Безготівка “в законі”
Уже з нового року олександрійські підприємці мають запровадити обов’язкову безготівкову форму розрахунків з покуп-цями та клієнтами. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міні-стрів України. Що це означатиме для містян, ми попросили роз’яснити начальника Олександрійської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Кіро-воградській області Яніну Нечипоренко.
– Кабінет Міністрів установив строки, до настання яких торговці повинні забезпечити безготівкові розрахунки за продані ними товари.
До 2026 року POS-термінали будуть зобо-в’язані встановити всі торговці, включаючи продавців на ринках – платників єдиного податку першої групи. Згідно з постановою, торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків через POS-термінали, включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно:
– з 1 січня 2023 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб;
– з 1 січня 2024 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
– з 1 січня 2025 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб;
– з 1 січня 2026 року – торговці – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.
Водночас вимоги не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій.
Суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.
Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів (через платіжний термінал) тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу-підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3400 грн).
Аналогічне повторне правопорушення, вчинене впродовж календарного року, тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн – 17000 грн)
Крім того, за обмеження або відмову в реалізації прав споживачів, суб’єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, у тому числі ресторанного господарства, несуть відповідальність у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).
Олександрійська ДПІ просить громадян повідомляти про факти продажу товарів без застосування РРО/програмних РРО або без видачі відповідних фіскальних чеків через чат-бот StopViolationBot в месенджері Telegram або за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «6».
Г. Сергєєв
Залишити відповідь