14.10
2021

Бюджетним організаціям пропонується укладання договорів на 15 місяців з фіксованою ціною на газ. Про це під час брифінгу повідомила директор департаменту ЖКГ облдержадміністрації Ольга Довжук.

«Бюджетні організації відповідно до норм чинного законодавства та кодексу газотранспортної системи, закуповували газ на торгах, відповідно до проведених процедур закупівлі. Через суттєве здорожчання вартості природного газу, більшість постачальників з якими були укладені контракти до 1 січня поточного року подали всім споживачам про розірвання таких контрактів і пропонували ціну до кінця поточного року, починаючи від 35 до 45 гривень за кубометр. У місцевих та державному бюджетах немає достатньо коштів для забезпечення сплати такої ціни газу. Тож при прийнятті Меморандуму, який був підписаний 30 вересня, згідно пункту 10, передбачалося те, що Уряд та Президент будуть вживати заходів, щоб винайти можливість, щоб зменшити цю ціну», – пояснила Ольга Довжук.

На сьогодні було винайдено відповідний механізм і НАК «Нафтогаз України» запропонував через свою компанію «Нафтогаз Трейдинг» для бюджетних організацій укласти договори на 15 місяців до 1 січня 2023 року з ціною 16,5 тис. гривень за 1000 кубометрів газу. Це дозволить усім бюджетним організаціям терміново укласти такі контракти. Цей алгоритм вже відпрацьовано з закладами охорони здоров’я та іншими бюджетними організаціями на території області. Нині розпочато оформлення потрібних документів компанії.

«До кінця сьогоднішнього або ж початку завтрашнього дня усі ці організації мають подати відповідні документи, отримають підписані договори, ліміти постачання природного часу і на території області в усіх почнеться опалювальний сезон», – додала директор департаменту ЖКГ.

За її словами, теплопостачальні організації вже сьогодні отримали додаткові угоди від «Нафтогаз Трейдинг» , де передбачена фіксована ціна газу складає 13 538 гривень для постачання без ПДВ теплової енергії бюджетним організаціями. На сьогодні підприємствам дозволяється коригування обсягів газу для населення та бюджетних організацій, тож кожна теплопостачальна організація може вказати необхідний обсяг газу.
«На сьогодні в області вже розпочався опалювальний сезон і він триває.

«На 7:00 сьогоднішнього дня з опаленням 21% об’єктів соцсфери: заклади освіти, охорони здоров’я, ДНЗ» працює 136 котелень з 397. Поступово до опалення будуть підключатися усі заклади соцсфери», – резюмувала Ольга Довжук.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень