовочкін (разом з Віктором Пінчуком) і Ігор Коломойський. Саме вони виступають не тільки головними спонсорами проекту співака, але і надають потужну медіапідтримку для поки «нульової стадії» розкрутки політичного бренду «Вакарчук-президент».

   Таке, здавалося б, протиріччя, цілком логічне і зрозуміле, враховуючи, як олігархи планують і розподіляють фінансові потоки та активи. Народний депутат Сергій Льовочкін – екс-регіонал, член Опозиційного блоку, колишній голова АП Януковича, бачить в стартапі свої плюси на майбутніх виборах. Якщо Вакарчук програє, то відтягне на себе значну кількість голосів патріотично налаштованого електорату, переважно молоді, а завдяки цьому – дозволить пройти інший, більш важливій фігурі на шахівниці Льовочкіна. Якщо виграє – залишиться вин-ним олігархові. Це, так би мовити, інвестиція в майбутнє, яка має потужні перспективи.

   Ігор Коломойський має власні інтереси в розкручуванні політичного бренду «Вакарчук». Для нього цей співак є довгостроковим проектом, який замінить нинішніх політиків, що прискореними темпами вичерпують підтримку електорату, а отже, співак і його політична сила зможуть стати цілком сприйнятливою заміною для нинішніх політично збанкрутілих політиканів, кар’єра яких може закінчитися цілком прогнозованим результатом.

   Наочним підтвердженням підтримки олігархів служать не тільки потужні вливання, але і нинішня медіа-підтримка співака. Так, медіа-імперія Сергія Льовочкіна, при негативі політика до української національної ідеї, цілком позитивно розкручує пісні й образ «Океану Ельзи». З іншого боку, Вакарчук підтримує добрі стосунки з Ігорем Коломойським і його оточенням. Канал «1+1» ніколи не показує якісь негативні відгуки про співака, а його самого іноді бачать на Володимирській у ресторані «Да Вінчі», який знаходиться в одній будівлі з київським офісом олігарха.

   Старт був чотири роки тому

  Політичні консультанти над політичним перетворенням Святослава Вакарчука почали працювати ще під час Майдану, і тоді ж почали повільно розкручувати його політичний імідж, але ще як аморфного і самостійного «правдоруба» без зрозумілої політичної платформи. Зараз він вже кілька місяців навчається в США в одному з престижних вузів за програмою для майбутніх лідерів. В Україні розкручуванням лідера «ОЕ» зайнялася продюсер Олена Мозгова, яка вже багато років працює в шоубізі. У медіа-середовищі вона неодноразово висловлювала надію, що її протеже Святослав Вакарчук є «хорошим варіантом» для країни, і «в доступному для огляду майбутньому він може стати президентом України. Йому не вистачає для цього деяких знань, ось він їх зараз і отримує». Там він, до речі, навчається разом з Русланою, яку також планують просувати як політичний проект.

   З політичної сім`ї

  Варто зауважити, що сім’я Святослава постійно перебувала навколо політики, ще з радянських часів. Його батько Іван Вакарчук, завдяки впливу родичів, був не на останньому місці ще серед радянських еліт.На президентських виборах в 1999 році він став довіреною особою Леоніда Кучми, а в 2004 відкрито закликав голосувати за Ющенка. Тоді ж він потрапив до близького оточення Сергія Льовочкіна.

   Далі буде цікавіше…

  Громадський діяч Дмитро Співак у коментарі Inforesist висловив наступне: «Мені дуже подобається творчість Слави і «ОЕ». Я по-справжньому поважаю його громадянську позицію. Він професіонал своєї справи. Тут без варіантів. Але чому ви думаєте, що він може бути успішним президентом України? Які аргументи? Славік хоч кимось керував, крім свого колективу? Ну ось. А команда у нього є? Ні, я розумію, що ті, хто поведе його в президенти, сформують йому команду. Дадуть правильних людей, радників, міністрів. Тоді чим це відрізняється від сьогоднішньої ситуації кумівства і політичних договірних?»

   На думку експерта, вже краще висувати на пост глави держави Володимира Зеленського, який створив і зараз керує величезним холдингом, де працюють тисячі людей. Тому можна зробити висновок, що Зеленський знає, що таке економіка, договірні відносини, формування власної логістики та інше. Співак додав, що всього цього у Вакарчука немає, так само, як і досвіду в політиці. Але очевидно, що головною перевагою Святослава є те, що він – не з олігархів, тому корупція йому не цікава. Політик переконаний, що без серйозного фінансування тих же олігархічних кланів президентом в Україні не стати. Ніяк!

Ірина Кошкіна

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень