3.03
2019

Загалом виступ Гриценка у театрі тривав понад годину. Більшість часу він відвів для відповідей на запитання присутніх. Їх, до речі, зібралося цього вечора повен зал. Здебільшого це були люди старшого віку, але так звана “стабільна категорія”, яка ходить на вибори. Проте була й молодь і навіть ставила запитання. Були і провокатори-гастролери, що їздять за Гриценком у різні міста і ставлять незручні питання. Спеціально для них кандидат анонсував наступне місто свого передвиборчого турне, на що зал відреагував оплесками.

На вже “заїжджені” звинувачення про руйнування і розкрадання армії на посаді міністра оборони Гриценко відповідає: “Перші звинувачення прозвучали в 2014 році на попередніх виборах. Минуло п’ять років – нові вибори. Просте запитання: чому мене досі не посадили? Чому жодної справи за п’ять років не порушили?”.

Суть своєї передвиборчої програми “Чесний президент – служитиме людям!” Анатолій Гриценко сформулював коротко: забезпечити те, що мало б бути давно в українців – нормальне життя.

– Люди мають почуватися нормально в Україні, просто жити. Треба повернути їм відчуття впевненості і надії. Без революції і майданів, достатньо 31 березня зробити свій вибір, – зауважив Анатолій Гриценко.

Для того, щоб нормальне життя таки настало в Україні, аби з командою втілити заплановане, на його думку, достатньо п’яти років, тобто однієї президентської каденції.

Риба гниє з голови – чистити корупцію теж треба з голови

– Риба гниє з голови, значить, почнемо її чистити з голови: Банкова, Кабмін, СБУ, прокуратура, парламент, аж до самого низу. Кілька жирних котів посадити, і є за що, тоді зрозуміє і решта, що це не жарти, – каже Анатолій Гриценко. – Дві речі, які я введу для цього: періодична перевірка на детекторі брехні, а також провокація хабара. Кожен чиновник, який ітиме на державну службу, матиме на увазі, що в будь-який день до нього можуть зайти і спровокувати на хабар.

Крім того, Гриценко пропонує першочергово внести до ВР законопроекти про імпічмент та зняття недоторканості з народних обранців. Також обіцяє, що не буде “любих друзів” і кумів на керівних посадах.

– З корупцією боротися легко, якщо починати з першого крісла, згори, – відзначив Гриценко.

Приміром, на думку кандидата, уже зараз пенсії в країні мають бути понад 200 євро. Це стане можливим у разі повернення коштів від корупційних схем.

– Ми з представниками Української ради бізнесу підрахували, скільки корупція забирає з бюджету – від 230 до 400 мільярдів гривень на митницях, на державних закупівлях, на ліках, на держпідприємствах, – розповів Анатолій Степанович. – Їх вистачить і лікарю, і вчителю, і солдату, і родині загиблого солдата, і пенсіонеру.
А ще треба позбутися корупційних складових у тарифах. Гриценко вважає, що кожна сім’я має сплачувати за комунальні послуги не більше 15% свого сукупного доходу.

Зробити “польські” зарплати в Україні й забезпечити робочі місця
Перш за все, він пропонує платити “польську” за розмірами зарплату в понад 700 євро в Україні, аби українці не виїздили і залишалися працювати вдома.

– Ми півроку працювали з промисловими асоціаціями і переконані: вони в змозі платити таку зарплату, – розповів Анатолій Гриценко. – Вони в тому зацікавлені, бо керівники підприємств кажуть: “Я не можу знайти слюсаря, зварювальника, інженера-технолога, енергетика. Усі – в Польщі”.

Роботодавці сьогодні готові до такого рівня зарплат, але лише за умови, що вони не будуть платити так званий «корупційний податок» – побори на кожному кроці під час перевірок контролюючих органів. Тоді кошти, які нині йдуть на хабарі, можна направити на розвиток виробництва і підвищення зарплат.

– Ми з Федерацією роботодавців України підписали спільний план дій зі створення двох мільйонів нових технологічних робочих місць, що піднімають виробництво, де справді серйозна зарплата. Але розгортання нового виробництва потребує часу, – каже Гриценко.
Він також пропонує забезпечувати робочими місцями першочергово випускників вишів за держзамовленням.

Крім того, один серед перших його кроків на посаді президента – перепис населення. Це потрібно для того, аби провести пенсійну, медичну, освітню реформи, а також розвивати науку й промисловість.

Ліки стануть удвічі дешевшими

Також присутні на зустрічі з Анатолієм Гриценком поцікавилися, чи буде медицина безкоштовною. Спікер відповів відверто і чесно.

– Ніколи медицина не була безкоштовною, якщо ми чесні з собою, то повинні це визнати, – каже Гриценко. – Абсолютно безкоштовної медицини не може бути.

Але йдеться про те, що вона повинна гарантувати людині захист, якість і доступність. Натомість ліки стануть дешевшими і доступними, зокрема, для пенсіонерів.

– Вартість ліків буде зменшена вдвічі, – пообіцяв кандидат у Президенти. – І держава відновить контроль за їхньою якістю. Тому записав у програмі, що ми відновимо і будемо використовувати кримінальну відповідальність за підробку ліків. У всій Європі ліки не є товаром. Ліки – це здоров’я і життя.

За десять хвилин до завершення заходу в спікера спрацював будильник, як і перед цим на прес-конференції, який нагадав, що запланований час закінчується. Однак, очевидно, так швидко прощатися не було бажання ні в кандидата, ні в присутніх. Питання продовжували лунати з зали. Анатолій Гриценко продовжував відповідати, тричі називаючи кожне нове питання “останнім”. Врешті-решт, ведуча пояснила, що кандидату потрібно в дорогу, адже практично щодня він відвідує інше місто. Завершилася зустріч спільним виконанням гімну України.

За матеріалами інтернет-порталу «Гречка»  ПР

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень