10.10
2022

Балет як вищий пілотаж

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Коли в країні війна і нерви на межі, саме час поговорити про “тонкі матерії”. Якщо хтось не знав, є в Олександрії місце, де можна забути про тягар буття і поринути в атмосферу танцювального мистецтва. Це студія Alex modern, де навчають сучасної хореографії та класичних танців.

Виявляється, незважаючи на війну, у місті є люди, які цікавляться балетом. А ще виявилося, що тихим і спокійним балет може здатися лише збоку. Це “натягнутий нерв”, який потребує колосальної віддачі, максимальної енергії та праці до “сьомого поту”.
Як розповіла керівник студії Ольга Цапюк, сьогоднішні діти та їхні батьки віддають перевагу сучасним танцям – вони більш вільні та ексцентричні. Тут можна швидше знайти свій вираз. А ось у балеті для того, щоб “стати на пуанти”, потрібні роки рутинних тренувань біля станка. Це довго, нудно та втомлює. Тут потрібно працювати на межі можливостей, потрібна колосальна сила характеру та залізна воля. Проте балет вважається найвищим танцювальним пілотажем. Це мистецтво, що має велику витонченість і елегантність, яке викликає велику повагу вже тільки при згадці про його назву. Більше того, це спосіб життя для того, хто ним займається.
Але сам собою класичний танець це ще не Балет з великої літери. Балет – це не просто танець, це вид сценічного мистецтва, спектакль, зміст якого втілюється у музично-хореографічних образах. Це завершене дійство, постановка, що містить цілу серію складових.
Тобто навчитися танцювати ще не означає стати балериною.
– “Ліпити” тіло потрібно до 10 років, але є й винятки, каже Ольга. – Наприклад, до нас прийшла дівчинка 9 років, але лише у 12 років вона “стала на пальці”. І все ж вона – наша гордість, бо змогла вступити до Київської академії танцю імені Сержа Лифаря.
За весь час нашої роботи всього два хлопчики виявили бажання вчитися класичному танцю. Чомусь прийнято вважати, що це не чоловіче заняття. А загалом, до нашої школи ходить 60 вихованців (до війни було 80)…
Школа Alex modern добре і давно відома у місті, а також далеко за його межами. Колектив у 2018 році отримав звання “Талант року” Олександрії, також був у топі 30 найкращих колективів Art Dance 2018-2019. За 6 років існування він брав участь у багатьох фестивалях та конкурсах різного рівня і практично звідусіль повертався з перемогами та нагородами.
– Ставити балет дуже складно, ми практикуємо постановки класичних танців на сцені ПК “Світлопільський”, – продовжує Ольга. – Дівчата танцюють варіації зі світових балетів, наприклад, “Дон Кіхот”, “Есмеральда”, “Павільйон Арміди”, “Баядерка”. Кожен виступ я продумую так, щоб глядач побачив не просто танцювальні номери, а й простежив сюжетну лінію, задумався про те, що відбувається на сцені, знайшов щось своє та побачив свою особисту історію.
Цього року ми додали нову дисципліну – імпровізацію. Це складний, але захоплюючий напрямок. Для розуміння питання скажу, що вихованці на заняттях повинні представляти і втілювати різні варіації, наприклад, потрібно зуміти “ізолювати” все тіло і тільки руками зобразити старого дідуся, що в’яне. Або передати імпульс будь-якої частини тіла.
Зараз відкрився набір дітей 4–13 років, тож якщо хтось хоче прищепити своїй дитині почуття прекрасного, розкрити та розвинути талант, який закладений у ньому самою природою, то запрошуємо до нашого колективу. А ще треба знати, що танці формують правильну поставу, підвищують гнучкість, розвивають уміння тримати рівновагу та координацію.

С. Іванов

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень