1.08
2017

    За останніми офіційними повідомленнями, громадяни, які мають заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, у подальшому будуть позбавлені субсидії. Але у таких повідомленнях детально не пояснюється, яким чином управління праці й соцзахисту населення буде знати про те, що у заявника немає заборгованості. Є й інші питання: якщо боржник зараз погасить заборгованість, чи отримає він (його домогосподарство) субсидію у майбутньому опалювальному сезоні, чи йому потім треба буде доводити управлінню праці відсутність свого боргу відповідними довідками? А в які терміни з погашенням боргів слід «укластися» боржнику?

 В.Шевченко, олександрієць

   Зміни до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», про які запитує читач, визначені Постановою Кабінету Міністрів №300 від 26 квітня 2017 року. Вони набрали чинності з 1 травня поточного року.

    Перш за все слід зазначити, що зараз житлова субсидія перераховується управлінням праці на наступний період з травня місяця. При цьому справді враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖК-послуг. Ось як це викладено у згаданій Постанові:
“Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян, і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві й Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин».

   Здається, цей витяг з Постанови №300 начебто відповідає на запитання читача. Але як зазначають самі фахівці Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, у зв’язку з таким нововведенням може виникнути ряд інших супутніх питань, на які ця Постанова поки що не дає відповіді. Отож у подальшому всі додаткові складнощі, пов’язані з боргами користувачів субсидіями, потребуватимуть окремих роз’яснень.

  До речі, у Постанові не згадуються домогосподарства, які звертаються за субсидією вперше, отож їм ця адресна допомога може бути призначена навіть за наявності боргів з оплати за ЖК-послуги. 300-та Постанова, крім згаданих, визначає також й інші зміни до Положення про призначення субсидій.

  Для довідки: в Олександрії нараховується 39 130 домоволодінь. З них на даний час користувалися субсидією на оплату ЖК-послуг 27 тисяч сімей (домоволодінь). Тобто виходить, що протягом останніх трьох років неспроможними самостійно оплачувати найнеобхідніші умови для свого проживання стали 70 відсотків сімей. Ось така невесела статистика…

   Тим часом держава постійно щось «удосконалює» в механізмах отримання цієї допомоги. Напевне, державу не дуже влаштовує таке співвідношення отримувачів і платоспроможних, і вона хоче змінити цю статистику на свій лад…

С.Колмаков

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Що означає “може зменшитись”?
    Звичайно зменшиться!
    Хіба є ще такі наівняки, котрі вірять, що влада працює на покращення життя людей?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень