23.12
2016

Бюджет – попереду області

Рубрика: Новости. Автор: Админ

    Шістнадцятого грудня відбулася двадцять п’ята (чергова) сесія міської ради, на порядок денний якої було внесено 20 питань. Одним з найголовніших, безумовно, було питання під номером 8 – про міський бюджет на 2017 рік. Але, напевне, з огляду на складність даного питання, надійшла пропозиція перенести його розгляд на кінець черги денної.


А спочатку депутатам, як завжди, був наданий час для «розминки» – озвучення депутатських звернень і запитів. Бажаючих не бракувало: звернення стосувалися переважно житлово-комунальних проблем та інших питань життєдіяльності міста, отож відведені півгодини були використані сповна.

  У ході роботи пленарного засідання народні обранці затвердили ряд цільових програм: Програму економічного та соціального розвитку, обговорену напередодні на громадських слуханнях, Програму підготовки юнаків до служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях і організації прописки і призову в Олександрії на 2017 рік. Була ухвалена програма відшкодування частини коштів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження на 2016-2020 роки, а також перспективний план роботи Олександрійської міської ради на перше півріччя 2017 року. У новій редакції затверджено Положення про територіальний центр соціального обслуговування населення міста. Також депутати затвердили список присяжних засідателів для міськрайонного суду у кількості тридцяти осіб.

   У ході подальшої роботи змін зазнала міська комплексна Програма підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО, вшанування загиблих на 2014-2016 роки. Зокрема внесено доповнення до надання (до передбачених законодавством пільг у тому числі) одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у зоні проведення АТО.

    За активну участь у роботі органів самоорганізації населення, сумлінне виконання завдань, покладених на квартальні комітети, депутати виділили кошти на виплату одноразової винагороди головам квартальних комітетів. А багатоквартирний будинок по вул. Козенка (колишня Тельмана), 10 нарешті отримав визначений статус – рішенням сесії був переданий з балансу комерційної фірми «Шанс» на баланс КП «Житлогосп». Як сказав з цього приводу міський голова Степан Цапюк, нарешті митарствам жителів цього будинку покладено край. (Як відомо, цей 4-поверховий будинок збудований і заселений жителями вже досить давно, але його юридична приналежність досі була фактично невирішеною через різні сторонні фактори, що завдавало клопоту мешканцям у плані укладень договорів тощо).

   Вносячи зміни до бюджету міста на 2016 рік, сесія розподілила вільний лишок від перевиконання бюджету у сумі 1 млн 411 тис. гривень, спрямувавши їх на компенсацію пільгових перевезень (200 тисяч грн), на дотацію КП «Благоустрій» (300 тис. грн) та 1 мільйон гривень – на субвенцію обласному підприємству «Дніпро-Кіровоград». Різницю між розподілом і отриманим лишком у 89 тис. грн планується покрити за рахунок перевиконання річного бюджету в грудні.

  А головне питання (затвердження бюджету майбутнього року) викликало бурхливе обговорення і суперечки. Головна проблема, на якій наголошували опоненти запропонованого фінансового документа, була у тому, що в проект міського бюджету не закладена мінімальна зарплата у 3200 гривень, котра, як відомо, ще не «узаконена» державою, відтак у місцевому бюджеті взята за основу «мінімалка» 1600 грн, до того ж і Державний бюджет ще не прийнятий. Отож, мовляв, після ухвалення Верховною Радою цих документів міський бюджет матиме великі проблеми. Дискусії затягнулись, і міський голова оголосив перерву. А коли депутати повернулися до розгляду даного питання, протиріччя у їхніх поглядах уляглися, і вони проголосували 29 голосами (один утримався) за міський бюджет-2017, у якому доходи і видатки визначені у 600 мільйонів 17 тис. гривень. Як відзначив на завершення міський голова, Олександрія першою у Кіровоградській області прийняла бюджет на наступний рік.

   Варто зазначити, що у головному кошторисі з’явилися, зокрема, такі нові видаткові рядки, як виділення коштів у сумі 112 тис. гривень на поїздки учнів на навчальні олімпіади, конкурси та спортивні змагання, а також 360 тис.гривень для забезпечення депутатської діяльності (по 10 тисяч на кожного депутата) на перше півріччя майбутнього року. Ці кошти вони повинні будуть використати для вирішення проблем виборців, що проживають на закріплених за депутатами територіях.

   Також депутати розглянули та ухвалили ряд земельних та архітектурних питань порядку денного.

О.Іванченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень