1.10
2015

У рамках інформаційного проекту «10 запитань керівнику» ми спілкуємося з головою Олександрійської районної державної адміністрації Андрієм Коломійцевим на актуальні теми, які сьогодні турбують жителів нашого міста та району.

Андрію Олександровичу, на якому етапі сьогодні знаходиться питання об’єднання громад на території Олександрійського району, та які зміни після проведення цієї реформи відчують звичайні люди – жителі громади?

– Питання об’єднання громад на території Олександрійського району сьогодні перебуває на стадії обговорення. Влітку цього року Кіровоградською обласною радою був прийнятий перспективний план, згідно з яким Олександрійський район має об’єднатися в одну велику Олександрійську територіальну громаду з центром у селищі Новій Празі. Цей план отримав схвалення на засіданні Кабінету Міністрів України, а тому сподіваємося, що через два роки ми успішно проведемо територіальну реформу, яка надасть нові можливості для розвитку Олександрійщини.

Після проведення реформи пересічні жителі кардинальних змін у своєму житті не відчують. Певні зміни торкнуться лише інфраструктури тих населених пунктів, які будуть визнані центрами майбутніх територіальних громад та бюджетоутворення відповідного територіального центру. За таких умов відбудеться відповідне зменшення кількості сільських та селищних бюджетів із подальшим визначенням єдиного бюджету на одну громаду. На практиці це означає можливість громади перерозподіляти свій фінансовий ресурс самостійно та особисто визначати пріоритетні напрямки витрат власного бюджету.

– Сьогодні одним із актуальних питань залишається призначення субсидій. Прокоментуйте, будь ласка, як зараз відбувається процес призначення субсидій в Олександрійському районі?

– Це питання дійсно досить актуальне сьогодні не лише для жителів Олександрійського району, а й взагалі для всіх громадян нашої країни. Наближається опалювальний сезон, а враховуючи зростання цін на енергоносії та природний газ, якого буде використано в рази більше, ніж у теплий період, люди суттєво відчують це подорожчання. Можу сказати, що сьогодні робота з призначення субсидій для населення району ведеться планомірно та організовано. На даний час вже майже дві тисячі домоволодінь подали заявки на призначення субсидій, але я впевнений, що з початком опалювального сезону ця цифра збільшиться. Тому хочеться в черговий раз звернутися до мешканців Олександрійського району та нагадати, що ще є час до початку опалювального сезону, щоб подати відповідні заяви до управління соціального захисту населення та скористатися можливістю отримати субсидію. На сьогодні ця процедура максимально спрощена, що дає можливість багатьом мешканцям Олександрійського району в найкоротші терміни оформити субсидію.

– Аналізуючи свою роботу на посаді голови Олександрійської райдержадміністрації, як Ви особисто можете оцінити свій управлінський досвід та які для себе ставите зав-дання й перспективи на майбутнє?

– Мабуть, не зовсім правильно оцінювати та говорити про свої здобутки, адже, як правило, про кожну особу та результати її діяльності говорять люди, які бачать ці результати та мають змогу їх оцінити. Однак, відповідаючи на поставлене запитання, скажу так: я маю чималий дос-від роботи, адже свою трудову діяльність розпочав ще в період навчання в Одеському державному економічному університеті, на останньому курсі якого я вже працював автослюсарем. За два роки я був призначений на керівну посаду та мав у підпорядкуванні декілька десятків працівників.

З 2005 року я розпочав свою діяльність на державній службі, обіймаючи посади від головного спеціаліста управління економіки до заступника голови Олександрійської районної державної адміністрації. Після завершення каденції Президента України Віктора Ющенка мені було запропоновано очолити фінансово-кредитний департамент одного з найпотужніших агропромислових підприємств ТОВ «УкрАгроКом», де я пропрацював два роки, поєднуючи цю роботу з керівництвом транспортним підприємством ТОВ «КД-ТРАНС», яке до речі, повноцінно працює й сьогодні, здійснюючи близько 40% маршрутів Олександрійщини.

З 2012 року я працював помічником-консуль-тантом народного депутата України, а сьогодні – діючого губернатора Кіровоградської області Сергія Кузьменка, і з 2014 року – тепер вже народного депутата України Анатолія Кузьменка.

На початку цього року губернатором мені було запропоновано очолити найбільший район не тільки у Кіровоградській області, а й в усій Україні. Звичайно ж, це було непростим рішенням для мене, адже очолювати район – це, в першу чергу, велика відповідальність передусім, перед жителями, які довірили мені свій добробут. Однак, зважаючи на підтримку громади та губернатора нашої області, я все ж таки прийняв пропозицію Сергія Анатолійовича, та вже у лютому цього року розпорядженням Президента України мене було призначено на посаду голови Олександрійської районної державної адміністрації.

Посада голови району – це щоденна кропітка робота, яка потребує певного досвіду у вирішенні різноманітних питань життєдіяльності та розвитку району; низки проблем, з якими постійно доводиться стикатися в роботі. https://ladyx.ch. Однак, незважаючи на зовнішні та внутрішні, не завжди сприятливі фактори, сьогодні Олександрійський район залишається одним із найстабільніших у Кіровоградській області. І це дає мені підстави говорити про певний управлінський та керівний досвід. Вважаю, що кожна людина повинна постійно підвищувати свій власний рівень та прагнути самовдосконалення. А тому я завжди намагаюся працювати над собою, підвищуючи свою професійну кваліфікацію та робити все можливе для власного розвитку та особистісного зростання. І це дає мені впевненість у правильності свого наміру в майбутньому балотуватися на більш високі посади, на кшталт посади міського голови; завжди йти тільки вперед і ніколи не зупинятися до досягнутому.

– Ви говорили про підтримку губернатора Кіровоградської області Сергія Кузьменка. Наскільки Ви розраховуєте на допомогу від нього та підтримку його прихильників?

– З Сергієм Кузьменком ми працюємо дуже тісно з 2012 року – з того періоду, коли він балотувався до Верховної Ради України. Вже у той час у нас була досить потужна команда, працюючи в якій, мені особисто доводилося спілкуватися з багатьма жителями Олександрії та району й вирішувати проблеми, з якими вони до нас зверталися. Як показали вибори минулих років, під час яких жителі Олександрійщини обрали народним депутатом України Сергія Кузьменка, а потім і депутата до Верховної Ради України Анатолія Кузьменка, я можу впевнено сказати, що наша команда має достатню підтримку громади, адже люди нам довіряють. Ми завжди намагалися й намагаємося зараз всіляко допомагати та вирішувати проблемні питання, які хвилюють людей. Адже саме довіра громади є найціннішим та найяскравішим показником правильно обраного шляху в роботі будь-якого керівника.

І саме тому я маю підстави розраховувати на підтримку як з боку губернатора області, так і з боку його прихильників та громади Олександрійщини.

– Ви добре знаєте район, особливості роботи та проблеми сільгоспвиробників. А наскільки Ви обізнані зі специфікою життєдіяльності в місті, які завдання вважаєте для Олександрії першочерговими?

– Передусім хочу сказати, що Олександрія, як і будь-яка інша територіальна одиниця, має свої унікальні проблеми, вирішення яких залежить, насамперед, від спільних зусиль влади та жителів міста. Протягом останніх трьох років я мав можливість спостерігати за політичною й соціально-економічною ситуацією в Олександрії та аналізувати дії й методи вирішення тих чи інших проблем нашого міста. І саме тому я вважаю за необхідне, в першу чергу, забезпечити реалізацію проектів, спрямованих на зміну застарілої системи влади на нову, більш відкриту та зрозумілу для звичайної людини. Щоб кожен житель Олександрії мав змогу, за бажанням, брати активну участь як у політичному, так і в економічному житті нашого міста. У свою чергу, від місцевої влади повинна бути підтримка ініціатив громадських організацій, комерційних і промислових підприємств, діяльність яких направлена на покращення економічного та соціального рівня Олександрії.

Напевне, сьогодні потрібно обов’язково зазначити, що стрімкий економічний розвиток міста можливий лише при створенні сприятливого економічного клімату. І саме тоді можна буде сподіватися, що найближчим часом стане можливим вирішення однієї з найгостріших проблем Олександрії, пов’язаної із забезпеченням населення робочими місцями.

А наостанок додам: треба, насамперед, усвідомити, що наступного дня після виборів у місті нічого кардинально не зміниться, адже для будь-яких змін потрібен певний період, після якого можна буде говорити про відповідні результати.

– Поряд з Вами сьогодні працює команда – це ті люди, які підтримують Вас. Які вимоги Ви ставите перед своєю командою, хто може працювати з Вами й виконувати поставлені завдання?

– Передусім перед своєю командою я ставлю одну з головних вимог – професійність. Незважаючи на те, які функції чи завдання виконує та чи інша людина, яку політичну силу вона представляє, я вважаю, що на кожному місці повинен бути професіонал своєї справи. В своїй команді я хотів би бачити молодих та амбіційних людей, які мають прогресивні думки та ідеї щодо перспективного розвитку Олександрійщини; мають бажання зламати бюрократичну машину, що сьогодні існує в державному правлінні не тільки нашого міста, а взагалі по всій країні, та людей, які хочуть і можуть працювати задля розвитку нашого міста і добробуту його жителів.

– Розкажіть, будь-ласка, про свою сім’ю: як рідні ставляться до Ваших політичних амбіцій?

– Я одружений, виховую сина, який цього року пішов у перший клас. Зважаючи на той факт, що в політичному житті я вже досить давно, а сьогодні очолюю Олександрійський район, моя сім’я всебічно підтримує мене, розуміючи моє бажання та намагання змінити ситуацію на краще в нашому місті та країні в цілому. І як для кожної простої людини, ця підтримка є дуже важливою для мене, адже саме мої рідні допомагають справлятися з різними непростими ситуаціями в моєму житті. Сьогодні вони для мене є тим «залізним стрижнем», який надає стійкості та впевненості у своїх діях та задумах.

Інтерв’ю підготувала Надія Бойко, записала Вікторія Косяк

, .

коментарів 7

 • алекс пишет:

  Это огромнейший жизненный опыт.” я маю чималий дос-від роботи, адже свою трудову діяльність розпочав ще в період навчання в Одеському державному економічному університеті, на останньому курсі якого я вже працював автослюсарем”…Т.е.ускоренные курсы …За такое время можно иметь опыт мягкой посадки на горшок, который можно передать сыну.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • АRлЕkiNo пишет:

  Хоча б зо два конкретні приклади вирішення тих проблем , яких валом!? А так типове інтерв’ю-кліше на всі випадаки життя (заготовка, болванка – нема відчуття живого спілкування – штамп з прив’язкою до місця, прізвища, посади, повна відсутність кон-кре-ти-ки. ИМХО.

  Мне нравится! Thumb up 0

  • алекс пишет:

   Именно так.Слова с чужих слов.Вот и весь “жизненый опыт”

   Мне нравится! Thumb up 0

  • Горожанин пишет:

   Зачем сразу “бить ногами”?

   Мне нравится! Thumb up 0

   • АRлЕkiNo пишет:

    Станет мэром (а шансы фифти-фифти), будет тем за кого одного двух дают ……. И блОггеРа понимать научится, в отличие от некоторых…

    Мне нравится! Thumb up 0

 • Я думаю все прекрасно понимают, что на выборы идет не просто Коломийцев, а Кузьменко пытается поставить «своего» человека у руля города. Сам по себе данный молодой политик ничем не примечателен. Он и головою Олександрійської районної державної адміністрації поставлен был для решения вопросов Кузьменко.

  Карманный политик. Без обид, ничего личного.

  Мне нравится! Thumb up 0

  • АRлЕkiNo пишет:

   Согласен, но изложенно слишком нежно. А, что если так : – Кузьменковский клан покоривший уже район и его окрестности, развиваясь и укрепляясь (а остановка – смерти подобна), двинул на покорение и Александрии. Механизм реализации выбран разумно, через верноподанного кадра сумевшего послужить клану в экстремальных выборных схватках…и оказался успехо-приносящим. Мало логики в баллотировании ” на Мэра”, с точки зрения А.А.Коломойцева, имея в руках должность руководителя УСПЕШНОГО с/х района…,но “родина сказала надо…” и из кармана извлечён персонаж, который не может не сказать “есть”! В любом случае тезис: – “не догоню, так согреюсь”, здесь отнюдь не лишний…

   Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень